Duitser Christoph wint Boulevardloop Ei Voor Pleijte is titelstrijd in Frankrijk opmaat naar 12 Van den Houten debuteert voor Telstar met een nipte zege Van Schoonhoven ontmoet Rossi Kerkhove verliest vracht aan punten Atleten Huub van Noorden en Tim Pleijte maken bij zware wedstrijd van 65 kilometer in Val d'lsere deel uit van zeskoppige Oranje-ploeg. Thomas van den Houten heeft zijn debuut voor eerstedivisionist Telstar opgeluisterd met een nipte overwinning. In Grootebroek ver sloeg de ploeg van trainer Michel Vonk zondag-eersteklasser De Zouaven met r-o. Spits Rafael Uiterloo, overgeko men van algeheel amateurkam pioen FC Lienden, was gister avond de maker van het enige doelpunt van de avond. Hij kopte kort voor rust raak voor zijn nieu we club en bezorgde Telstar daar mee de eerste overwinning in het seizoen 2015/2016. Van den Houten werd na zo'n zes tig minuten spelen naar de kant gehaald en vervangen door Jordy Tutuarima. „Het ging wel goed", keek de Goesenaar terug op zijn debuutwedstrijd voor de ploeg uit IJmuiden. „Je moet gewoon sim pel spelen en hard werken." Tiende editie van Outdoor Dressage De Zeeland Outdoor Dressage in Nieuw- en Sint Joosland is van daag aan de tiende editie toe. Tot en met zaterdag krijgt de organisa tie (stichting Hippische Sport Zee land) duizend starts te verwerken. Er wordt door de dressuurruiters in de klasse B tot en met de Grand Prix gereden. Hoogtepunten zijn de Grand Prix op zaterdagmiddag en de Kür op Muziek op zaterdag avond. Meer info is te vinden op de site www.zeelandoutdoor.nl sport kort Thamar Zweistra in Nations Cup Thamar Zweistra komt komend weekeinde met de nationale ploeg uit bij de FEI Nations Cup. De amazone uit Schore komt bij de wedstrijd in het Zweedse Falster- bo in actie met het paard Hexa gon's Zodinde. Tegelijkertijd is er ook een wedstrijd in Duitsland, hetgeen betekent dat Nederland dit weekeinde met twee dressuur- ploegen actiefis in de Nations Cup. Na drie van de zes wedstrij den staat Nederland tweede. De Zeeuwse atleten Huub van Noor den en Tim Pleij te komen zondag in actie tijdens het Europees kam pioenschap skyrunning (hardlo pen in de bergen) in Frankrijk. Het tweetal maakt - net als in 2014 bij het wereldkampioen schap - deel uit van het Neder lands team, dat nu in Val d'Isère een wedstrijd van 65 kilometer voor de kiezen krijgt. Daarin zit ten maar liefst vijfduizend klim- meters. De 26-jarige Van Noorden, woonachtig in 's-Heer Abtskerke, is de meest ervaren trailloper van de twee. Hij leverde vorig jaar tij dens dat WK in Chamonix een topprestatie door bij de ultramara thon over tachtig kilometer als vijftiende te eindigen. Hij was daarmee toen de beste Nederlan der. Tim Pleijte uit Zoutelande, vorige week dertig geworden, ein digde bij die wedstrijd op de 38e plaats. Tijdens het komende EK ma ken ze deel uit van een zes leden tellende nationale selectie. Zon dag liggen de meeste kilometers boven 2500 meter, waarmee dit het hoogste skyrunningparkoers van Europa is. Na achttien kilo meter lopen wordt het absolute hoogtepunt bereikt, La Grande Motte op 3653 meter. Na vijftig kilometer volgt de beklimming van L'Aiguille Pers, waarvan de top op 3386 meter hoogte ligt. Daarna kunnen de deelnemers de afdaling inzetten richting de fi nish. Met de vorm van Van Noorden lijkt het wel goed te zitten. In mei werd hij knap 44e bij de Transvul- cania-ultraloop op de Canarische Eilanden. Een paar weken later werd de Bevelander tijdens het wereldkampioenschap trail in Frankrijk na een 86 kilometer lan ge race verdienstelijk 22e. Tim Pleijte liep op dat WK naar de 68e plaats. Voor de Walchenaar is het EK de opmaat naar een nog veel zwaardere wedstrijd later deze zo mer. Hij gaat samen met Michel Buijck uit Middelburg, de man die hem aanzette tot het lopen van trails, eind augustus en begin september meedoen aan de Trans alpine Run. Acht dagen achter el kaar lopen ze samen door Duits land, Oostenrijk en Zwitserland. De totale lengte bedraagt 268 kilo meter en het gaat alleen maar op en neer. De slotetappe is het langst en heeft de lengte van een marathon. Buijck heeft al eerder deelgeno men, Pleijte debuteert. Hij heeft van de Middelburger