Landgoed aan rand rotonde Vlissingen Fazantenhof wil jeugdcentrum weg Leefbaarheidsgeld Veere beschikbaar WALCHEREN 7 Advocaat Rinus Wouters uit Koudekerke wil er zich vesti gen met zijn gezin. Hij wil er een nieuwe 'buitenplaats' bou wen zoals die talrijk zijn ge weest in het gebied, en waar van De Boede en Moesbosch nog over zijn. „Daarmee sluit ik aan bij de ontwikkeling van een landgoed op het terrein van Der Boede." De gemeente Vlissingen ziet het landgoed als een goede in vulling van de stadsrand. De ka vel is een soort overhoek Vlis- sings grondgebied, ingesloten door de Meliskerkse watergang. Het ontwerpbestemmingsplan met de omgevingsvergunning ligt ter inzage. Het landgoed ligt evenwij dig aan de boomgaarden van fruitteler Serier. De Meliskerk se watergang wordt verbreed met natuurvriendelijke oevers. Publiek kan er straks wandelen op de beboste oevers. Tachtig procent van het ter rein van Wouters wordt open baar, direct rond het huis ligt privéterrein. oeristen zullen vast vreemd opkijken als ze deze dagen het Abdij- plein in Middelburg op lopen. Hadden ze hier ook hun ca ravan kunnen zetten? Helaas. Het intieme plein in het hart van de stad heeft zich wel bewezen als festivalpodium, maar (nog) niet als minicamping. De twaalf oude caravans die er tot en met zondag wel mogen staan, vormen een rijdend mu seum. Of beter: twaalf mini-mu sea. Elke caravan is een museum pje op zich. Samen zijn ze Tour d'Artistique, een kunstproject dat in het kader van de Tour de Fran ce door Nederland reist. De caravans tonen de verschil- 'Ach, kijk nou zeg! Ik had mijn oude Barbie ook wel kunnen meenemen' lende verzamelingen van de Utrechtse kunstenaar en kunstver zamelaar Pet van Luijtgaarden. Le go. Actiepoppen. Barbiepoppen. Knuffeldieren. Ansichtkaarten. Tour d'Artistique is een verzame ling verzamelingen. De toeristen die woensdagmid dag het Abdijplein oplopen, schui felen voorzichtig naar de beschil derde caravans. Ze hebben geen idee wat die daar doen. Mag je bin nen kijken? Mag je zelfs binnen stappen? Verrast door wat ze aan treffen, verschijnen brede glimla chen op de gezichten. Een Duitse dame die een roze caravan bewondert, verzucht met een ondertoon van nostalgie: „Ach, kijk nou zeg, ik had mijn Barbie ook wel kunnen meene men." Het rijdend museum Tour d'Artistique staat tot en met zondag op het Abdijplein. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Als niemand iets t ziet mag het van ons juist gezien worden HBPS kapsalonl Herrie MIDDELBURG. Bewoners van de Fazantenhof in Middelburg blij ven vinden dat het jeugdhonk onder hun appartementen daar niet thuishoort. Volgens hen zorgen de bezoekers van jonge rencentrum De Poort voor over last. Ze vinden dat die jongeren te veel lawaai maken en dat ze vuil laten slingeren, zo blijkt uit een verslag van de gemeen te. Bewoners van de Fazanten hof hebben overleg gevoerd met de Stichting Welzijn Mid delburg over hun problemen. Het jongerencentrum valt na melijk onder verantwoordelijk heid van SWM. De uitkomst is dat bij klach ten direct contact wordt opge nomen met de directeur van SWM, de beheerder van het jongerencentrum of een jonge renwerker. Op die manier kan er snel actie worden onderno men. En afzonderlijke bewoners stappen niet bij klachten het jongerencentrum binnen om dat dat, aldus het verslag, 'niet constructief werkt'. De jongeren ruimen zelf ge regeld troep op rondom De Poort. Deze 'troepgroep' doet volgens de bewoners goed werk. De jongeren ruimen zelf geregeld afval op. Deze 'troepgroep' doet volgens de bewoners goed werk. Een nieuw project waarmee de ge meente initiatieven van bewo ners, die de leefbaarheid in de der tien Veerse dorpen ten goede komt, wil stimuleren en belonen. Een informatiefilmpje over die bijdrage is te zien op de gemeente lijke website en social media. Op de website is het wat, waarom en hoe over het project te lezen. Een plan indienen kan daar ook. De maximale bijdrage per initiatief is 50.000 euro en per project is de maximumbijdrage zeventig pro cent van de totale kosten. De ini tiatieven moeten in ieder geval breed gedragen worden en in de toekomst zichzelf bedruipen. Een toetsingscommissie buigt zich over de ingediende plannen. Omdat dit een nieuw project is, met een looptijd drie jaar, maakt Veere eind van het jaar een tussen balans op. De gemeente infor meert alle dorpsraden in één keer tijdens de eerstvolgende gezamen lijke dorpsradenvergadering in september. Veel raden werken nu aan plannen voor hun kern. Een aantal van hen ziet in de leefbaar- heidsbijdrage een mogelijkheid om plannen te verwezenlijken zo bleek tijdens vergaderingen de af gelopen tijd. Veere denkt ook aan een jaarlijkse inspiratieavond met een presentatie van ideeën. DONDERDAG 9 JULI 2015 door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Vlissingen krijgt een nieuwe buitenplaats met pu bliek wandelpark en een land huis. Het komt op de akker aan de Lammerenburgweg, bij de ro tonde aan de N288. Rinus Wouters wil bij de rotonde aan de N288 in Vlissingen een buitenplaats bouwen met wandelpark. 80 procent van het terrein wordt openbaar, direct rond het huis ligt het privéterrein. Caravans zijn ook mini-musea Eén van de twaalf caravans van Tour d'Artistique op het Abdijplein in Middelburg is een breimuseumpje. De caravans staan in een cirkel, alsof ze een kara vaan vormen. Tour d'Artistique is nog te zien tot en met zondag 12 juli. foto Ruben Oreel door Maurits Sep Onze pruiken en haarwerken B zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in L één haarwerk zijn mogelijk. h ^a—a—r werken Binnenhof 1,4421 BSKapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Veerenaren kunnen sinds deze week in aanmerking ko men voor een bijdrage uit het leef baarheidsfonds van acht ton van de gemeente. www.veere.nl/leefbaarheidsbijdrage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35