Licht stond op oranje, zegt aanklager nu «span 4 ZEELAND Twitter hans laroes @hanslaroes Die sneeuwkettingen van Wouter Bos, dat is logisch: je móet wel naar de sneeuw om die ooit gedecla reerde zonnebril te kunnen dragen Online Top 5 Reacties Video Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie fï facebook.com/depzc @pzcredactie STROODORP. Fotografe Ilona Kamps uit Stroo- dorp is gek op wielrennen. Ze bezoekt profes sionele wedstrijden en amateurkoersen en fo tografeert met een net iets andere blik dan de doorsnee sportfotograaf. De afgelopen vier da gen volgde ze de Tour de France. Voor de PZC koos ze van elke dag een foto. Ze was in Utrecht, op de Stormvloedkering, op de Muur van Hoei en gisteren op de Waalse kasseien. Als altijd stond ze tussen het publiek. Ze laat zien wat u en ik langs de kant van de weg zou den kunnen zien. En toch ook iets meer. In al haar foto's schuilt een verhaal. Soms het ver haal van de renners, vaker het verhaal van de toeschouwer. Waarom staan ze daar? Wat doen ze daar eigenlijk? Dat vertelde openbaar aanklager D. Schijns gistermiddag bij het ge rechtshof in Den Bosch. Het Openbaar Ministerie vond wel dat de man uit Oost-Souburg niet goed had uitgekeken. Voor het veroorzaken van 'gevaar op de weg' vroeg Schijns nog wel een boete van 1500 euro en een voor waardelijke rijontzegging van 2 jaar. De rechtbank stelde eerder dat het ongeluk plaatshad door 'on voorzichtig, onachtzaam en onna denkend' rijgedrag van de ver dachte, die door rood had gere den. De rechters legden hiervoor een werkstraf op van 160 uur, naast een voorwaardelijke rijont zegging van 1 jaar. Het slachtoffer stond op die tweede juli te wachten bij de spoorovergang voor de Veerhaven- weg. Zodra de spoorbomen omhoog gingen, scheurde hij ervan door, in de richting van de kruising met de Sloeweg. Van A. reed op deze straat. Hij zag de spoorbomen omhooggaan en begon al te remmen. Hij kende het kruispunt en verwachtte dat het verkeerslicht snel op rood zou springen. Dat gebeurde niet en hij gaf opnieuw gas. Hij reed uiteindelijk door een oranje licht. Voor het veroorzaken van 'gevaar op de weg' vraagt het OM nog wel een boete van 1500 euro en een voorwaardelijke rijontzegging De motorrijder remde niet. Hij ging met hoge snelheid over het kruispunt. Volgens een getuige stond zijn verkeerslicht wel op groen. Advocaat Rinus Wouters zette daar vraagtekens bij. Van A. ramde de Yamaha. Het slachtoffer liep door het ongeval zwaar letsel op. Bij de rechtbank verklaarde Van A. dat hij met 60 kilometer per uur reed over de kruising. Met die snelheid was hij al lang over het kruispunt heen geweest, als hij door oranje reed. De advocaat-generaal wees nu ook op een verklaring van de man bij de politie. Daar sprak de verdachte over een lagere snel heid. Uitspraak over veertien dagen. RTL Nieuws onderzocht de de claraties uit 2013 en 2014 van bestuurders van universitair medische centra. Daaruit bleek dat het VUmc sneeuwkettingen declareerde voor de winter sportvakantie van Wouter Bos. Volgens het VUmc hoorden de kettingen bij het leasecontract. 1.21-jarige uit Goes rijdt opzet telijk voetganger aan (video) 2. Visser vindt stoffelijk over schot vermiste man (84) bij Hoofdplaat 3. Gedupeerde deelnemers Men of Steel Run Brouwersdam willen geld terug 4. Grote verbouwing voor Zeeuwse zorg 5.De Smederij in Goes heeft beste terras van Zeeland Veel reacties onder het webarti kel over de opzettelijke aanrij ding in Goes. 'Waarom maar voor poging tot doodslag vervol gen? Dit lijkt me simpelweg po ging tot moord?', vraagt Jurgen zich af. Jan: 'Ik zie een meppen de voetganger. Een bestelautoo- tje dat achteruit rijdt om de voetganger te ontwijken en daarna een voetganger die voor de bestelauto springt... Wat er aan het meppen voorafgegaan is zien we niet. De enige die echt niets gedaan heeft is de be stuurder van de Mercedes.' Hulpdiensten rukten gisteren massaal uit nadat er een poeder- brief was bezorgd bij R&B Wo nen in Heinkenszand. Enkele uren later meldde de politie dat het poeder geen schadelijke stoffen bevatte. Kijk op www.pzc.nl/video kijk op Tour Andere door Ernst Jan Rozendaal Utrecht, zaterdag 4 juli. Ilona Kamps staat langs het parcours van de proloog, een korte tijdrit waarin elke minuut een wielrenner start. De sporter is bij zaak in deze foto. Van de ene kant van de weg bekijkt de fotografe de toeschouwers aan de andere kant. Hun enthousiasme, hun desinteresse, een vreem de houding. Zitten daarachter niet mensen te picknicken? Het is hartje zomer, vertellen de oranje luifels, foto's Ilona Kamps De Oosterscheldekering, zondag 5 juli. Daar ko men de renners. De foto is genomen vanuit het publiek. Hij toont het enthousiasme en de moeite die mensen doen voor een goed zicht. De Muur van Hoei, maandag 6 juli. „Wielrennen is een harde sport", zegt Ilona Kamps, „maar sup porters hebben het ook zwaar." Ook zij klom men, lopend, en wachtten toen uren in de hitte. De kasseien bij Charleroi, dinsdag 7 juli. Twee dunne klimmers in een zware vlakke etappe: Ro- main Bardet (I) en Chris Froome. En let op het jongetje linksboven, met parasol en racefiets. door Geert van der Star DEN BOSCH. De 52-jarige Jacobus van A. reed toch niet door het ro de licht toen hij op maandag 2 juli 2012 met een Alfa Romeo een mo tor ramde op de kruising van de Sloeweg en de Veerhavenweg in Vlissingen. r.>' >W,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32