al meegekre gen dat hij zijn krachten in de monstertochten moet doseren. Op de eerste dag met je krachten smijten, kan funest zijn. Pleijte bereidt zich op de Trans alpine Run voor door zo vaak mo gelijk op zo geaccidenteerd moge lijk terrein te trainen. Hij is deze zomer vaak in de Ardennen te vin den. In Zeeland zoekt hij de dui nen op. Dat Pleijte mee mag naar het EK in Val d'lsere, komt hem goed uit. Het zal te ver gaan om de titel strijd een trainingswedstrijd te noemen, maar hij doet er wel weer ervaring mee op voor de oversteek van de Alpen. Christoph zag hoe de Belg An- gelo van Nevel uit Meulebeke bijna twee minuten later (eindtijd 38.15) als tweede binnen kwam. De derde plaats was voor Peter Slits uit Sluis, die een tijd van 38.57 minuten realiseerde. Bij de vrouwen ging de zege op de langste afstand naar Mirthe Faro uit Breskens. Ze had 46.09 minuten nodig, terwijl nummer twee Kimberley D'Hoore uit Sluis na 54.12 minuten finishte. Op de middenafstand (6,4 kilo meter) won Kevin Strubbe in 23.54 minuten, voor Theo Rabout (24.41) en Stefan van der Eijk (27.10). Ilona Dieleman uit Nieuw- vliet won bij de vrouwen in de sprint van Jacqueline Maas uit Zuidzande. Beide vrouwen kregen 33.32 minuten als eindtijd. Op de kortste afstand over 3,2 kilometer wonnen Rowin Sme- kens (Schoondijke) en Louise le Coq (Breskens). De tweede wed strijd in de serie Zomerlopen is aanstaande dinsdag de Wallen- loop in Rentranchement. VERSMOLD. Tennisster Lesley Kerk hove is gisteren al meteen in de eerste ronde van het 50.000 dollar- toernooi van Versmold (Duits land) uitgeschakeld. De 23-jarige Zierikzeese moest in landgenote Cindy Burger haar meerdere er kennen: 7-6 6-3. Voor Kerkhove, die net iets la ger staat dan Burger op de wereld ranglijst, komt de nederlaag slecht uit. Juist deze week had ze veel rankingpunten te verdedigen, van wege haar toernooizege van exact een jaar geleden in Aschaffen- burg. De Schouwse staat nu op de 206e positie, maar zou wel eens enkele tientallen plekken kunnen duikelen. Sport sport@pzc.nl CROOTEBROEK uzr.7]\ KAMPERLAND. Max van Schoonhoven (17) vertrekt vandaag naar Ho- henstein-Ernstthal, in het oosten van Duitsland. Daar komt de motor coureur uit Kamperland komend weekend in actie tijdens de IDM KTM Cup, die wordt verreden tijdens de Grand Prix op de Sachsenring. Van Schoonhoven zal daar ook de levende legende Valentino Rossi ontmoe ten. De Italiaan, die eind juni voor de zevende keer de TT van Assen won, zal enkele jonge coureurs van tips voorzien en vragen beantwoor den. De Zeeuw reed nog nooit op de Sachsenring. foto Izaak Verkeste NIEUW- EN SINT JOOSLAND SCHORE PORTO Vink uitgeschakeld Michael Vink (18) heeft tijdens de World Cup drieban den in Porto een pri ma indruk achtergela ten. De inwoner van Groede overleefde met twee zeges de eerste kwalificatieron de, maar werd daar na uitgeschakeld. Hij verloor van de Kore- aan Myung Woo Cho, die vorig jaar op het jeugd- WK in Sluiskil zilver won. Maandag had Vink van de Spaanse Ana Maria Clerico (30-26) gewonnen en van de Portugees Pedro Pais (30-16 in twintig beurten). In de tweede kwalifica tieronde trof hij de Nederlander Jim An- neveldt en Cho als te genstanders. Vink won met 30-27 van Anneveldt, maar in de beslissende partij maakte de Koreaan halverwege met een knappe serie van ne gen het verschil. Vink speelde opnieuw een prima partij, met 1.000 gemiddeld. Over het hele toer nooi tekende hij voor 0.879. Opgeto gen was hij ook met het interview voor Porto TV. „Er kunnen niet veel Nederland se biljarters zeggen dat ze zijn geïnter viewd door de Portu gese TV. Ik wel." Zeeuws duo naar door Barry van der Hooft en Roeland van Vliet 3653 Na ruim een kwart van het Europees kampioenschap skyrunning bereiken de atleten het hoogste punt, La Grande Motte bij het wintersportoord Tignes. Ze zijn dan op 3653 meter boven zeeniveau. IJZENDIJKE, De Boulevardloop in IJzendijke kreeg gisteravond een Duitse winnaar. Bij de mannen op de langste afstand was Bonnie Chri stoph de sterkste loper. De inwo ner van Aken nam de leiding, werd niet bedreigd en had 36.26 minu ten nodig voor de 9,6 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61