6 I UIT8? JSfe X Memorabele scènes met Arnold Schwarzenegger 'Schieten is niet bepaald een nieuwe hobby voor mij geworden' Wolven boeien meer dan mensen NU IN DE BIOS Jurassic World ACTIE The Age of Adaline DRAMA LaTête Haute DRAMA Meet me in Venice DRAMA Terminator Genisys SCIENCEFICTION Tlie Last Wolf DRAMA De opvolger van Jurassic Park leunt zwaar op de speciale ef fecten. De digitale dino's zijn de voornaamste attracties. Het verhaal heeft minder ver rassingen te bieden. Met on der anderen Bryce Dallas Ho ward. Michiel Huisman overtuigt in zijn Amerikaanse filmdebuut. Hij speelt de geliefde van een vrouw die na een ongeluk maar niet ouder wordt en eeu wig 27 blijft. Is hun liefde te gen dit noodlot bestand? Catherine Deneuve speelt een kinderrechter die zich jaren lang ontfermt over een jongen die dreigt op te groeien voor galg en rad. De film zoomt in op de valkuilen van de wester se verzorgingsstaat. In zijn nieuwe film stelt regis seur Eddy Terstall de verhou ding aan de orde tussen een dochter en haar vader die zij nooit echt heeft gezien. Het decor is een treinreis van Ve netië naar Istanbul. -4 Regie: Alan Taylor. Hoofdrollen: Emilia Clarke, Jai Courtney en Arnold Schwarzeneg ger. De makers van Terminator Genisys doen aan re cyclen. Niet om het milieu te sparen, maar voor al om in de vijfde film van deze sciencefiction- reeks bijna alle voorafgaande verhalen nog eens samen te vatten en vervolgens te combi neren met een spitsuur vol heen-en-weergereis door allerlei tijdzones waarin de personages ook nog van rol veranderen. Wie het allemaal kan volgen zonder een telraam te gebruiken, verdient een bul. De aanpak van Game of Thrones-regisseur Alan Taylor levert behalve chaos ook memora bele scènes op. Vooral met Arnold Schwarzen egger. Hij speelt weer de stoïcijnse, droogkomi sche robot die dankzij de computertechniek on der meer met zichzelf als de Terminator uit de eerste film uit 1984 op de vuist gaat. Deze scè ne is een van de betere vondsten uit Termina tor Genisys. Voor het overige moet de kijker het doen met veel schieten, rennen, brandhaarden en robots die aan de lopende band opduiken en uit el kaar spatten om vervolgens weer vrolijk op te staan. Al deze acties zijn bedoeld om een jon ge Sarah Connor (een rol van Emilia Clarke uit Game of Thrones) te beschermen zodat zij later in haar leven de moeder kan worden van John Connor, wiens initialen al aangeven dat hij de mensheid moet redden van de ondergang te gen een losgeslagen robotgeneratie. Niet alles wordt opgehelderd. Na de aftiteling verschijnt nog een scène die aangeeft dat er ze ker nog een zesde Terminator-avontuur in het verschiet ligt. (AbZagt) Arnold Schwarzenegger als stoïcijnse, droogkomische robot, foto PR Emilia Clarke, foto kim hee-chul/epa Regie: Jean-Jacques An- naud. Hoofdrollen: Shaofend Feng en Shawn Dou. De Franse regisseur Jean-Jac ques Annaud (grootste suc ces: de verfilming van De Naam van de Roos) gunt in zijn speelfilms graag dieren de hoofdrol. In zijn nieuwe film The Last Wolf stelt hij het le ven van wolven in Mongolië voor. Dat levert bijna vanzelf sprekend betoverende beel den op. Die schoonheid wordt tenietgedaan door een slap en ongeïnspireerd verhaal. Hoofdpersonen zijn twee Chine se studenten die in Mongolië de plaatselijke bevolking moe ten onderwijzen in het Manda rijn. De twee raken gefasci neerd door de wolven die in gro ten getale in deze nomadencul- tuur voorkomen. Als een van de studenten zich over een jonge wolvenwelp ontfermt, ontstaat een conflict met de autoritei ten. Annaud slaagt er niet in zijn publiek te interesseren voor de mensen in zijn film. Ze wor den nogal flets en oppervlakkig voorgesteld. De enige attractie van The Last Wolf zijn de wol ven. Over deze dieren komt de kijker veel meer te weten. (Ab Zagt) Twee Chinese studenten raken in 'The Last Wolf' ge fascineerd door wolven. FOTO PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50