E AN Op de tandem naar het dak van de Pyreneeën Fraaie beschuldigt coalitie van eigenbelang Thoolse 'biebs in de buurt' zoeken nog hulp 6 BEVELANDEN en THOLEN Zorgzame buur in het zonnetje Subsidie voor muziekproject In de regio Restaurant Smederij in terras top 100 Sandra Ysbrandy kookt op Culifair Dierzorg krijgt nieuwe praktijk 'Spoel kranen door na zomervakantie' Mijn dorp, mijn stad Huisarts verhuist naar pand Wiekslag Gemeenten wijzen op inbraakrisico Restaurant en bouwmarkt voor entree Goes Tineke Fopma (I) en haar 'tandempartner' Quirine van der Salm foto ASR THOLEN. Laten zien dat zestigplus sers ook nog een sportieve toppres tatie kunnen leveren. Dat is voor Ti neke Fopma uit Tholen (61) de be langrijkste reden om mee te doen aan 'De Andere Tour'. Zaterdag be klimt ze, op de tandem, een berg van de buitencategorie in de Pyre neeën. De Andere Tour is een initiatief van verzekeraar ASR. Elke dag, een paar dagen voor de echte Tour passeert, rijden twee mensen van boven de zestig een deel van een etappe. Fopma, die werd gekozen uit vele tientallen kandidaten, gaf aan een zware rit te prefereren. Die kreeg ze. Samen met Quirine van der Salm beklimt ze zaterdag de Col de Soudet, een ware reus. Fopma draait er haar hand niet voor om. De Thoolse, de wereld kampioen wielrennen van 1975, zegt nog in een prima conditie te verkeren. Ze traint nog regelma tig. „Het zal pittig worden, maar die berg komen we wel boven, hoor!" Het spannendst is misschien wel de samenwerking met part ner Van der Salm. „Ik kende haar helemaal niet", stelt Fopma. „We hebben elkaar nog maar een paar keer ontmoet. Maar zij is ook een fanatieke sportvrouw, dus ik heb er alle vertrouwen in." Het programma Tour de Jour op RTL7 besteedt elke dag aan dacht aan De Andere Tour. Het item over Fopma is te zien in de uitzending van 13 juli. KAPELLE. Wethouder Jon Hersel- man heeft de gemeenteraad vol gens Gemeentebelangen onvolle dig geïnformeerd over de sane- ringskosten van de wijk Zuidhoek in Kapelle. Hij heeft ongestraft ruim vijf ton aan gemeenschap- geld mogen verkwanselen, maar vanwege coalitiebelangen mocht hij blijven zitten, meende raadslid Peter Ganseman. CDA en SGP stelden zich voor de verkiezingen ook kritisch op, maar nu gaven ze volgens Ge meentebelangen niet thuis. De gemeente draait na een rechterlijke uitspraak van vorig jaar juli op voor de ruim vijf ton extra kosten voor de sanering van de vervuilde grond, die eerder van de firma Fruithof van Kersten was. Bovendien kan daar nog een schadeclaim van het bedrijf bij ko men, waarschuwde Ganseman. De kwestie kwam aan de orde tij dens de raadsvergadering van dinsdagavond. College en gemeenteraad wa ren destijds gewaarschuwd door deskundigen dat de sanering te grootschalig zou zijn. Tijdens een eerste rechtszaak in 2ot2 over de saneringskosten werd de gemeen te in het gelijk gesteld. Maar in ho ger beroep ging ze vorig jaar on deruit, wat zeer ongebruikelijk is. door Rob Paardekam THOLEN. De gemeente en Biblio theek Oosterschelde hebben nog niet voldoende vrijwilligers kun nen vinden voor de nieuwe 'bieb in de buurt' in Tholen. Dat stelde wethouder Kees van Dis gisteren tijdens de vergadering van de com missie samenleving. Tholen-stad heeft sinds vorige week als eerste kern zo'n nieuwe, kleine bibliotheek. Hij zit tijdelijk in de hal van het gemeentehuis. Chris Koopman (SGP) stelde giste ren dat mensen nog met veel vra gen zitten, maar dat er soms geen vrijwilliger te bekennen is. Volgens Van Dis wordt alles op alles gezet om zo snel mogelijk meer vrijwilligers te werven. Ook in Sint-Maartensdijk zijn nog mensen nodig, maar daar is de 'bieb in de buurt' nog niet open. Het is nog niet voor honderd pro cent zeker dat hij in gemeen schapscentrum Haestinge komt. „Volgende week ga ik met verte genwoordigers uit het dorp kijken of daar een geschikte ruimte is", al dus Van Dis. De bibliotheek kan in elk geval niet in zorgcentrum Maartenshof blijven, zo stelde hij. „Daar betalen we 18.000 euro huur, maar we willen juist bezui nigen. Haestinge is van onszelf." GOES Restaurant De Smederij in Goes eindigt op de negende plaats van beste terrassen van Nederland, maakte Misset Horeca maandag avond bekend. De horecaorganisa- tie maakt elk jaar een top 100 van de beste terrassen van Nederland. Recensent Michael Simon prijst de uiterst vriendelijke bediening. 