Veel vragen over opvang asielzoekers Door het water _van naar Yerseke aan de muur Tholen Mensen zien eigen optrekje liefst aan de kust en niet in het bos Verkoop gaat sneller en tegen hogere prijzen vergeleken met rest van het land. Meeste nieuwbouw ook in Zeeland. GOES. 'Gids' Rino Gelok kwam gisteren superlatieven tekort om uitte drukken hoe fantastisch hij het project Mural Goes vindt. En eerlijk is eerlijk, je kunt hem moeilijk ongelijk geven. Belangstellenden konden de hele dag een bustoer maken langs de twaalf kunstwerken op muren in de stad, gemaakt door (inter)nationale street art kunstenaars. Gelok voorzag de passagiers van achtergrond informatie. Sommige werken zijn af, maar ook waren kunstenaars aan het werk te zien, zoals de Duitser Hendrik Beikirch die de zijkant van flat Weidezicht in Goes-Zuid momenteel voorziet van een enorm zwart-wit portret. „Groots van Goes dat dit kan, iedereen die ik spreek vindt het fantastisch", aldus Gelok. „Die ene wanklank, die skip ik." Hoewel de landelijke media het laten afweten, leeft Mural Goes volgens Marjan van de Vreugde 'enorm'. „Op social media en door bloggers wordt er wereldwijd aandacht aan besteed, het is een hele scene." Het door de Culturele Raad georganiseerde festival duurt officieel nog tot en met morgen, maar de meeste kunstwerken blijven nog lang te bezichtigen. Een aantal zal verdwijnen, omdat ze op muren of panden staan die zullen worden gesloopt, zoals de voormalige Delta school. Een route langs alle kunstwerken en informatie over de kunstenaars is te vinden op www.muralgoes.nl. foto Mechteld Jansen VLISSINGEN. Vakantiehuizen gaan er sneller van de hand, worden te gen hogere prijzen verkocht en nergens in Nederland wordt zo veel nieuwbouw gepland in de re creatiesector als in Zeeland. Alleen de Waddeneilanden zijn duurder. Net als in Zeeland is daar de vraag naar recreatiewoningen groot, maar op deze eilanden is het aanbod klein door de beperkte ruimte en het praktisch ontbre ken van nieuwbouw. Makelaarsorganisatie NVM heeft de Nederlandse markt voor recreatiewoningen laten onderzoe ken. De kust is in, het bos is uit bij de mensen die willen investe ren in een (eigen) vakantieoptrek je. Noord-Brabant, Drenthe en Limburg en ook de Veluwe, zagen de prijs per vier kante meter vorig jaar met 10 tot 25 procent dalen. De prijs ligt daar met zo'n 2200 tot 1700 euro per vierkante meter toch al laag. In Zeeland is de prijs gemiddeld 2400 euro en de Waddeneilanden zijn op afstand het duurste: 3250 euro. De NVM heeft geen onder scheid gemaakt tussen de regio's in Zeeland. Prijzen aan de Zeeuws-Vlaamse, Walcherse en Schouwse kust liggen boven het toch al hoge Zeeuwse gemiddelde. Tussen mei 2014 en april 2015 werden in Nederland 1100 recrea tiewoningen opgeleverd. Bijna de helft van de nieuwbouw (500) was in Zeeland. Bovendien staat in Zeeland de bouw van koop staande vakantiewoningen in Zeeland daalde met 5 procent. Van de regio's met de meeste wo ningverkopen, nam alleen in Zee land het aantal toe. „Deze regio doet het dus relatief goed", aldus het NVM-rapport. Het gevolg is dat in Zeeland de prijzen met ge middeld 8 procent toenamen. De NVM concludeert dat in de kustge bieden 'het marktperspectief voor de verkoop van recreatiewoningen positief is'. „De lage rentestand draagt hier in sterke mate aan bij en lokale banken zijn steeds meer bereid om te financieren op goede locaties." De NVM constateert dat ook Duitsers weer interesse tonen. nog eens 2300 vakantiehuizen op stapel, een derde van het Neder landse totaal. Op ruime afstand staan de Veluwe en de Zuid-Hol landse kust met elk zo'n 100 nieu we huisjes. Maar de nieuwbouw kon in Zeeland de groeiende vraag niet bijhouden, want het aantal te PAGINA 12 13 PAGINA 3 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 9 juli 201 Zeeland Zeeuwse vakantiehuizen in trek Kunst door Theo Giele Tussen mei 2014 en april 2015 zijn in Nederland 1100 recreatiewoningen opgeleverd. Daarvan staan er 500 in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29