I Gemeenten: huisverbod tegen geweldplegers haalt weinig uit ««rairai.- <st 4 NIEUWS Londen herdenkt aanslagen 'OM hield rapport achter* V-raad ruziet over Srebrenica GRIEKSE SCHULDENCRISIS De Griekse premier trekt zich van niemand iets aan. De schuldeisers moeten een riskant spel spelen. Het Openbaar Ministerie heeft een ontlastend rapport jarenlang niet gedeeld met de voor doodslag veroordeelde Martien Hunnik. Dat blijkt uit een reconstructie van de 'showbizzmoord' op platen baas Bart van der Laar in 1981, ge maakt door tv-programma Brand punt. Het rapport is opgesteld door de Criminele Inlichtingen Eenheid nadat er anonieme tips waren binnengekomen. Hieruit bleek dat Hunnik de platenbaas niet vermoord kan hebben. Om dat de zaak verjaard is, kunnen ver dachten die in het rapport worden genoemd, niet worden vervolgd. Hebben de Bosnische Serviërs twintig jaar geleden een genocide gepleegd op de moslimbevolking van Srebrenica in Bosnië? De Vei ligheidsraad kon het daar gisteren nog niet over eens worden. De vijf tien landen zouden stemmen over een resolutie waarin de genocide werd veroordeeld, maar de stem ming werd uitgesteld. Volgens di plomaten wil Rusland de tekst blokkeren met een tegenstem. Moskou is van oudsher bondge noot van Servië. Dat land had al gevraagd om een veto. Groot-Brit- tannië heeft de tekst van de resolu tie opgesteld. 50.000 effeweg.nl Winterzonvakantie Fuengirola va €389 Winterzonvakantie Albufeira va.€399 Marbella Wandelvierdaagse va.€759 Noorse fjorden en Fagernes va.€839 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 der van een ontwikkeld land - zonder met de ogen te knipperen zijn IMF-rekening onbetaald, en schrok er diezelfde avond van 30 juni evenmin voor terug zomaar het tweede Griekse steunpro gramma te laten aflopen. Terwijl zijn land al praktisch blut was, keerde hij schouderophalend de klaarliggende laatste 7,2 miljard de rug toe. Gisteren, toen de ministers van Financiën en de staats- en re geringsleiders van de achttien an dere eurolanden naar Brussel kwamen om kennis te nemen van de nieuwe voorstellen die hij Jaarlijks legt de Rotterdamse bur gemeester Ahmed Aboutaleb honderden huisverboden op in een poging een einde te maken aan huiselijk geweld. Tijdens een periode zonder contact - ook niet per sms of e-mail - krijgen dader én slachtoffer hulp, zo is het idee. „We vinden dit een heel goed wapen tegen huiselijk geweld, maar het werkt niet al tijd", zegt de Rotterdamse wet houder Hugo de Jonge (zorg, CDA). Vaak staat de burgemeester na melijk met lege handen. Bij de meeste meldingen van huiselijk geweld is de ex-partner de dader. Als die niet in hetzelfde huis woont als het slachtoffer, kan de burgemeester geen huisverbod opleggen. Ook als een mishandel de vrouw uit angst wegvlucht en elders onderduikt, heeft een huis verbod geen zin. Dit betekent dat geweldplegers er belang bij heb ben hun slachtoffer zo bang te maken dat zij vlucht, signaleert Rotterdam. Om hier een einde aan te ma ken, wil Rotterdam nu dat de bur gemeester ook een contact- of ge- biedsverbod kan opleggen. Dit kan voor de straat zijn waar het slachtoffer woont. Nu moet een vrouw nog zelf naar de rechter stappen om dit te regelen. Dit is een lange procedure. Ook als er wel een huisverbod is opgelegd, is de duur van deze procedure een probleem. De geweldpleger mag dan na 28 dagen weer in zijn huis komen, omdat de rechter nog geen uitspraak heeft gedaan. Niemand in Brussel zegt het al met naam en toenaam hardop, maar de Grieken keihard uitroken lijkt nog de enige manier om ze - misschien - in het gareel te krij gen. Simpelweg geen nieuwe kredieten meer, tot ze vanzelfbij het kruisje tekenen. Die strategie is wellicht maan dagavond al stilzwijgend ingezet, toen de Europese Centrale Bank het Griekse verzoek om 6 miljard euro extra noodsteun negeerde en de reddingslijn naar de Griek se banken niet verder verhoogde. Die banken zitten praktisch zonder geld en zijn al dagen dicht. Ook de Griekse regering zit zonder geld. De schatkist is zo goed als leeg, er staat een schuld van 1,6 miljard open bij het IMF, op maandag 20 juli volgt een ruim twee keer zo grote aflos sing aan de ECB. Als Athene die mist - en dat kan niet an ders, het geld is er niet - dan is het weinig aannemelijk dat de ECB Griekenland nog verder helpt. En zal de Griekse regering dus moe ten gaan toegeven, zo is de redenering in Brussel. Het is een riskante stra tegie, want niemand weet hoe dik de muur moet zijn waar Alexis Tsipras niet met zijn kop doorheen gaat. Hij liet - als eerste lei- VAN DE VOOR PAGINA 1 LONDEN. In de Engelse hoofdstad Londen is gisteren met bloemen stil gestaan bij de aanslagen die de stad precies tien jaar eerder in rouw dompelden. Tijdens de ochtendspits waren op 7 juli 2005 vier explo sies in metro en bus. Daarbij vielen 56 doden, onder wie vier daders. foto Andy Rain/EPA. DEN HAAG NEW YORK effeweg.nl NU VANAF Jaarlijks meer dan tevreden vakantiegangers! t» r-1";- 8 daagse vliegreis - Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Puerto Bands Marbella Excursies Ronda, Mijas en Malaga Inclusief 15 kg ruimbagage t.w.v. 30,- en 2 excursies! 8 daagse vliegreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Faro, Olhao, Lissabon, Lagos, Sagres, Silves, Monchique Inclusief 15 kg ruimbagage t.w.v. 30,- en 2 excursies! 8/12 daagse vlieg- wandelreis - Verblijf in 3*/4* hotel o.b.v. halfpension Wandelroutes: Puerto Banus- San Pedro Nagüeles - Xarblanca Altos de Marbella - Bahia de Marbella| Embalse de Istan - Lagos deTortugas 8 daagse vlieg- busreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Jotunheimen,Treinreis Flam, Stronda- en Slidrefjord, Oslo V Reisbeoordeling 8,4! - Voordeel tot wel 40! Fouten voorbehouden. Prijzen zijn per persoon en exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Keiharde aanpak nog enige optie Veel Griekse senioren hebben het moeilijk, foto Aris Messinis/AFP door Adrianne de Koning ROTTERDAM. In de strijd tegen hui selijk geweld schiet het huisver bod nu nog vaak tekort. Geweld plegers ontduiken hulp, zonder dat dit gevolgen heeft en ex-part ners blijven buiten schot. Dat stelt de gemeente Rotterdam, die sa men met Amsterdam en Den Haag de minister oproept de wet aan te passen. ANALYSE door Frans Boogaard De Griekse premier Alexis Tsipras. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4