'Als de serveerster een van ons hoort hoesten, biedt ze een glaasje water aan', schrijft hij in zijn be oordeling. De Smederij geniet de beste beoordeling van Zeeland. GOES Tv-kok Sandra Ysbrandy, bekend van RTL's Life 4 you met Carlo Irene, kookt op donderdagavond 9 juli op CuliFair in Goes. Tïissen 16.00 en 20.00 uur geeft Ysbrandy kookdemo's met gebruik van fair- trade ingrediënten. De gerechten zijn geïnspireerd op haar kook boek 'Appels en Peren'. Natuurlijk mogen de bezoekers ook proeven. De gemeente Goes zet op 8 en 9 juli met dit culinaire festival fair- trade streek- en biologische pro ducten in de schijnwerpers. HEINKENSZAND Burgemeester Gelok slaat vandaag de eerste paal van het nieuwe pand van dierenkliniek Dierzorg aan de Guldenroedestraat 12 in Heinkenszand. Eigenaresse Yvette Boonman-Prins begon bijna vier jaar geleden een praktijk in het oude postkantoor in Heinkens zand. Dat gebouw wordt nu te klein, aangezien het klantenbe stand van Boonman groeit. Dier zorg behandelt kleine huisdieren, zoals katten, vogels en reptielen. GOES Drinkwaterleverancier Evides Wa terbedrijf raadt vakantiegangers aan bij thuiskomst hun kraan een minuut lang door te spoelen. Wan neer kraanwater langere tijd stil staat, loopt de kwaliteit terug. Bovendien vermeerdert de legio- nellabacterie zich in stilstaand wa ter bij temperaturen boven de 25 "C.Die bacterie kan leiden tot longontsteking en de zogenaamde veteranenziekte. Bij het doorspoelen van de douchekop is het belangrijk om te zorgen dat er geen waterdruppels in de lucht komen. Daarom advi seert Evides de douchekop in een emmer te leggen met een hand doek erover. Het doorgespoelde water kan wel gebruikt worden om de tuin te bewateren of de au to te wassen, om verspilling te voorkomen. RILLAND De gemeente Reimerswaal heeft een koper gevonden voor het pand van De Wiekslag aan de Hontestraat in Rilland. Het is de bedoeling dat de huisartsenprak tijk naar het pand van de in 2013 gesloten basisschool verhuist. Vol gens huisarts Stijni Mulder moet het gebouw eerst worden ver bouwd. Die verbouwing begint na de zomervakantie. Kinderop vang Kibeo blijft gevestigd in een deel van het gebouw. Het pand wordt nu antikraak bewoond. GOES De gemeenten Borsele, Goes, Ka pelle, Noord-Beveland, Reimers waal en Schouwen-Duiveland werken samen met de politie om het aantal woninginbraken een halt toe te roepen en inwoners alerter te maken. Deze week han gen de gemeenten op verschillen de locaties spandoeken op met de tekst 'Let op: maak het inbrekers niet makkelijk!' Deze maand wordt ook de brochure Veilig wo nen huis-aan-huis verspreid met daarin preventieve tips. GOES Op de Goese Poort, één van de be langrijkste entrees van de stad aan de Ringbaan-West, komen een res taurant en nieuwbouw van bouw markt Gamma. Samen met ont wikkelaars Goese Poort BV van meneer Gé (eigenaar van restau rant Nian Hao) en Esseling Groep BV (Gamma) werkt de gemeente momenteel aan de ontwikkeling van het gebied. Van de vestiging van een restaurant en de bouw markt is al jaren sprake. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat wacht het gebied op een kwaliteitsim puls. „De Goese Poort leidt naar ons centrum en bepaalt dus mede de uitstraling van onze stad. Lan ge tijd is ontwikkeling steeds niet van de grond gekomen. Ik ben blij dat we nu gezamenlijk de intentie hebben uitgesproken om aan de slag te gaan." YERSEKE. Een autoritje naar het ziekenhuis, een boodschap halen of helpen met het onderhoud van de tuin. Sommige mensen in Reimers waal zijn voor deze zaken afhankelijk van hun buren. Gisteren konden ze hen daarvoor bedanken met een barbecue aan boord van de Adria- na, tijdens de Zorgzame Burendag. Volgens Kees Knuit, één van de or ganisatoren, waren er zo'n veertig mensen aanwezig. „De buren heb ben aan boord een bos bloemen en een oorkonde gekregen." Vorig jaar kon het initiatief, dat gesteund wordt door Humanitas en de ge meente Reimerswaal, niet doorgaan. Knuit: „Het was toen op een on gunstige dag waardoor er weinig aanmeldingen waren. Ik ben blij dat er nu wel weer veel mensen zijn opgegeven." foto Mechteld Jansen WISSENKERKE De Zeeuwse Muziekschool krijgt van het Oranje Fonds en het Fonds voor Cultuurparticipatie een subsidie voor het project 'Het hele eiland speelt'. Het gaat om een bijdrage van 19.960 euro voor het eerste jaar, met een vooruit zicht op 20.000 euro voor het tweede jaar. Het project wordt in gezet vanuit de amateurmu- ziek(verenigingen) en het basison derwijs in de gemeente Noord-Be veland voor kinderen van groep 5-8 van de basisscholen. Een im puls voor goed muziekonderwijs is het belangrijkste doel. BORSELE Parkeerplaats Ka- loot, 14.30 -16.30 uur - Excursie over strand voor kinde ren van 8 tot 12 jaar oud GOES Verschillende loca ties, overdag - Mu ral GoesGrote Markt, 12.00-23.00 uur - Culifair; VW-Kantoor (Sin gelstraat), 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondleiding door hart van Goes KAMPERLAND Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling NIEUWDORP Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Uit-Straling' KAPELLE De Vroone, Ver- eekestraat 74,19.15 uur- zomeravond bridge Jo-Annes de Bat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66