Nancy eet veel meer door de Zeeuwse lucht Vijf tips Wat eten 3 Gezin uit Wolphaartsdijk slaat vakantie over wegei 4 *1 r D 8 ZOMER vandaag? Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een heel mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. «5 O A COLIJNSPLAAT. Vier dampende pannen staan er op het fornuis in de stacaravan van de Belgische fa milie Stokx/Hugens. Vriendin Nancy van Roosen- broeck is ook een paar dagen over. Moeder Sophie Stokx prikt wat hier en roert wat daar. De schijf van vijf is er bijna niets bij. Bloem kool, broccoli, gebakken aardappe len en 'vleesballekes' schaft de pot vanavond. Ja, inderdaad ze koken iedere avond zo uitgebreid. Net als thuis overigens. „We gaan hier nooit uit eten", zegt dochter Swen- ja Hugens. Het terrein van camping Ori- sant verlaten ze niet voor het avondmaal. 'Gewoon', omdat ze het leuk vinden om te koken. Bo vendien is de keuken nieuw, ver telt Sophie terwijl ze op het nieu we aanrechtblad klopt, dus dat ver groot de motivatie om achter het fornuis te kruipen. De taken zijn duidelijk ver deeld. Sophie, die vroeger kok was, kookt en de kinderen dekken de tafel en ruimen weer af. Afwas sen doen ze gezamenlijk. Nancy praat terwijl Sophie ('ik ben niet zo'n prater') nog steeds in de pan nen tuurt en wacht tot de broccoli gaar is. „Iedere avond maken we ook nog een fruitsalade." Inderdaad, dat moet zeker ge zonde blosjes opleveren als ze over vier weken weer de Belgische grens oversteken. Dochter Jelenki heeft honger, maar dat is schijn baar niet opmerkelijk. Ze kijkt mee over de schouder van haar moeder hoe de zaken op het for nuis ervoor staan. „Ik eet altijd veel", lacht de Bel gische puber. Of ze meer eetlust hebben tijdens de vakantie? „Ikke wel," zegt Nancy. „Dat is de Zeeuwse lucht." De Belgische familie Stokx/ Hugens kookt elke avond uitgebreid. De schijf van vijf is er niets bij 1 ij gaan ei genlijk al tijd op va kantie. Nu niet. Het kan écht niet", zegt Mark van der Weegen. Samen met zijn gezin, vrouw Monique en twee kinde ren Sam en Roan, verhuizen ze Dagje of dagdeel naar Minimundi in Middelburg Camping met facili teiten als zwembad als daggast bezoeken Kamperen in de tuin: tentje opzetten en klaar Picknickmand mee naar recreatiecen trum Kanoa aan het Veerse Meer Strand en dorp Domburg tegen het einde van de dag half augustus naar een ander huis een paar straten verderop in Wolphaartsdijk. Het stel is dol op reizen. Spanje of Zuid-Frankrijk, lekker aan de Middellandse Zee, bakken in de zon. Dat zit er dus nu niet in, voor het eerst in tien jaar. Begin augustus krijgen ze de sleutel van hun nieuwe onderko men. Van bakken in de zon naar aan de bak in hun nieuwe wo ning, met zo nu en dan, tussen het klussen door, een dagje weg voor de kinderen. Om ze tóch een vakantiegevoel te geven, want dat vindt Monique belang rijk. „Een dagje Minimundi in Middelburg bijvoorbeeld. We hebben een jaarkaart en dat maakt het dus makkelijk om daar heen te gaan, ook al ga je maar een uurtje. Kunnen we eerst een paar uur klussen en daarna nog wat met de kinderen doen." Ontgroeid Ze hebben het getroffen met hun aankoop, vinden ze zelf. „Wij gaan naar een veel groter huis tegen dezelfde maandlasten. Dat heeft puur met de rente te maken", legt Monique hun maz zel uit. Meer ruimte was nodig voor het gezin. Het viertal is hun huidige woning ontgroeid. „Bo vendien heeft Mark voor zijn toe komstige baan als zangcoach een eigen ruimte nodig waar hij straks zanglessen kan gaan ge ven. Nu moet dat allemaal vanuit onze slaapkamer. Het is toch een beetje gek om mensen daar te ontvangen." Of ik even meeloop naar bo ven, dan kan ik met eigen ogen zien hoe klein het is. Mark gaat me voor. De bovenverdieping oogt compact: drie deuren met daarachter een badkamer, een ouderslaapkamer, met inderdaad een groot keyboard aan het voe teneinde van het bed, en een slaapkamer voor hun twee zoon tjes. Tijd voor verandering dus. Monique was niet op slag ver liefd op hun toekomstige woon huis. „Ik loop er al een jaar langs en heb nooit gedacht: ik wil daar wonen. Vanbuiten heeft het ook niet zo'n 'wow-factor'." Totdat ze binnen kwamen en alsnog als een blok voor het