Dow Benelux terug op niveau van voor crisis Autobotser (31) wil bij moeder blijven wonen Sheila E. geeft concert in dorpshuis Renesse Noodopvang PZo COLOFON 2 ZEELAND Doop Arrestaties na ripdeal Fuikstropers betrapt Huisdieren verwaarloosd 'Behoud zetels in waterschap' COMMENTAAR Je kunt er op wachten. Zodra bekend wordt dat een locatie is aangewezen voor de opvang van asielzoekers klinken er af wijzende reacties. Dat was vorig jaar in Middelburg het ge val toen besloten werd dat het voormalige rusthuis Swerf-Rust zou worden omgebouwd tot asielzoekerscen trum en nu gebeurt het na het nieuws dat een van de Zeelandhal len in Goes wordt ingericht als noodopvang. Onder berichten daarover op de website en de Facebookpagina van de PZC ver schenen vele tientallen reacties. Het houdt mensen bezig en dat is begrijpelijk. Veel reacties zijn kritisch. Waarom moet dit? Waarom zijn we niet eerder geïnfor meerd? Wat betekent dit voor de omgeving? Dat zijn gerechtvaar digde vragen. De huisvesting van grote groepen vluchtelingen op één locatie verloopt nu eenmaal niet altijd probleemloos. Jammer genoeg levert het ook vaak ongenuanceerde reacties op, grenzend aan vreemdelingenhaat. Op de Facebookpagina en de web site van de PZC worden dergelij ke reacties steeds vaker door bezoekers gecorrigeerd en weerspro ken. Alsof een doorgaans zwijgende meerderheid in het geweer komt om te benadrukken dat de asielzoekers niet voor niks zijn gevlucht en dat opvang simpelweg een daad van menselijkheid is. Ook een voorspelbare reactie. Maar nog steeds hard nodig. Het levert ook vaak ongenuanceerde reacties op, grenzend aan vreemdelingenhaat T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Prachtig hoor, al die beelden van de Tour de France die momenteel dage lijks worden uitgezonden. Machtige sprints, heldhaftige ontsnappingen, strijd op het scherp van de snede. En dat alles niet zelden tegen een maje stueus landschapsdecor. Maar dat het in topsport niet altijd even zuiver aan toegaat, blijkt inmid dels ook bij de jongere generatie te zijn doorgedrongen. Neem de u-jari- ge Robin uit Middelburg. Zijn moe der vertelde hem laatst dat hij binnen kort een zondag vrij moest houden voor de doop van een zoon van een vriendin. Die boodschap bleef hangen. Althans ten dele. Want enkele dagen later vroeg Robin wanneer nou ook weer de doping was. Vijf mensen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden na diefstal van hennep uit een illegale kwe kerij in de Verkuijl Quakke- laarstraat in Vlissingen. De politie kreeg twintig minu ten na middernacht een tip over de 'ripdeal'. Een verdacht busje werd ge controleerd, en de bestuur der, een 36-jarige man uit Vlissingen, werd aangehou den. Vervolgens was in de Crocu- slaan gezien dat mensen zak ken hennep een woning bin nen brachten. Daarop viel de politie de woning bin nen. Vier verdachten wer den aangehouden en één persoon kon vluchten. In de Spuiboezem bij Ril land zijn dinsdag twee stro pers bekeurd. De mannen (24 en 25 jaar oud) haalden fuiken leeg die alleen mo gen worden gebruikt door beroepsvissers. Agenten ont dekten in een viskist enkele levende palingen en een do de bot en maakten proces verbaal op wegens overtre ding van de Flora- en Fauna wet en de Visserijwet. Tijdens een huiszoeking in Sint-Maartensdijk zijn giste ren verwaarloosde katten en een hond aangetroffen. Veel dieren hadden vlooien, van een nest kittens waren er vier overleden. De katten bakken waren allang niet meer schoongemaakt. De ei genaar kreeg een boete en moet de dieren laten behan delen door een dierenarts. De geborgde zetels in het waterschapsbestuur moeten blijven. Dat stelt de landelij ke Adviescommissie Water (AcW) in een advies aan mi nister Schultz van Haegen. De Zeeuwse oud-gedepu teerde Harry van Waveren (foto) is lid van de commis sie. In Zeeland ontstond eer der rumoer over de gereser veerde zetels voor agrariërs, ondernemers en natuurter reinbeheerders. De provin cie wilde daarvan af; het wa terschap hecht er juist aan. AcW stelt zes geborgde ze tels per waterschap voor. „Het jaar 2014 is goed geweest", erkent de Terneuzense siteleader Arnd Thomas. „We profiteren van de economische opleving." Uit het onlangs uitgekomen duurzaamheidsverslag van Dow Benelux over vorig jaar blijkt dat zonneklaar. Bleef de productie in 2013 op 'slechts' 4,6 miljoen ton steken, het laagste niveau in tij den; in 2014 steeg die naar 6,1 miljoen ton, ongeveer evenveel als in 2009. Ook in het eerste kwartaal van 2015 heeft de groei zich doorgezet, aldus Thomas. Dow Benelux is de crisis zeker niet ongeschonden doorgeko men. Een aantal fabrieken is ge sloten. Het investeringspeil daal de fors, tot 'een absoluut diepte punt' vorig jaar. 