UIT THUIS 5 Boerderijfestival Het waren dit jaar de muzikanten van The Ex zelf die organisator Jaap Verseput overhaalden zijn schouders onder het festival in Zonnemaire te zetten. Geen meerdaags evenement dit keer, maar Van Addis Abeba naar Zonnemaire bevat verder alle ingrediënten die je als bezoeker van Club Zonnemaire mag verwachten. Al blijft het dit jaar tot één avond beperkt. Speciaal zomerprogramma in Sint-Baafskerk Aardenburg Marinierskapel treedt aan in Sint Jacobskerk Vlissingen Organisten geven concerten in kerken Middelburg en Goes &D00R ESME SOESMAN Waren het vorig jaar zijn kinde ren Victor en Vera die Jaap Ver seput overhaal den tóch weer een cultureel festival op zijn Zonnemairse boerderij te houden, dit keer waren het de muzi kanten van The Ex. Deze 'bekend ste undergroundband' van Neder land treedt zaterdag op in Club Zon nemaire naast - en mét - de Ethiopi sche band Fendika, die naast mu ziek ook dans meebrengt. Geen meerdaags festival dit keer, maar 'Van Addis Abeba naar Zonne maire' bevat verder alle ingrediën ten waar bezoekers van Club Zon nemaire op hopen. „Het is wat rusti ger en kleiner. Maar het wordt weer een heel gezellige avond met hele goede muziek", kondigt Vera Verse put - dochter, medeorganisator en ontwerper van de flyer - aan. Toen ze met haar vader bij een concert van The Ex was, zeiden de muzikanten op 11 juli naar Zonne maire te willen komen. Jaap, die na zo'n twintig jaar cultureel schitte ren in de polder, niet echt van plan was weer een festival op te tuigen, liet zich uiteindelijk ('Dan komen wij wel opbouwen') toch overha len. „Dan heeft hij The Ex aan de te lefoon en dan is hij meteen weer en thousiast en er meteen weer hele maal vol van", lacht Vera. Zijzelf trouwens evengoed. „The Ex is eigenlijk een heel oude punk band, maar ontzettend breed. Ze zijn bijvoorbeeld naar Ethiopië afge reisd en zijn daar gewoon gaan spe len", verwijst Vera onder meer naar de variatie aan stijlen (van jazz tot etnisch) die The Ex omarmd heeft. In dat Afrikaanse land kwamen ze in contact met Fendika; Azmarimu- combinatie Afrikaanse en Westerse muziek en draait heel dansbare, tro pische plaatjes." In 1995 zette Jaap Verseput met Zonnemaire Buitengewoon zijn eer ste festival neer. „Ik was toen nog niet bezig met muziek, maar vond het wel altijd superleuk", blikt Vera op die begintijd terug. Sindsdien dompelt Verseput boerderij en festi valbezoekers jaarlijks onder in een poel van muzikale pracht en andere kunstuitingen. „Ik heb te gekke din gen gezien, bijzondere muziek ge hoord, de kunstroutes meegemaakt en allemaal verschillende mensen ontmoet. En dat vond ik eigenlijk al- lemaal heel normaal." Vorig jaar zet ten - naast Jaap - ook Vera en Vic tor met vrienden hun schouders on der de organisatie van het festival en Vera sluit niet uit dat dat in de toekomst vaker zal gebeuren. „Maar het moet goed zijn en dat kost, heb ben we gemerkt, heel veel tijd." Zaterdag, Club Zonnemaire, Scha- penweg 1. Erf open: 20.00 uur. Toe gang €7,50 zikanten en - dansers uit Addis Abe ba, een soort traditionele volkszan gers die nieuwe elementen en gelui den aan de oude muziektraditie hebben toegevoegd. Buiten de schuur ('Het wordt goed weer') komen twee vrienden draaien. Dj Echo ofwel Sjors de Jongste. „Een goede vriend van me die van oude