Opzienbarende collectie en profiteer Filmfonds luidt noodklok over effecten van nieuwe kinderwet VIKTOR ROLF 'Soldaat van Oranje': 1,8 miljoen mensen De musical Soldaat van Oranje gaat binnenkort de 1,8 miljoen bezoe kers voorbij. Als de voorstelling op 30 oktober haar vijfde verjaardag viert, is de productie dat aantal ruimschoots gepasseerd. Die avond wordt het stuk voor de 1.673e keer gespeeld, een absoluut unicum in de Nederlandse theatergeschiede nis. Sinds de première is de zaal doorlopend uitverkocht geweest. Disney haalt buste van Bill Cosby weg Het pretpark Disney's Hollywood Studios in Orlando heeft het beeld houwwerk van Bill Cosby verwij derd. Er was veel protest tegen de buste van de komiek die wordt be schuldigd van seksueel misbruik van vrouwen. Disney ging over stag nadat deze week bleek dat Cosby in een eerdere zaak toegaf een vrouw te hebben gedrogeerd om seks met haar te hebben. Het Nederlands Filmfonds is be zorgd over de effecten van de voor gestelde wettelijke herziening van de regels voor kindacteurs. Die moet in 2016 van kracht worden. Het grootste struikelblokken zijn de verlaging van het aantal 'speel beurten' per jaar voor kinderen van 24 naar 18 en de begrenzing van het spelen op zondag. Hierdoor wordt het vrijwel onmogelijk in Neder land nog kinderfilms en -series te draaien, stelt Doreen Boonekamp, directeur van het Filmfonds. Film producenten Nederland, de overkoe pelende organisatie van filmprodu centen, deelt de zorgen. De twee in stanties hebben het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid op de hoogte gesteld van hun be zwaren. „Kinder- en jeugdfilms zijn nationaal en internationaal de para- depaardjes van de Nederlandse film. Ze staan hoog aangeschreven vanwege het feit dat serieuze the ma's niet worden geschuwd." Wanneer je naast Telfort Mobiel ook Interactieve TV van Telfort gebruikt, kun je elke maand profiteren van extra voordeel. Kies je eigen CombiVoordeel: gratis 2x zo grote mobiele bundel gratis HBO pakket 5,- korting op je factuur telfort.nl/combivoordeel PARIJS. Een jurk waarbij het model de armen door schilderijen steekt. En na afloop kan het kleedje als een heus kunstwerk aan de muur gehangen worden. De Nederlandse mode-ontwerpers Viktor Sc Rolf baarden gister middag opzien tijdens de Paris Fashion Week met hun haute couture-col- lectie Runaway voor komend voorjaar. Die kon meteen na afloop van de show rekenen op veel bijval van de kenners. Ook andere modehuizen la ten zich in Parijs hun meest exclusieve kant zien. foto Getty Images FILM MUSICAL PRETPARK RTL Live Entertainment houdt komend seizoen vijfgrote liveshows in de Amsterdamse poptempel Ziggo Dome. Er zit een comedyshow bij waaraan vier komieken meewerken. Zo'n gezamenlijke arenashow is uniek voor Nederland. MUZIEK Songfestival 2016 naar Stockholm De 61e editie van het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Dat maakte de organi satie van het Europese liedjesfestijn gisteren bekend. Zweden mag het eve nement organiseren omdat zanger Mans Zelmerlöw (foto) twee maanden geleden het vorige festival in We nen won met het num mer Heroes. De strijd om de organisatie van het spektakel ging tus sen Stockholm en Göteborg. Uiteindelijk presenteerde de hoofd stad het beste plan. De twee halve finales van het Eurovisie Songfesti val staan gepland op dinsdag 10 en donder dag 12 mei, de finale vindt plaats op zater dag 14 mei 2016 in de Globe Arena in Stock holm. In 2000 was het immense, bolvormige bouwwerk ook het de cor van het liedjeseve nement. Zo'n 16.000 mensen kunnen er het muziekfestijn bijwo nen. Het aantal deelne mende landen is nog niet bekend. De Zweedse omroep SVT neemt voor de zes de keer de organisatie voor haar rekening. Stockholm was in 1975 en 2000 ook al eens de gaststad. In 1992 en 2013 had Malmö die eer en in 1985 Göteborg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26