Oef, Mossels puur het lekkerst Last minutes! Zeeuwse Grieken zijn wanhoop nabij Kubusmeloen is een primeur van 3 50 euro Wurggreep politie omstreden na dood Mitch Henriquez Dodelijke greep nader bekeken na dood van Mitch Henriquez. Minister wil weten of afschaffen noodzakelijk is. 5E ETAPPE ALGEMEEN KLASSEMENT DEN HAAG. De Inspectie van Veilig heid en Justitie onderzoekt het ge bruik van de nekklem door de po litie. Daarna moet blijken of agen ten de wurggreep kunnen blijven toepassen. Dat laat het ministerie van Vei ligheid en Justitie weten aan deze krant. Minister Ard van der Steur heeft die opdracht gegeven naar aanleiding van het overlijden van Mitch Henriquez. Hij kwam an derhalve week geleden in Den Haag om het leven door verstik king, nadat een agent zijn nek mi nutenlang in een wurggreep had den gehouden. De familie van Henriquez rea geert tevreden. „Dit is een begin van wat wij willen: dat dit nooit meer iemand anders kan overko men", zegt Henriquez' neef en woordvoerder van de familie, Alex Dijkhoff. „We willen gerechtig heid. Een onderzoek naar zo'n do delijke greep is een eerste stap." Toch gaat de Inspectie van Vei ligheid en Justitie geen onderzoek doen naar het incident-Henri- quez, dat doet de Rijksrecherche al. Maar Van der Steur wil weten of de nekklem afgeschaft moet worden of tóch een geschikt mid del is voor de politie om verdach ten in bedwang te houden. Het on derzoek moet volgend jaar klaar zijn. Volgens een woordvoerder van het ministerie kan de politie de nekklem tot die tijd blijven gebrui ken. Een woordvoerder van de natio nale politie zei gisteravond 'nog niks te weten' over een onderzoek naar de nekklem. In Uit Thuis Landschap weerklinkt in pastorale Nisse Kras.nl/lastminutes of bel 0900-9697 7ocP9 TERNEUZEN De Griekse crisis na dert haar kookpunt. Zondag wordt beslist over het lot van Grie kenland: wordt het land uit de eu ro gezet of niet? De Zeeuwse Grieken die in Zee land wonen, leven mee met hun landgenoten. „De mensen zijn er depressief van," zegt Christina Chatzideve uit Sluis, die afkom stig is van Kreta. „Elke dag gebeurt er weer iets naars, het is heel zwaar. Er zijn mensen die rondlopen met een bord om hun nek: 'Ik zoek werk'. Er zijn mensen die hun huis zijn kwijtgeraakt en in dozen wonen, mensen die geen toekomst heb ben, geen inkomen, geen dokter, geen verzekeringen, niks. Het is net of we in een surrealistische film zitten. De afgelopen vijf jaar zijn er 10.000 zelfmoorden ge weest die direct verband houden met de crisis. Achter dat cijfer gaat een enorm menselijk drama schuil." Christos Sakellariou, eigenaar van Griekse restaurants in Terneu- zen en Sluis, lijdt met zijn landge note mee. „De situatie in Grieken land is uitzichtloos", zegt hij. „Sinds de banken dicht zijn, is al les stilgevallen. De criminaliteit neemt toe, de sfeer wordt steeds grimmiger." 8 711688 555530 PAGINA 5 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 9 juli 2015 257e jaargang nr. 159 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 t>° Even wat kouder Voor meer Tournieuws zie pagina's 16 t/m 20 en www.pzc.nl/tourdefrance 1. Greipel (DUI) 4.39.00 2. Sagan (SLW) 0.00 3. Cavendish (GBR) 0.00 29. Gesink(NED) 0.00 1. Martin (DUI) 17.19.26 2. Froome (GBR) +0.12 3. Van Garderen (VS) +0.25 12. Mollema (NED) +1.44 Inspectie onderzoekt nekklem door Deborah Jongejan en Victor Schildkamp O pagina 4: Politiechef in tranen vanwege dood Henriquez foto Mechteld Jansen YERSEKE. Syrco Bakker, chef-kok van sterrenres taurant Pure C in Cadzand, is gek op mossels. Hij heeft goede herinneringen aan heerlijke mosselmaaltij den met vrienden, de pannen dampend op tafel. „Een mossel pannetje is altijd gezellig", vindt hij. Maar zo serveren ze de mossel bij Pure C niet. Bakker: „Ik test nu uit hoe ik de mossel dit seizoen op de kaart ga zetten. Wel zo puur mogelijk, want dat is toch het lekkerst." Daarom kregen de gasten gisteren bij de officiële opening van het mosselseizoen in Yerseke de mossel op diverse manieren opgediend: met tomaat, citroen met een spaghetti van courgette en in een soepje op oosterse wijze. Puur, en lekker. Korting op alle reizen metvertrek in juli of augustus Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden Zeeland 4 en 5: 'Mensen wonen in dozen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1