punkbandjes houdt, van een beetje obscure muziek. Door Sjors kennen wij de meest ra re platen en ik ontdek via hem hele gave muziek." De roots van Philou Louzolo, de andere dj, liggen in Congo. Maar hij groeide op in Zie- rikzee. „Hij is ook bezig met de ici-i L®u^®Let ZATERDAGMIDDAG MET... BACH KLASSIEK ORGELCONCERTEN Donderdag 9 juli 2015 CLUB ZONNEMAIRE: VEEL MUZIKALE PRACHT -A Gitaristen Terrie Hessels en Andy Moore van The Ex met danser Melaku Belay van Fendika. ZflitCAaAG trjuti club Z«h,nertAUe Fhtf jMAitua. Stichting Bach-Comité Aar denburg heeft voor de maan den juli en augustus een se rie gratis Bach-orgelmatinees georganiseerd onder de titel 'Zaterdagmiddag met... Bach'. Op zeven zaterdagen is ieder een welkom om de Sint- Baafskerk te bekijken onder leiding van een gids en daar na te luisteren naar een orgel concert door een bekende binnen- of buitenlandse orga nist. De orgelmatinees vin den plaats op het Flentrop/Reil-orgel. De concerten zijn op de vol gende data: 11 juli: Ad van de Wege (Aardenburg); 18 juli: Koen Pauly (Knokke); 25 juli: Rolf Wolfensberger (Am sterdam); 1 augustus: Jos Vo gel (Middelburg); 8 augustus: Wim van de Wege (Goes); 15 augustus: Nils Hellemans (Dendermonde); 29 augus tus: Gisbert Wüst (Bendorf, Duitsland). De Sint-Baafskerk is open vanaf 14.00 uur. De orgelma tinees beginnen om 14.30 uur en duren ongeveer een half uur. De Marinierskapel der Konink lijke Marine geeft morgen een galaconcert in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen. Bij het grote publiek is de Ma rinierskapel vooral bekend ge worden door de vele concer ten en presentaties in binnen- en buitenland en de talrijke plaat- en cd-opnamen. Hierbij wordt een diversiteit aan muzi kale stijlen gedemonstreerd. Met groot succes is de afgelo pen jaren onder meer opgetre den in New York, Berlijn, Oslo, Moskou en Londen. Chef-dirigent is majoor Peter Kleine Schaars en daarnaast wordt regelmatig met gastdiri- genten gewerkt. In Vlissingen staat de kapel onder leiding van Jos Schroevers (foto), een aanstormend talent in de sym fonische wereld. Op het programma staan wer ken van Ravel, Borodin, Piaz- zolla, Mahler, Rodrigo, Luna, Revueltas en Moleiro. Marinierskapel Koninklijke Ma rine: vrijdag 10 juli, Sint Ja cobskerk Vlissingen, 20.00 uur. Kaarten 12 euro, in voor verkoop 10 euro. Het orgel van de Oostkerk in Middelburg wordt vandaag bespeeld door Mathieu Meijs. Op het programma staan werken van Johann Se bastian Bach, Domenico Zipo- li en Sigfrid Karg-Elert. Aan vang 12.30 uur, entree gra tis. Ruud Huijbregts geeft dinsdag 14 juli een concert op het orgel van de Oostkerk. Aanvang 20.00 uur, entree gratis. In de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes wor den komende week drie orgel concerten gegeven. Morgen is er het traditionele Bach-concert, gegeven door stadsbeiaardier Rien Donkers loot. Hij speelt o.a. een orgel bewerking van het derde Brandenburgse Concert en de bekende Passacaglia. Aan vang 20.00 uur, entree 8 eu ro. Zaterdag geeft Wim Boer, de organist van de kerk, een marktconcert met muziek van G.F. Handel, Guy Bovet en J. Alain. Aanvang 13.30 uur, en tree gratis. Dinsdag 14 juli geeft de stadsorganist van Goes, Arno van Wijk, een marktconcert. Aanvang 13.30 uur, entree gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49