'Slechts' 41 mil joen euro aan kapitaalsinvesterin gen is gedaan. Thomas spreekt van 'even een pas op de plaats' maken, waarbij hij opmerkt dat bij de 41 miljoen euro niet het gewone onderhoud zit. „Dat gaat om een getal kort bij de drie cijfers (tegen de 100 miljoen, red)." Het aantal mede werkers bij Dow Benelux is vo rig jaar licht toegenomen, tot 1945 vaste medewerkers (1932 in 2013) en 438 personeelsleden op contract (432 in 2013). Het sinds 2009 in Terneuzen gevestigde administratief service centrum BPSC kwam op 125 vas te en 453 uitzendkrachten uit, te gen samen 479 in 2013. De rechtbank in Middelburg ver oordeelde hem in november tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en reclasserings- toezicht. De reclassering kreeg ook opdracht uit te kijken naar een plek waar de man 'begeleid kan wonen'. Dat wil S., een man met een verstandelijke beper king, absoluut niet. „Ik ben al goed genoeg gestraft." „Maar wat moet er dan met u gebeuren als er iets met uw moe der gebeurt?", vroeg de rechter in Den Bosch gisteren. „Als mijn moeder uitvalt, ben ik uitgescha keld", reageerde hij. Het Open baar Ministerie vroeg 'bevesti ging van het vonnis'. De verdachte is volgens de re classering 'in alles grenzeloos'. Dat gebrek aan controle bleek 27 september 2013. De verdachte reed met zijn groene Golf achter een blauwe auto. Hij vond dat de bestuurster te langzaam ging. S. stak zijn arm uit het raam en maakte gebaren naar haar: ze moest sneller rijden. „Zij stak toen haar middelvin ger naar me op", zei de verdach te. „Dat heeft me erg gekwetst." De man reed dicht achter haar en tikte volgens een getuige de bumper van het slachtoffer diver se keren aan. Uiteindelijk wurm de hij zich via de berm langs de auto. Uitspraak over veertien da gen. 'Zij stak toen haar middelvinger naar me op. Dat heeft me erg gekwetst' RENESSE. Sheila E. komt 7 novem ber met een 7-koppige band naar Renesse voor een concert in het dorpshuis. De inmiddels 57-jari- ge Amerikaanse percussioniste, drumster en zangeres dankt haar bekendheid vooral aan haar sa menwerking met Prince. Sheila E. heeft het concert in het Schouwse dorp aan haar optre dens geplakt in De Boerderij in Zoetermeer en de Effenaar in Eindhoven (8 en 9 november). Met Sheila E.haalt het organi serende Renesse in Concert z'n vijfde grote naam op rij binnen. De reeks begon in 2011 met gi taarvirtuoos Al Di Meola, ge volgd door jazztopper Marcus Miller, Larry Graham en Level 42. Omdat de zaal slechts een paar honderd bezoekers kan heb ben, heeft de sfeer iets privé's, schetst mede-organisator Ludo Vlaander. Kaarten (55 euro per stuk) zijn binnenkort te koop via de website renesseinconcert.nl. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0118- 434021 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN RILLAND SINT-MAARTENSDIJK. Harry van Waveren MIDDELBURG door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Dow Benelux heeft vorig jaar een sprintje getrokken in de productie van kunststoffen en chemicaliën. Het concern wist in de Benelux - met verreweg de grootste vestiging in Terneuzen - voor het eerst weer het niveau van 2009 te halen, het jaar waarin de economie in elkaar zakte. door Pieter van Klinken DEN BOSCH. De 31-jarige Johan S., die 27 september 2013 in Goes met zijn groene Golf expres te gen de achterkant van een blau we auto reed, wil bij zijn 70-jarige moeder blijven wonen. Om dat voor elkaar te krijgen, ging de ver dachte uit 's-Gravenpolder in ho ger beroep in Den Bosch. Johan S., verdachte door Marcel Modde Sheila E.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30