GOI 3 2 3 Lekker, zo'n sapje van snoeihout DE WIS KLOOTWIJK Totall De auto als deel van mijn identiteit, daar heb ik niet zo'n last van Voor kinderachtige blenders moetje bij Action zijn. Ze kosten daar 7 euro TOTALLY NinS(AH) AUSTRALIAN HAZELNUT wijl je er maar 5 procent van de tijd in rijdt. Extreem zonde. Als je er dan de overige 95 procent geld mee kunt verdienen door hem te delen, is dat natuurlijk interessant." Autodelen is nog een niche, en niet iedereen is even happig op het idee, aldus Van der Gaag. „Vooral voor mannen geldt de auto als een privé- domein, waar ze hun identiteit aan ontlenen. Daarvan afstand doen, is wennen. Maar we denken dat auto- delen over tien jaar net zo vanzelf sprekend kan zijn als autobezit." Contrast We zijn dus inderdaad goed bezig, mijn Greenwheels en ik. Samen dragen we bij aan een betere lucht kwaliteit, minder parkeerdruk, meer groen én een sociale samenle ving. Met een deelauto is het wat je noemt 'schoon rijden'. Ook wat het interieur betreft, waarmee onze ge zinswagen in schril contrast staat. Daarin houden de halflege blikjes, gefermenteerde bananenschillen en Marswikkels standaard één plek bezet. Niets van dat alles in mijn Greenwheels, die ik altijd keurig aantref. Heel soms heeft de vorige huurder een zonnebril laten liggen, of een cd'tje. Maar dat heeft wel iets, zo'n persoonlijke noot. De auto als deel van mijn identiteit, daar heb ik niet zo'n last van. Aufo dolen mol buren of' mol onbekenden Je hebt ze van Aldi en I ,idl, maar er zijn ook blenders van 700 euro met door magneten aangedreven messen. Wat is een goede keukenmachine? Een dure; die moet vanzelf goed zijn. Ja? Je kunt ook kijken bij de professionelen. Ze gebruiken in onderzoekslaboratoria de beste machi nes. Onderzoek is kostbaar, je laat het niet mislukken door een kreng dat er op het hoogtepunt mee stopt. Maar toch. Ik was in een laboratorium op Texel waar onderzoek wordt gedaan naar zeewieren, het nieuwe gewas voor akker bouwers op zee. Ik herkende apparatuur; een paar eenvoudige keukenmachines. Ge kocht bij Aldi. Goedkoop, maar goed ge noeg. Vorige maand had Iidl opeens een blen der in de aanbieding. Geen kinderachtig ding. Voor een kinderachtige moetje bij Action zijn, een blendertje voor 7 euro. Die van Lidl kan zich meten met grote mer ken. Sterke motor, degelijke glazen vaas, verschillende snelheden en niet eens lelijk. Hij kostte 25 euro. Een blender is een bloemenvaas met onderin een paar stalen mesjes die schuin omhoog wij zen. Om alles tot moes te malen waar we niet op willen kauwen. Blenders zijn er al lang. Altijd is het een motor blok met een bloemenvaas er bovenop. Altijd? Nu niet meer. Fabrikant Kit- chenAid bouwde er een met motorhuis achter de vaas. Een beul van een machine, met iets nieuws. De mesjes in de mengkom wor den niet recht streeks aangedreven door de motor. De mengbe ker staat op een rond plaatje. Onder dat plaatje draait een sterke magneet. Het is de magneet die de messen in beweging brengt. De motor kan op die manier geen vernielingen aanrichten in of onder de mengkom en vastlopen kan ook niet. De blender van KitchenAid, die Magnetic Drive wordt genoemd, is er eentje van de nieuwe mode. Sterke veel snellere blen ders slaan werkelijk alles stuk. Stop er een bosje snoeihout in en je kunt het drinken door een rietje. Moest ik een nieuwe blender - ik woon in een dorp waar nergens Olvarit te koop is en soms heb ik opeens een baby over de vloer - dan zou ik deze kiezen. Maar de prijs doet pijn. 700 euro. Daar had je bij Lidl 28 behoorlijk goede blenders voor kunnen kopen, niet zo snel, maar goed genoeg voor babyprut- jes. Ik weet er nog een. De leukste. Te koop bij kampeerwinkel Qyist in Zwolle. Een blen der die je met de hand kunt aanzwenge len. Voor in de stopcontactloze wildernis. Eten malen voor je baby'tje mee uit kam peren. Wouter Klootwijk proeft en test producten woensdag 8 juli 2015 GO Oogt redelijk, smaakt goed, hoewel op de nasmaak wat valt af te dingen. Degelijke subtopper. De variant Cookies in Love, een vak verder op in de vriezers van Albert Heijn, kwam overigens als beste uit de test. Albert HeIJn De winkels van Australian genieten een goede reputatie, maar deze ietwat vreemd ogende substantie, verkrijgbaar bij Spar en in de webshop, smaakt niet slecht, maar zeker ook niet goed. EMiUM ICE CREAM ONLY NATURAL IN BRON: COSMO GIRL 44 One way carsharing: Een auto delen voor een enkele reis. Je hoeft de auto dus niet weer terug te brengen naar de plek waar je instapte, maar je loopt wel het risico dat de auto weg is als je weer terug wilt. Au todelen op basis van een enkele reis kan nu alleen in Amsterdam. Peer to Peer carsharing: Particulieren lenen hun auto tegen betaling uit. Private car sharing: Een auto delen met een vaste groep bekenden. Familie, vrien den en buren, bijvoorbeeld, waar bij je alles onderling regelt. Hoe je dat aanpakt, zie je op deeltautos.nl. Reageren? wouter.klootwijk@persgroep.nl 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49