NACHTMARKT MIDDELBURG iffi Zeeuws Veilinghuis ZEELAND 5 ff! TAXATIE- EN INNAMEDAGEN Schouwen-Duiveland is duurzaamst VRIJDAG IO JULI 19.00 - O.OO UUR I „De situatie in Griekenland is uit zichtloos. Mijn zus heeft daar een kledingzaak. De laatste vijfjaar zijn moeilijk geweest, maar ze hield het hoofd boven water. Sinds de banken dicht zijn, is al les stilgevallen. Er is geen omzet. De mensen hebben wel wat an ders aan hun hoofd dan kleren ko pen. Mijn zus heeft het personeel naar huis moeten sturen. Ieder een wacht af. Onder de Grieken hier in Terneuzen is het elke dag weer het onderwerp van gesprek. Van 's ochtends bij de koffie tot 's avonds laat, het gaat nergens an ders over." „In kleinere plaatsen hebben de mensen meestal een zelfge bouwd huis dat verder niets meer kost, ze kweken hun eigen groen ten, hebben wat kippen voor eie ren en vlees. Maar in de grote ste den is het leven moeilijk. Net als in Nederland hebben de mensen daar huizen waarop een hypo theek zit, of waarvoor huur moet worden betaald. Van de 10 mil joen Grieken woont 8 miljoen in de grote steden. Noodgedwongen, want in de kleine dorpjes is niks te doen en geen werk. De crimina- 'De mensen hebben wel wat anders aan hun hoofd dan kleren kopen. Mijn zus heeft het personeel naar huis moeten sturen, ledereen wacht af liteit neemt er toe, de sfeer wordt steeds grimmiger." Het basismaandloon was 700 euro, nu is het 450 euro. Benzine kost 1,70 euro, net als hier. Voor boodschappen betaal je meer dan bij Albert Heijn. Alles is drie keer zo duur geworden sinds de euro. Al die kleine landjes waren hele maal niet klaar voor de euro, daar waren ze veel te zwak voor. „Toch ben ik een voorstander van de euro. Er zijn veel oorzaken voor onze problemen aan te wij zen, zoals de jarenlange corruptie. Je moet wel blind zijn om dat niet te willen zien. Maar de bezuini gingen hebben er ook geen goed aan gedaan." „We zitten nu vijfjaar in het EU-programma en onze nationale schuld is alleen maar gestegen. Ik weet ook niet wat de oplossing is, maar geloof me: negentig procent van de Grieken wil aan de euro vasthouden. Er is wel een duide lijk verschil tussen de groep 45-plussers en de jongeren. Die van 45 jaar en ouder willen vóór alles zekerheid. Die hebben kinde ren op school, gezinnen, verplich tingen." Voor de jongeren van 18 tot 40 jaar ligt het anders. Dertig pro cent van hen is werkloos, die heb ben niets te verliezen. Geen geld op de bank, geen gezin dat afhan kelijk van je is, geen werk, geen in komen. Eergevoel is dan het enige dat nog over is, dat telt heel zwaar. Dan krijg je zo'n reactie van: 'Dwing ons niet!' Dat Duits land ons wil opleggen wat we moeten doen, zonder schuldenver lichting, schiet in het verkeerde keelgat." 'Al die miljarden uit Europa gaan naar de banken, om die overeind te houden. Hooguit tien procent zal aan de Grieken zelf ten goede komen' Vergeet niet: al die miljarden uit Europa gaan naar de banken, om die overeind te houden. Hoog uit tien procent zal aan de Grie ken zelf ten goede komen. Van daar dat de Grieken zeggen: het is onhaalbaar en onmenselijk om nog verder te bezuinigen." jjii MAANDAG T/m VRIJDAG A.S. (OP AFSPRAAK) Kunst en antiek, in het bijzonder gevraagd: Indische schilderijen en Chinees porselein HERENGRACHT 74 4331 PX MIDDELBURG 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl RENESSE. De gemeente Schou wen-Duiveland heeft gisteren de gouden Quality Coast Award ont vangen. Ondanks de strengere ei sen behaalde zij het hoogste aan tal punten van de negen deelne mende gemeenten. QualityCoast is het eerste Europe se keurmerk voor duurzame ont wikkeling van kustgemeenten. Het eco-label wordt gezien als in ternationale erkenning van het streven naar kwaliteit in mens- én natuurvriendelijk toerisme. -O- #Twitter iPeet @el_peet Ik hoor net op het nieuws dat de ko mende dagen voor de Grieken wéér be slissend zijn. Net als, zeg maar, de af gelopen 150 dagen. Zeeland Geboekt Video Online Top-5 DONDERDAG 9 JULI 2015 wonen in dozen' Christos Sakellariou, eigenaar van restaurants Delphi in Terneuzen en Elia in Sluis: „Geloof me, negentig procent van de Grieken wil aan de euro vasthouden." foto's Ronald den Dekker Christos Sakellariou (40). Ei genaar van de restaurants Delphi in Terneuzen en Elia in Sluis. Komt uit Oihalia, in Trikala: 17 |oo r r Er waren de afgelopen weken meermaals deadlines en bijltjes dagen voor het noodlijdende Griekenland, maar nu is het cru ciale eindspel van de Griekse tragedie écht aangebroken. Athene moet zichzélf redden en heeft nog één kans om dat te doen. Het land moet met een nieuw voorstel komen en dan is het erop of eronder. Blijf op de hoogte van nieuwe boeken, tijdschriften, presenta ties en lezingen in Zeeland - word abonnee (gratis!) van het weblog 'Zeeland Geboekt' van PZC-verslaggever Jan van Dam me! Met zijn blog maakt hij le zers enthousiast voor Zeeuwse boeken, die elk op een eigen manier bijdragen aan het je thuis voelen in Zeeland. Nieuws gierig geworden? Kijk op www.pzc.nl/zeelandgeboekt Vanwege het slechte weer laat-ie zijn plank thuis, maar zo dra de zon doorbreekt cruist longboarder Emile Feij weer over de weg. In een video ver telt de Goesenaar alles over longboarden. Kijk op www.pzc.nl/video 1. 21-jarige uit Goes rijdt opzet telijk voetganger aan (video) 2. Noodopvang 400 vluchtelin gen in Zeelandhallen Goes 3. Autobotser wil bij moeder in 's-Gravenpolder blijven wonen 4. Burgercomité Goes: 'inwo ners buitenspel gezet rond komst vluchtelingen naar Zee landhallen' 5. Aanval van Johnny Hooger- land wordt niet beloond Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33