od Middelburg vraagt hulp voor verandering zorg Rechtbank: gebiedsverbod is niet onterecht opgelegd Boek met 35 kleurplaten toont de (kleur)rijke historie van de stad Kleurplaat WALCHEREN 7 Grafisch ontwerper Karelien van IJsseldijk maakte voor De Drvkkery een kleurboek over Middelburg. V J ten we ook van Middelburg heb ben." Het kleurboek brengt de (kleur)rijke historie van Middel burg in beeld, én toont de moder ne kant van de stad. Het middel eeuwse stadhuis én de drijvende woning van architect Herman Herzberger in de nieuwbouwwijk Veerse Poort. Van IJsseldijk vond het heel leuk om gevelstenen te verwerken tot kleurplaten. „Die zijn prachtig om in te kleuren. Als ik zelf ga kleuren, begin ik ook met de plaat van De Kameel. Die krijgt meteen roze wangetjes. De kleurplaten zijn geschikt voor volwassenen, maar ik ben ook erg benieuwd wat kinderen ermee doen." Ook evenementen zijn ver werkt tot kleurplaten: het ringrij- den, Middelburg Rozenstad, de Nacht van de Nacht. Die laatste is grotendeels zwart; alleen de maan hoeft ingekleurd te worden. „De ze plaats is voor luie kleurders", grapt ze. Het tekenen kostte juist veel tijd. „Ik heb eerst alle foto's op gezocht op internet, die ge print en dan calqueerpa pier erop gelegd en lij nen getrokken. De te keningen zijn ge scand. Het ging dus van digitaal naar handwerk naar digi taal." De plaat van het stad huis was niet eenvoudig, met al die details, bekent Van IJsseldijk. „Het snelst klaar was die met de mosselen. Maar ja, die heb ik gewoon zelf getekend. Ik kom uit Yerseke hé, dus ja, dat is gemakkelijk voor mij." Parijs - Bergen op Zoom - Middelburg. Mooie, historische ste den met, sinds deze week, ook alledrie een eigen kleurboek. Voor kinderen, maar zeker ook voor pa pa's en mama's! Karelien van IJsseldijk (37), gra fisch ontwerper bij boekhandel De Drvkkery, ontwierp en teken de de kleurplaten voor 'Middel burg - om in te kleuren'. Het is een uitgave van De Drvkkery en 'Kleurboeken voor volwassenen zijn een trend. Maar ik ben ook benieuwd wat de kinderen ermee doen' ligt sinds vrijdag in de winkel (7,50 euro). „De eerste reacties zijn heel goed. Zowel op internet als aan de balie", zegt Van IJssel dijk tevreden. Het is een prachtig kleurboek, waar thuis best om 'gevochten' zal worden tussen kinderen en ouders. Want ook voor volwasse nen is het uitdaging de platen in te kleuren. „Kleurboeken voor vol wassenen zijn een trend", vertelt ze. „Ze zijn er van Parijs, van kun stenaars. En toen mijn directeur, Dick Anbeek, er één zag van Ber gen op Zoom, zei hij: zoiets moe Twee weken geleden vocht hij dat verbod aan. Toen stelde raads man Jos Wouters dat zijn cliënt het slachtoffer is van een heksen jacht en dat hij zou worden opge jaagd. Ook werd naar voren ge bracht dat zo'n verbod geen op lossing is voor de problemen waarmee de man kampt. Volgens Kris van Wezel van de hulpverle- nende organisatie Droom wordt met het 'constant opjagen en op pakken' niets gedaan aan het ech te probleem. „Deze man zou ge holpen moeten worden. Hij zou een huisje aan de rand van de stad moeten krijgen waar hij kan knutselen. De heksenjacht maakt hem juist nerveus en paranoïde, waardoor de overlast toeneemt." De rechtbank stelt vast dat de man al een aantal eerdere ge- biedsverboden heeft gekregen en Hulpverleners verklaren dat het gebiedsverbod geen oplossing is voor het échte probleem van de Vlissinger. dat hij zich toen niet verzette. Ook constateert de rechtbank dat de man dit jaar al vier keer is be keurd omdat hij op straat dron ken was. Eén keer is hij opgepakt. De rechter concludeert dat op ba sis van de gegevens van de poli tie 'een patroon naar voren komt van openbare dronkenschap, al dan niet gepaard gaande met overlastgevend gedrag'. Ook stelt hij vast dat er ernstig gevreesd moet worden voor 'verdere ver storing van de openbare orde'. Om die reden mag de burgemees ter een gebiedsverbod opleggen. De rechter laat in zijn vonnis wel weten dat hij niet bevoegd is inhoudelijk naar de zaak te kij ken. Hij mag alleen toetsen of aan alle formele regels is voldaan. N Dat is gisteravond besloten tij dens een vergadering van de raads commissie algemeen bestuur. Omdat de gemeenteraad begin dit jaar verantwoordelijk is gewor den voor deze vormen van zorg, wil het CDA met name scherper in beeld krijgen hoe het beschikba re geld besteed wordt en vooral of dat goed gebeurt. CDA'er Jan Zwe- mer stelde voor de Rekenkamer dat te laten onderzoeken. SP, WD, LPM, Christenunie en GroenLinks steunden het voor stel. Daarmee was er een meerder heid van de raadsfracties voor het onderzoek. D66 zag er daarentegen hele maal niks in. Volgens fractievoor zitter Rob van Eijkelenburg is het beter dit eerste jaar helemaal af te wachten. „De gedachte is niet ver keerd, maar komt te vroeg. We krijgen bovendien al rapportages over hoe het gaat." PvdA en SGP voelden er ook het meest voor nog even te wach ten. Anderzijds hadden zij er geen bezwaar tegen de Rekenkamer in tussen alvast te polsen naar de mo gelijkheid van een onderzoek. „Wij onderkennen de enorme om slag", verklaarde PvdA-fractievoor- zitter Peter de Doelder, „en begrij pen dus de vraag van het CDA." WOENSDAG 8 JULI 2015 Geef Middelburg kleur voor groot en klein door Maurits Sep Karelien van IJsseldijk, grafisch ontwerper door Emile Calon MIDDELBURG. De Vlissingse burge meester Letty Demmers heeft niets onrechtmatigs gedaan door een Vlissinger (54) een gebieds verbod op te leggen, zo vindt de Middelburgse rechtbank. De man mag drie maanden lang niet in het centrum komen. Het kleurboek 'Middelburg om in te kleuren' telt 35 kleurplaten van gebouwen, evenementen en gevel- stenenl. Gevelsteen De Kameel is te viMen. of) één van de vijf pakhuizen met de namen van lastdieren op de Kindenkjk: de Kameel, Oliphant, Kemel, Muyl en Witte Paard. Deze pakhuizen bekoorden aan ket begin van de 17e eeuw aan bewindhebbers van de \/OC. door Maurits Sep MIDDELBURG. De gemeenteraad van Middelburg vindt dat zij te wei nig grip heeft op de veranderingen in de zorg. Op initiatief van het CDA wordt de Rekenkamer daar om ingeschakeld. Die moet advies geven over de manier waarop de sturing verbeterd kan worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36