m Automatisch bundels delen. Met Zakelijk Mobiel. lij Wielrenners zijn echte bikkels. Ze stappen pas af als het echt niet meer gaat mm, de sportarts: 'Niet erg belastend.' oud-renner: 'Niemand wil de Tour uit' de broer: 'Laurens is bijna maniakaal 0® i t NIEUWS 9 Pijnstiller er in, en Laurens ten Dam reed gisteren gewoon over de kasseien. Hoe doet hij dat? Dieven gaan er vandoor met wapens van Franse legerbasis 9 j| Q n GOEIE DEAL iPhone 6 kpri.com/zakelijk 0800 0105 kpn XL winkel CAMBRAI. Daar ligt Laurens ten Dam, schouder uit de kom, op het randje van uitgeschakeld op de derde dag van de Tour de France. Maar Laurens ten Dam geeft niet op, hij staat op en rijdt de rit uit. Gisteren stond hij zonder mokken weer aan de start. Waar haalt die man de kracht vandaan? Opgeven is geen optie in de koers van het jaar. Vallen is onvermijdelijk in de wieler sport. Elke renner moet er een keer, of meerdere keren, aan geloven. Maar de een valt minder gelukkig dan de an der. Laurens ten Dam had het maan dag niet getroffen. Schouder uit de kom, het zag er slecht uit. Een ambulance wachtte. De Franse televisie meldde al: Ten Dam, abandon, Ten Dam, afgestapt. Maar dan kennen de Fransen de Nederland se renner nog niet. „Ik heb niet zo hard getraind om vlakbij huis af te stappen." Ten Dam liet zijn schouder ter plekke op zijn plaats duwen, sprong op de fiets en finishte op de Muur van Hoei. Dat kunstje flikte hij eerder, in de Tour van 2011. Tijdens een afdaling in de Pyreneeën sloeg hij over de kop. Zijn gezicht lag in puin, maar dat mocht de pret niet drukken. Hij maakte de etappe af. „Dit is de Tour, hier stap je niet zomaar af', zei Ten Dam er toen over. mSSSiiS PSSSip :-v.. Sportarts Guido Vroe- men: „Als arts zou ik zeggen: zorg er nu voor dat je fit wordt, dat je schouder geneest en ga dan verder. Maar in zijn plaats zou ik ook denken: ik verbijt de pijn, die Tour rijd ik misschien nooit meer. Door de adrenaline van de inspanning en de val, kun je nog best even doorfietsen. Je moet alleen je stuur blijven vasthouden. Maar bij het opstaan de volgende dag (gisteren, red) gaat het pijn doen, dan voel je de weefsel- schade. Met een hoge dosis paracetamol kun je dat goed onderdruk ken, maar hij zal het blijven voelen. Zeker gisteren op de kas seien. Dat is de meest verschrikkelijke etappe voor een pijnlijke schouder. Je moet je stuur goed vasthouden, je spieren aanspannen en dat doet pijn. Maar verder is de wieler sport voor je schouders niet erg belastend. Je beweegt niet boven je schouders, behalve als je gaat winnen." John den Braber: „Nie mand wil die Tour uit. Het is de belangrijkste koers van het jaar, dan ga je eerder door dan in de Ronde van België. Dat Laurens ten Dam doorrijdt na een val zegt veel over de sport. Als je fiets het nog doet, en het gaat ook met jezelf, dan ga je ver der. Vallen hoort bij het wielrennen. Je ont komt er niet aan. Als je niet tegen vallen kunt, moet je niet meedoen. Een voetballer die op het veld blijft liggen, daar lachen wielren ners om. Maar deze ac tie zegt ook veel over Laurens zelf. Toen hij in 2011 op zijn gezicht was gevallen, reed hij de koers ook uit. Het is een keiharde gast." Arjen ten Dam: „Lau rens is zo hard voor zijn lichaam, bijna ma niakaal. Waar andere mensen stoppen, gaat hij door, zeker in de Tour. Dat is ook het gro te verschil tussen hem en mij. Ik heb bij de amateurs gefietst. Na vijf uur trainen vond ik het wel mooi geweest, terwijl Laurens pas te vreden was als hij dat drie dagen achter el kaar volhield. Het ver schil tussen iemand die goed sport en ie mand die de top haalt. Hij heeft dit altijd in zich gehad, de sport verlangt het ook van je. Als je kan, dan fiets je door, dat zit in het ka rakter van de wielren ner. Laurens gaat heel ver om toch te rijden, dat heeft hij ook in 2011 al laten zien. Boven dien zit hij met z'n hoofd al bij de bergen, daar wil hij laten zien wat hij waard is." Op een militaire basis in de Fran se plaats Miramas, even ten noor den van havenstad Marseille, is een grote wapendiefstal gepleegd. De daders maakten 180 ontstekin gen, zo'n 10 explosieven en circa 40 granaten buit. Het is onduide lijk of de daders een terroristische of een criminele achtergrond heb ben, meldde Franse media giste ren. Het Franse ministerie van De fensie heeft in een reactie aange kondigd de beveiliging van alle mi litaire bases te gaan toetsen. Militairen ontdekten maandag dat de afrastering rond het terrein op twee plekken was doorgeknipt. De hangsloten van negen gebou wen waren eveneens doorgeknipt. Er staan geen beveiligingscame ra's op de militaire basis. „Het is erg verontrustend", zei de burge meester van Miramas tegen een re gionale radiozender. In de Franse media is te lezen dat de inbrekers goed geïnformeerd moeten zijn ge weest. Het gaat mogelijk om (ex-)militairen. Op de basis wor den militairen voorbereid op bui tenlandse missies. Gevangene per ongeluk vrijgelaten Een Engelse gevange ne die per ongeluk was vrijgelaten, is naar de kroeg gegaan om een pintje te drin ken en een tosti te eten. De man werd onterecht ontslagen uit de gevangenis van Birmingham. Na een paar uur meldde hij zich bij de gevangenis om weer de cel in te gaan. Hij zit in voorar rest, het is onbekend voor welk vergrijp. Afghaanse vredesdelegatie naar Taliban De Afghaanse rege ring heeft een vredes delegatie naar Paki stan gestuurd om te onderhandelen met de Taliban. Dat zou volgens waarnemers tot een vredesproces met de Taliban kun nen leiden. De bewe ging had tot de Ame rikaanse invasie een tijd de macht in een deel van Afghanistan. Nu voert ze gewelds- campagnes. Bestuurders ziekenhuizen declareren veel Bestuurders van aca demische ziekenhui zen declareren ver bo ven de afgesproken norm, meldde RTL Nieuws gisteren. Op de bonnetjes van 30 bestuurders staan on der meer dure wij nen, diners in sterren restaurants en snoep reisjes. Zo declareer den de bestuurders in 2013 en 2014 meer dan 17.500 euro aan al coholische drank. Nü per medewerker 10 GB onderling te delen Onbeperkt bellen en sms en Voordelige bel- en databundels voor het buitenland iPhone 6 16GB éénmalig 69,-* WOENSDAG 8 JULI 2015 'Opgeven in de Tour? Nooit!' door Heieen Boex Laurens ten Dam maandag na zijn val. foto Cor Vos MIRAMAS BIRMINGHAM KABUL HILVERSUM ISP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9