TO©S Poederbrief bij R&B Wonen is nep Video aanrijding duikt op €119 De percolator van Ben de Reu 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Asielzoekers zijn welkom in Zeeland. Uw Mening Vermiste gevonden Tegen plan brandweer Ombudsman voor 55-plus effeweg.nl paul kusters woensdag Guido van der Heijden V«/ If Ik bleef maar gebiologeerd kijken naar het stilleven in de krant. Een blik op een ontbijttafel. De flessen Ap- pelaere en Perelaere. Het mandje met croissants, de room boter, de plakjes kaas, het bakje met rechtsdraaiende yoghurt, de abrikozenjam, het kaiserbroodje op het bord, de krant op tafel. Op de achtergrond de zwartgeblaker de percolator nog op het gasfor nuis. We zijn thuis bij gedeputeerde Ben de Reu. De wangen nog ongewassen na de klapzoenen van zijn nieuwe Franse vrienden De wangen nog ongewassen na de klapzoenen van zijn nieuwe Franse vrienden. Een puber zou na de eerste keer seks niet geluk kiger kunnen zijn. Hier zit een ge lukkig man aan het ontbijt. Nog suizebollend van geluk na de Touraankomst op Neeltje Jans. Ben de Reu, de day after. Gelukza lig leest hij de verslagen in de kranten. Ben ziet er anders uit. Hij heeft niet het zware montuur op dat we beter kennen. De krant leest hij dus met een lichter brille tje. Hoewel ogenschijnlijk gestileerd, biedt de foto toch een heel per soonlijke blik in zijn leven. Dat is volgens mij waarom ik mijn ogen maar niet van de plaat kan afhouden. Hij brengt me te rug naar de jaren waarin ik geen minuut van de Tour wilde mis sen. Ik vond het altijd weer een raadselachtig verschijnsel, die al tijd aanwezige klappende onbe kenden op het podium. Zomaar een etappe halverwege de Tour. We arriveerden op een berg in een gat in de Pyreneeën. Een Peruviaanse klimgeit was het eerst boven en wordt gekust door de mooiste meid van het berg dorp. Ze straalt torenhoog naast de kleine klimmer. Naast haar staat een groepje notabelen te glunderen. Die met die sjerp om zijn buik is de burgemeester. Naar de anderen kan ik slechts gis sen, de wethouder, de gouver neur, de notaris, de man die de tri bunes heeft gesponsord? En altijd was ik benieuwd. Wie zijn die lui toch? Gek van me. Ik weet het. Maar nu weet ik het. En veel meer dan dat. Ik weet zelfs hoe hij ontbijt. De Tour is gekkenwerk. 186 reacties toosenhenk.nl D De 84-jarige man uit IJzen- dijke die sinds vrijdag ver mist werd bij Hoofdplaat, is gisterochtend gevonden door een visser. Die trof het lichaam van de man aan in een inlaag. De fiets van de man werd vrijdag aangetrof fen op de Scheldedijk. De po litie ging toen al uit van een ongeluk. Het slachtoffer is waarschijnlijk onwel gewor den en daarna in het water gevallen. De landelijke Vakvereniging van Brandweervrijwilligers houdt grote bezwaren tegen het plan Maatwerk Brand weerzorg in Zeeland, waar over de Veiligheidsregio Zee land VRZ morgen een be sluit neemt. De vereniging stelt in een brief aan de ge meenten dat Zeeland niet van landelijke normen voor onder meer opkomsttijden mag afwijken. De OR van de VRZ heeft overigens het plan van een positief advies voorzien. Senioren uit de gemeenten Goes, Middelburg, Vlissin- gen en Schouwen-Duive- land kunnen nu alle voor hen relevante informatie vinden op de website www.ouderenombuds- man.nl/gemeenten. „Die in formatie staat al op de websi tes van gemeenten, maar ouderen kunnen die vaak lastig vinden", zegt Marjo lein van der Gaag van het Nationaal Ouderenfonds. Eind dit jaar staan ook de an dere Zeeuwse gemeenten op ouderenombudsman.nl. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl Directeur Peter Bevers ging er 's ochtends al van uit dat de brief een onschuldig poeder bevatte. „Maar je kunt geen risico lopen en daarom moet je zoiets serieus nemen en de politie inschake len." Dat het poeder uit de brief jeuk op de hand van een mede werkster veroorzaakte, was extra aanleiding om de kwestie se rieus te nemen. Rond kwart voor negen werd de brief geopend. Op advies van de politie zijn twee medewerkers van het secre tariaat geïsoleerd in de kamer waar de brief zich bevond. Het overige personeel mocht het kan toor aan het Van der Biltplein niet verlaten. De brief was gericht aan Be vers, maar hij voelt het niet als een persoonlijke bedreiging. „Bij een corporatie wordt veel post aan de directie gericht." Bevers complimenteert het personeel voor de 'Zeeuwse nuchterheid'. „Iedereen is gelukkig rustig gebe- leven." De Zeeuwse politie heeft een onderzoek ingesteld naar de af komst van de poederbrief. GOES. Een video van een opzette lijke aanrijding die zich vrijdag in Goes voordeed, is gisteren op internet geplaatst. Het filmpje werd al snel het gesprek van de dag op de sociale media. Aanleiding voor het incident was een woordenwisseling over een voorrangssituatie op de ro tonde Marconistraat-Willem Ba- rentszstraat tussen een 39-jarige voetganger en een 21-jarige auto mobilist, beiden uit Goes. De be stuurder van de auto is aange houden. Hem wordt poging tot doodslag ten laste gelegd. Hij zit nog altijd vast. Na de woordenwisseling reed de verdachte met zijn voertuig snel achteruit, waarbij deze te gen een achteropkomende auto botste. Vervolgens reed de man weer vooruit waarbij hij de 39-ja- rige Goesenaar klem zette tus sen zijn voertuig en een muur. 4-daagse busreis, vertrek in: juli en augustus TIN&ER www.effeweg.nl/summer of bel 0529 - 46 96 67 HOOFDPLAAT LEUSDEN Zeeland 5: maatpak VLISSINGEN GOES Cebben wordt voorzitter bestuur van Edudelta Jeroen Gebben wordt per 15 september de nieuwe voorzitter van het college van bestuur van de Edudel ta Onderwijsgroep, waaron der het Edudelta College in Goes valt. Gebben volgt Koos Samsom op, die inte rim-voorzitter was. De vori ge bestuursvoorzitter Niek Barendregt vertrok per 1 april naar het Openbaar Pri mair Onderwijs Dordrecht. Veel hulpdiensten bij het kantoor van R&B Wonen in Heinkenszand, waar alarm werd geslagen om een poederbrief. foto Mechteld Jansen door Joeri Wisse HEINKENSZAND. Bij woningcorpo ratie R&B Wonen in Heinkens zand is gisterochtend een poeder brief bezorgd. Na onderzoek van de politie bleek de envelop geen schadelijke stoffen te bevatten. www.pzc.nl 21-jarige uit Goes rijdt opzettelijk voetganger aan 4 DAGEN VA. Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijt en vervoer per luxe touringcar Highlights: De Burcht, Koninklijk Paleis, Joodse wijk,'Gouden Straatje', St. Vituskathedraal Een majestueuze stad vol schitterende oude paleizen, kerken en monumenten! Ook stedentrips mogelijk naar: Berlijn - Londen - Parijs - Kopenhagen - Antwerpen IK HEB ME TOCH EEN LEUKE APP ONTbEKT j| Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2