huis vielen. Over een paar weken krijgen ze de sleutel naar, niet alleen een nieuw huis, maar ook een nieuw leven: hun kinderen krijgen Agenda Goes Oostkapelle Zierikzee door Winnie de Witte-van Dam Uit eten gaat de familie Stokx niet, moeder Sophie vindt koken veel te leuk. foto's Johan van der Heijden Dagj e weg voor door Winnie de Witte-van Dam W CuliFair: op 8 en 9 juli wordt de Grote Markt in Goes weer omgetoverd tot één groot zomers loungerestaurant. Bezoe kers kiezen en mixen de gerechten naar eigen smaak. Voor 4 of 6 euro per ge rechtje maken ze kennis met verschillen de keukens en producten. Locatie: Grote Markt, hele dag Heinkenszand Weekmarkt. Locatie: V.d. Biltplein, van 8.00 tot 12.00 uur. Wemeldinge Reptielen voederen bij Dierenwinkel We meldinge. Bezoekers kunnen ook dieren vasthouden en foto's maken. Locatie: Westelijke Kanaalweg 47, van 16.00 tot 18.00 uur. Wemeldinge Mindfulness op de Oosterschelde met tocht met de Greenforce. Locatie: Onder aan Havenkantoor Wemeldinge (Sluispla- teau), van 19.30 tot 21.30 uur. Reserve ren via de website www.wemeldin- ge.info/zomerprogramma. Kamperland Zomermarkt Kamperland. Locatie: Veer- weg 15, van 11.00 tot 18.00 uur. Op het Alexiaplein vrijmarkt voor kinderen. Meer informatie via de website: www.on- dernemendkamperland.nl Kamperland Dagje Zierikzee per boot. In juli en augus tus vertrekt iedere week op woensdag en donderdag de Frisia om 11.00 uur vanuit Roompot Beach Resort naar Zierikzee. Aankomst Zierikzee 12.30 uur. De boot zal 16.00 uur terug inschepen en om 17.30 uur terug zijn in Roompot beach resort. Locatie: Sophiaboulevard (Room pot Beach Resort). Kortgene Bezichtiging Molen de Korenbloem. Loca tie: Molendijk 1van 11.00 tot 16.00 uur. Meer info via www.molenkortgene.nl Colijnsplaat Zeehondentocht met Sportvisserij Zoete- weij v.o.f. Afvaarttijden (afhankelijk van getij) staan op de website: www.zoete- wey.nl. Reserveren gewenst. Via website of telefonisch 0113-695462. Locatie: Vis- serijweg 1, van 13.30 tot 16.00 uur. Colijnsplaat Workshop Jam koken. Na een rondlei ding in de pluktuin, gaat u zelf fruit pluk ken en vervolgens jam koken. Aanvang: 10.00 uur. Vooraf aanmelden via telnr. 06 23167389. Locatie: Molenweg 3. Meer informatie www.zelfplukkerij.nl. Colijnsplaat Zelf zomerfruit plukken bij De Zelfplukke- rij. Locatie: Molenweg 3, van 13.00 tot 17.00 uur.. Telefoon 06 23167389. Meer informatie www.zelfplukkerij.nl Oud-Vossemeer Weekmarkt. Locatie: Raadhuisstraat, van 7.30 tot 12.00 uur. Sint-Annaland Weekmarkt. Locatie: Havenplein, van 13.00 tot 16.00 uur. Middelburg Rondleiding Abdijcomplex Middelburg. Elke donderdag van 11.15 tot 12.45 uur. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum (gevestigd in het Abdij complex). Kaarten zijn verkrijgbaar bij al le Zeeuwse VVV's (inclusief VVV Oud dorp aan Zee), het Zeeuws Museum of direct online via www.wvzeeland.nl en het tabblad 'E-tickets'. Locatie: Abdij 3-4 (Zeeuws Museum). Middelburg Middagpauzeconcert op het historische De Rijckere-orgel in de Oostkerk. Loca tie: Oostkerkplein 1, van 12.30 tot 13.00 uur. Middelburg Tour d'Artistique: 12 caravans die zijn in gericht als minimuseum staan bij het Zeeuws Museum. Locatie: Abdij(plein), gehele dag. Middelburg Weekmarkt. Locatie: Markt, van 9.00 tot 16.00 uur. Vlissingen Stadswandeling Vlissingen o.l.v. een gids. Iedere donderdag. Aanvang: 13.30 uur. Duur: 1,5 uur. Deelname: 6 euro pp (kin deren t/m 12 jr 3 euro). Kaarten verkrijg baar bij de VVV of direct online via wvzeeland.nl. Locatie: Spuistraat 46 (VVV Vlissingen). Oostkapelle Seizoensmarkt. Locatie: Dorpsstraat, van 10.00 tot 19.00 uur. Toren beklimmen en open kerk. Locatie: Waterstraat 1, 19.00 tot 20.00 uur. Be zoek kerk: gratis. Toren beklimmen: kin deren 0.50 euro, volwassenen 1.50 euro. Zoutelande Voetbal Event met springkussens en le vend tafelvoetbal. Locatie: Langstraat, van 19.00 tot 21.00 uur. Domburg Beach Yoga Domburg op het strand bij Watertoren Oost van 9.30 tot 10.30 uur. Deelname kost 8 euro pp. Weekmarkt Zierikzee. Locatie: Haven plein, van 9.00 tot 16.00 uur. Aanslui tend koopavond tot 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36