Hitzangeres doet mee aan speciaal concert in Ziggo Dome CULTUUR SHOW 25 Jett Rebel woedend op winkelketen Zara Michael Douglas haalt uit naar jonge acteurs Jaren geleden scoorde Anita Meyer de ene pophit na de andere. Nu gaat ze voor repertoire uit tekenfilms. Ik vind het zo leuk dat ze Show Entertainment Muzikant Jelte Tuinstra, beter bekend als Jett Rebel, is gisteren weggestuurd uit de kledingwinkel Zara in Amersfoort. Naar ei gen zeggen wegens het uitkiezen van vrou wenkleding. Volgens Zara wilde Tuinstra de kleren passen op de vrouwenafdeling, en niet bij de mannen. Dat mocht niet. Amerikaanse acteurs zijn te druk bezig met hun imago op social media en te weinig met hun acteerprestaties. „Dat heeft in vloed op hun werk", vindt fïlmlegende Mi chael Douglas (70). Ook signaleert hij een gebrek aan 'echte mannen'. „In de VS zijn veel acteurs relatief gezien androgyn." nita Meyer waagt zich aan legendari sche Disney-liedjes in de Amsterdam se poptempel Zig go Dome. De Why tell me tohy-zangeres deelt het podium op zondag 25 okto ber met onder anderen Tho mas Berge, Kim-Lian van der Meij en Jamai Loman. „Ik vind het zo leuk dat ze mij nog hiervoor vragen", zegt de inmiddels 60-jarige Meyer. „Ik treed tegenwoordig minder vaak op dan vroeger en doe alleen wat ik echt leuk vind", zegt ze. „Bij Disney in concert speelt het Metropole Or kest, met op de achter grond een indrukwek kende lichtshow en prach tige beelden uit films als The lion king, De kleine zee meermin en Beauty and the beast. Bovendien treed ik op met collega's die hun strepen hebben verdiend. Het is mooi en groots; daar verwen ik mezelf mee." De show is de afgelopen ja ren in een kleinere setting twee keer in het Concertge bouw in Amsterdam te zien geweest. Die optredens wa ren zo populair dat produ cent Erwin van Lambaart Musical Ik moest flink trainen, want ik moest meedansen en daar ben ik niet voor opgeleid' nu voor Ziggo Dome kiest. Welke nummers Meyer voor haar reke ning neemt tijdens het komende familiespektakel is nog onduide lijk. „Er is een goudmijn aan liedjes uit al die films", vertelt ze. „Mijn favoriet? Die heb ik niet echt. Aladdin heeft mooie liedjes. Poca hontas ook. Eigenlijk is er voor al les wat te zeggen. Ik heb vroeger al die films met mijn dochter ge keken. En niet alleen toen waren de Disney-sprookjes populair, kijk maar naar het succes van Fro zen. Ik zou graag Let it go uit die film willen zingen." De Disney-nummers zijn klas sieke musicalliedjes: een genre waarin Anita Meyer niet direct ge specialiseerd is. „Ik heb negen jaar geleden in Cats gespeeld. Dat was mijn eerste confrontatie met mu sicals. Ik moest flink trainen, want ik moest meedansen en daar ben ik niet voor opgeleid. Het is, merkte ik, echt ontzettend hard werken. Ik heb echt respect voor de musicalsterren." Het was voor haar een com pleet nieuwe ervaring. „Ik ben al bekend sinds mijn 20ste. Als ik er gens optreed, wordt er vaak van al les voor me geregeld. Klinkt ver wend, maar ik ben eraan gewend dat er een parkeerplaats voor me is als ik aankom. Tijdens Cats zat ik in het ensemble en moest ik me onderwerpen aan de hiërar chie en het gezag", zegt Meyer. Ze laat een stilte vallen. Dan, met gul le lach: „Dat was wennen." Dat ze nu Disney in concert mag doen, bevalt de voormalige popster goed. „Ik kies uit wat ik leuk vind en zo sta ik nog één a twee keer per week op het podium. Ik krijg soms complimenten: 'Wat zing je nog goed'. Alsof mijn stem tanende zou zijn! Er zijn genoeg zan geressen die prachtig zin gen in hun nadagen. Ik ge niet altijd van optreden en wil nog heel lang door." DONDERDAG 9 JULI 2015 Cultuur 1 -%-%■* -■ y h 'Ik verwen mezelf met Disney door Marlies van Leeuwen Meyer krijgt soms complimenten over haar stem. „Alsof die tanende zou zijn!" foto Harold Versteeg Disney in concert. Te horen: 25 okto ber, Ziggo Dome, Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25