Rob Kamphues presenteert programma over vijf uitbehandelde mensen CULTUUR SHOW 25 Extra voorstellingen komedie Reidinga Humberto Tan lanceert radiostation De ex-presentator van De Reünie kende roerige tijden. Nu is alles weer onder controle. Show Entertainment Tjitske Reidinga staat deze zomer langer dan gepland in theater DeLaMar in Amster dam. De speelperiode van Terug naar toen, waarin zij de hoofdrol speelt, wordt met een maand verlengd tot en met 30 augus tus. Het is de vierde succesvolle zomerko- medie van Reidinga in DeLaMar. Humberto Tan heeft sinds gisteren zijn ei gen digitale radiostation bij Radio 10. De presentator lanceerde met een druk op de knop en in discostijl Humberto Tan's Let's Dance. „Prachtig dat iets dat met een boek en een album begon, is uitgegroeid tot een groot dansfeest", aldus Tan. Rob Kamphues heeft na een roerige periode de rust weer gevonden. Op SBS6 is hij straks te zien in het emotio nele Mijn laatste keer, een programma dat op zijn lijf geschreven lijkt. Ook op privévlak is de storm gaan liggen. Met Monica-Louise, zijn dochtertje dat hij lang alleen op foto's mocht zien, is zelfs een band ontstaan. Via veel omwegen - zijn plotselinge ver trek bij de KRO, een programma op kook- zender 24Kitchen, uitzendingen rond de Formule 1 op Sport 1 en de SBS-datingtitel Een man voor mijn moeder - zien we voorma lig Reünie-presentator Rob Kamphues straks weer in een vertrouwde rol: als be trokken ooggetuige van opmerkelijke le vensverhalen. In Mijn laatste keer, vanaf vol gend weekeinde op SBS6, volgt hij vijf ern stig zieke en uitbehandelde mensen. Een programma dat van Kamphues best wat mag lijken op Over mijn lijk van BNN. 'We leven langer, maar sterven ook lan ger.' Kamphues citeert Denker des Vader lands René Gude die vlak voor zijn dood in maart dit jaar in De Wereld Draait Door openhartig sprak over zijn gevecht tegen kanker. „Vroeger kreeg je te horen dat je nog een maand te leven had. Nu is dat tussen een maand en misschien wel vijf of tien jaar", aldus Kamp hues. „Dat onzekere traject waarin je probeert nog een menswaardig bestaan te leiden en niet achter de geraniums wacht tot de man met de zeis binnenkomt vereist enorme lenigheid van geest. Ook van ons. Dan kreeg ik een telefoontje met slecht nieuws over een van de men sen die we volgden voor het pro gramma: 'Rob, je moet nü naar het ziekenhuis!' Dan heb ik net de kin deren (twee zoons, Bo en Mees, red.) voor wie ik op het punt sta ge zellig te koken. Maar dit was moge lijk de laatste draaidag en die moet je wel vastleggen." Opmerkelijk Die nieuwe tv-klus past Kamphues (54) als een handschoen. Het is te gelijk ook een opmerkelijke keuze. De presentator liet eerder door schemeren dat dergelijke, vaak emotioneel beladen programma's een van de redenen was waarom hij vorig jaar zijn oude KRO-nest verliet. „Ik wilde niet eeuwig op die emotionele locomotief blijven zit ten en eens iets met humor en avontuur doen. Dat vond de KRO-directie geen goed plan. Hoofdzaak was de veel te hoge werkdruk voor mij. Mede door de be zuinigingen maakte ik voor Rapport voor mijn ouders op een gegeven moment ze ven reportages op één dag. En dan heb je het over kinderen die gepest worden en ge voelens van zelfmoord ervaren. Totale roof bouw was het." Modder „Ik heb van alles te zeggen over het verschil van inzicht tussen mij en de KRO, maar vind dat je als ex-partners niet met modder moet gooien", gaat Kamphues verder. „Net als mijn ex-vrouw. Ik was twaalf jaar met haar samen, waarvan zeven jaren heel goed waren. Natuurlijk waren die laatste jaren niet leuk. En dan ga je daar vervolgens nog drie jaar na de scheiding over zeiken, weet je wel?" Kamphues doet tóch een klein boekje open. „Kijk, met de bezuinigingen was de KRO helemaal blij dat ze De Reünie hadden. 'Dan weten we twintig zondagavonden per jaar zeker: die bijna drie miljoen kijkers zijn lekker van ons.' Als je op zo'n moment als presentator blijft vragen of je niet eens wat anders mag doen, denken ze: 'Nu even niet Rob!' Met dat 'nu even niet' ben je op een gegeven mo ment wel een beetje klaar." Alle rondzingende verhalen over Kamp hues die een ramp zou zijn om mee te werken? De tv-coryfee doet het af als on zin. Is er dan helemaal niets van waar? „Ik ben heel lastig als er geschipperd wordt met de oprechtheid van pro gramma's. De helft van mijn program ma's verzon ik zelf. Dan weet je hoe je het hebben wilt. Als mensen dat compleet negeren, vraag je maar een andere presentator." Volgens Kamphues was er in te genstelling tot bij de KRO vol doende rust om bij SBS6 Mijn laatste keer te draaien. En dat 'meer humor en avontuur', ligt dat nu wél in het ver schiet? Een programma als Dit was het nieuws ziet hij wel zitten. Ik ben gevraagd voor iets soortge lijks. Dat is nog niet concreet, maar het ijzer zit in het vuur." Na alle rumoer rond zijn ver trek bij de KRO vindt Kamp hues het wel best program ma's te maken voor 'kleinere' zenders. „In de luwte, heer lijk." Ook privé - Kamphues kreeg tijdens een affaire een inmiddels 3-jarig doch tertje dat speelbal leek te worden in een juridisch gevecht - is de storm gaan liggen. Hij vond op nieuw de liefde bij Caro- lien, die hij leerde ken nen tijdens opnames voor De Reünie, en ook zijn veelbespro ken dochtertje Moni- ca-Louise maakt het goed. „Het is een lief meiske met wie ik absoluut een band heb opge bouwd." WOENSDAG 8 JULI 2015 Cultuur 'Even in de luwte, heerlijk' door Gudo Tienhooven ----- Rob Kamphues: Ik ben heel lastig als er geschipperd wordt met de op rechtheid van pro gramma's foto Patrick van Ernst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25