grote liefde voor de piano UIT THUIS 3 REDENEN OMTHUISTE BL JVEN Er was eens.... Lekkere limonades Productieve Neil Appeltje-eitje Pastorale Msse Politieke intriges Ofi BOEK CC BOEK grote orkesten op in de hele we reld. Lucas speelde met pianist Lang Lang tijdens het Grachten festival 2006 in Amsterdam. Ze hebben een platendeal met Deutsche Grammophon. Zij reali seerden al drie cd's Beethoven Schubert en Jemgewijd aan Fran se pianomuziek). Lucas heeft twee jaar bij Mena- hem Pressler in de VS gestudeerd en specialiseert zich nu bij Dmit ri Bashkirov aan de Hogere Mu ziekschool in Madrid. Arthur stu deert aan het conservatorium in Amsterdam bij Jan Wijn. In 2015 werkten zij enkele Neder landse recitaltournees af en ver zorgden recitals in Zuid-Korea en Duitsland. Ze soleerden afzonder lijk bij het Rotterdams Filharmo nisch Orkest (Lucas) en het Resi dentie Orkest (Arthur). Samen maakten ze dit voorjaar een tour nee met Amsterdam Sinfonietta. In Veere spelen zij (solo en sa men) pianosonates van Beetho ven en Schubert, negen variaties op een menuet van Mozart, karak teristieke mars van Schubert en nocturnes en een polonaise-fanta sie van Chopin. Zondag 12 juli, Veere, aanvang 15.30 uur. Entree 20 en 15 euro. In Amsterdam in de grote zaal van het Concertgebouw spelen zij op 18 juli hetzelfde programma plus La valse van Ravel. kwam bij allerlei vertolkers van vooral Amerikaanse tradities uit. Veel meer dan blues. En zingen hoorde daar bij. Dat ging ik dus ook doen, maar wel in het Nederlands. Ik ben geen Ameri kaan, Nederland is mijn Amerika. Gi taarspelen kwam in dienst van de lied jes." Jeroen Kant groeit op in Waalwijk, 'waar weinig te beleven viel'. Na aller lei niet inspirerende baantjes besluit hij als een soort time-out naar het con servatorium in Rotterdam te gaan. „Dat geestdodende werk maakte me doodongelukkig, dus een echte keuze was het niet. In Rotterdam stond ik in eens tussen de muzikanten. Daar leer de ik accepteren dat ik ook muzikant wilde zijn en ook om een keuze te ma ken in het teveel aan ambities waar mee ik aan die studie begon. Die virtu oze gitarist kwam op een zijspoor." In 2012 schrijft Kant in opdracht van museum Boijmans Beuningen een lied bij een schilderij van Paul Signac. Hij komt met zijn 'De Haven van Rot terdam', dat weer deels is geïnspireerd op de boeken over Merijntje Gijzen van de (Brabantse) schrijver A.M. de Jong. Kant zet het donkere, bonkende bestaan in Rotterdam af tegenover de lichtheid van zijn Brabantse land. Na het voltooien van zijn opleiding keert ook hij weer terug naar het platteland. „Het is een fabeltje dat je in een grote stad moet wonen om als muzikant zichtbaar te zijn. Ik kies voor de plek waar ik me gelukkig voel. Dat geeft rust en inspiratie om te schrijven aan teksten en nieuwe muziek." Met een bootje in de Biesbosch of bij zijn oude huisje in een Brabants ge hucht ontstaan de liedjes waarin hij de wereld en de grote thema's van het leven vangt. Tom Waits en John Hiatt aan de wandel op een Brabantse land weg. Morgen treedt Jeroen Kant samen met collega singer-songwriter Mathijs Leeuwis op tijdens Pastorale Nisse. De 20ste editie van het muziekfestival be gint om 19.30 uur met vier bijzondere optredens in de kerk. Zaterdag is het behalve in de Wan- delkerk vooral te doen op het met vijf podia bezaaide Dorpsplein. Dan be gint het festival om 14.00 uur. Non-stop live-muziek met onder ande re Vlaamse blues door de groep Fer- nant Zeste, de mix van wereldmuziek van Zorita, Maaike Ouboter die haar nieuwe album presenteert, The Can- nonball Johnsons met country en hill billy en Fay Lovski en Katinka Polder man met ieder een eigen ode aan het lied. 'Op kruipafstand van m'n ouder lijk huis', laat Polderman op haar web site weten. Pastorale Nisse, vrijdag 10 en zaterdag 11 juli, Dorpsplein Nisse, aanvang vrij dag 19.30 uur, zaterdag 14.00 uur. CC MUZIEK CO SPEL CO FILM Door Mark Roos Donderdag 9 juli 2015 Je kunt zo'n beetje de Noord zee dempen met sprookjes boeken, maar het idee van schrijfster Annemarie Bon om oude draken als De wolf en de zeven geitjesDe klei ne zeemeermin, Assepoes ter en De Vliegende Hollan der eens af te stoffen, is zo gek nog niet. Bon herschreef de sprookjes speciaal voor 7 tot 9-jarigen, zodat ze die zelf kunnen lezen. Bonus: Sandra Klaassen maakte er prachtige tekeningen bij. Er was eens., is versche nen bij uitgeverij Moon, 14,99 euro Themonades, kokonades, of een limonade van gerooster de perzik: wie is uitgekeken op de fabriekslimonades uit de schappen van de plaatse lijke grootgrutter zal veel ple zier beleven aan het boek Li monade van Princess Misia (Marta Majewska). De food- blogster, wereldwijd gevolgd door ruim een miljoen le zers, geeft meer dan vijftig recepten voor limonade. Limonade - meer dan 50 tongstrelende recepten is versche el nen bij- uitgever Schuyt België, 19,99 Zou Frank Underwood het gaan red den als president? Hoe erg zouden de wisselende belangen van Frank en zijn vrouw Claire gaan botsen? En zou fanaticus Doug Stamper nog leven? Het einde van seizoen 2 van Netflix-serie House of Cards bevatte genoeg losse eindjes voor een knet terend vervolg. En knetteren doet het, vooral tussen Frank en Claire. Toch werd deel 3 van het politieke drama House Of Cards, sinds deze week op dvd ver krijgbaar, nogal lauwtjes ontvangen door de fans en critici. -4 House Of Cards is verschenen bij Sony Pictures In de populaire puzzel Morph's Egg draait alles om ruimtelijk inzicht. Het doet eigenlijk wel wat denken aan de befaamde kubus van Ru- bik, een van de hypes van de jaren '80. Ook met Morph's Egg, een plastic ei dat bestaat uit verschil lende, draaibare segmenten, kun je gerust een paar uurtjes doodslaan om hem weer in oorspronkelijke staat terug te brengen. Morph's Egg kost 14,95 in de betere spellenwinkel -4 Jeroen Kant. fototeis albers Neil Young brengt zo'n beetje om de zes weken een nieuw al bum uit. Met verloren gewaande live-opnames, oude demo's en vorig jaar nog een album dat werd opgenomen met een zogeheten Voice-O-Graph, een mobiele opnamestudio uit de jaren '40. Fans zullen ongetwijfeld weglopen met The Mon santo Years. Het is een album met een matige geluidskwali teit en een begeleidingsband, Promise Of The Real, die regel- matig ontspoort. Op het album voert Young een verbeten strijd tegen gemodificeerd en gemani puleerd voedsel. Soms wat drammerig, vaak ook weer ver pletterend gepassioneerd. The Monsanto Years is ver schenen bij Reprise

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47