'Ik ben niet meer zo scherp' Zelf bepalen hoeveel je per maand wilt uitgeven 1000 Acteur gaf eerder toe slaapmiddelen te hebben gekocht om vrouwen te drogeren hollands nieuwe. NIEUWS 13 iG3 Komiek Bill Cosby heeft er altijd alles aangedaan om het verhoor uit 2005 geheim te houden. Tevergeefs. slag van een verhoor van Cosby dat in 2005 plaatsvond. Hij werd ondervraagd door de advocaten van Andrea Constand, een van de tientallen vrouwen die Cosby heb ben beschuldigd van seksueel mis bruik. Cosby gaf in het kruisver hoor onder ede toe dat hij zeven recepten voor het middel Quaalu- des in zijn bezit had. Dat is een sterk slaapmiddel, dat inmiddels il legaal is. In Nederland staat het be ter bekend als methaqualon. „Toen u de Quaaludes kocht, had u toen bedacht dat u de Quaaludes zou gebruiken voor jon ge vrouwen met wie u seks wil de?", vroeg de advocaat van Con stand. „Ja", antwoordde Cosby. „Heeft u ooit een van die vrou wen Quaaludes gegeven zonder dat ze het wisten?", vroeg de advo caat vervolgens. Maar nog voordat Cosby kon antwoorden, greep zijn advocaat in. Wel gaf Cosby toe dat hij het middel voor 'meerdere mensen' had willen gebruiken. Omdat Cosby uiteindelijk een schikking trof met Constand en waarbij werd afgesproken dat de verklaring van de komiek verze geld zou worden, bleef de bekente nis aan het publieke oog onttrok ken. De 77-jarige Cosby heeft er al les aan gedaan om te voorkomen dat de documenten zouden wor den vrijgegeven, met als argu ment dat het zijn privacy en die van anderen zou schaden. Ook af gelopen jaar, toen de beschuldigin gen tegen Cosby zich opstapel den, reageerde hij amper. Deed hij dat wel, dan betrof het toch vooral hele en halve ontkenningen. Dat AP na een slepende juridische strijd het document alsnog heeft weten te bemachtigen, is een hart onder de riem van de tientallen vrouwen die hij de voorbije veer tig jaar zou hebben misbruikt. Zeker 25 vrouwen hebben pu bliekelijk verklaard door de ko miek te zijn aangerand of ver kracht, maar volgens een van hen, Patti Masten, is het werkelijke aan tal minstens 48. Veel van Cosby's slachtoffers zeiden gedrogeerd te zijn, zoals supermodel Beverly Jo hnson. Zij kreeg van Cosby een cappuccino en na een paar slok ken was ze van de wereld. Advocaat Gloria Allred zei giste ren dat ze de getuigenis van Cos by zeker gaat gebruiken in de za ken die ze tegen hem heeft lopen. „Dit bevestigt alleen maar de be schuldigingen van verschillende slachtoffers die hebben gezegd dat hij drugs gebruikte om ze sek sueel te misbruiken. Niet alleen slijpen de advocaten hun messen, ook de slachtoffers van Cosby heb ben nieuwe strijdlust gekregen. „Het is enorm, ik heb keihard ge werkt om mijn verhaal te vertel len, ik heb tegen dovemansoren geschreeuwd", zei Barbara Bow man tegen CNN. Zij zou eind ja ren tachtig meermaals zijn aange rand door de komiek, die wereld wijd grote bekendheid verwierf als dokter HeathcliffHuxtable in The Cosby Show. Joan Tarshis, naar eigen zeggen op haar 19e door Cosby verkracht, zei gisteren dat door de verklaring 'alles in één minuut 180 graden is gedraaid'. De vermoeidheid begint zo langza merhand zijn tol te eisen. Bijna elf uur duurde de helletocht vanuit de Dordogne, over de Pyreneeën, naar Zaragoza. „Ik ben niet zo scherp meer", bekent Dijks tra. Maar och, wat heeft hij een kick ge kregen van die ma jestueus opdoemen de bergwanden die hij, nietig Kamerlid, bedwongen heeft. Van de gehoopte ontmoetingen is nog niet veel te rechtgekomen. „Ik foto William rij vooral, ben bezig met doorgaan." Wel was hij de avond ervoor, in het avondzonne tje op de camping in Sarlat, plezie rig aan de praat geraakt met twee bedevaartgangers naar Lourdes. Lienden Alicante Nee, hij heeft niet gevraagd of ze een kaarsje voor hem opstaken. „Ik was er toch veel eerder dan zij, haha!" Dijkstra had ondanks wat gemiezer mazzel met het weer door de bergen. Wel moest er, hoe hoger hij kwam, steeds meer kle ding aan om warm te blijven. Toch besloot hij in één keer door te tuffen om, eenmaal de Spaanse grens over, in een verzengende hit te terecht te komen. Zelfs de tent- stokken van pvc zijn erdoor ge smolten. Daarom maakt het matje deze avond plaats voor een hotel bed. Sms'jes van het thuisfront en collega-Kamerle den houden het moreel hoog. Zelf zou hij nog wel iets meer willen twitteren via zijn speciale account @scooternspanje, maar een gebrek aan Wifï verhin dert dat. Hoogteyling Woensdag blijft Dijkstra misschien maar eens hangen in Zaragoza. „Omdat het zo voorspoedig gaat, heb ik toch een dagje over." Een zaam voelt hij zich in elk geval niet. iPhone 5c MB/ MIN SMS totaal per maand hollandsnieuwe.nl/pzc dvocaten slijpen hun messen nu blijkt dat komiek Bill Cosby 10 jaar geleden heeft toege geven verdovende middelen te hebben gekocht om daarmee vrouwen met wie hij seks wilde te drogeren. Eerdere ontkenningen door de komiek dat hij tientallen vrouwen zou heb ben misbruikt, lijken niets meer waard. „Ik denk dat we vanaf nu pas echt gehoord zullen gaan worden. Ik denk dat dit pas het begin is," zei Barbara Bowman, een van de vermeende slachtoffers van Cos by, gisteren. En met haar toonden nog veel meer Cosby-slachtoffers zich bijzonder strijdlustig. Dat veel van de beschuldigingen gaan over zaken die al tientallen jaren oud en daarmee verjaard zijn, lijkt ze niet te deren. De man die hen een leugenaar noemde, lijkt nu na melijk zelf de leuge naar te zijn. Persbureau AP wist door een rechts zaak beslag te leg gen op een ver- Veel van Cosby's slachtoffers zeiden gedrogeerd te zijn, zoals supermodel Beverly Johnson WOENSDAG 8 JULI 2015 Hoop voor slachtoffers Zondagochtend in alle vroegte ver trok WD-Kamerlid Remco Dijkstra op zijn Vespa richting La Marina in Spanje, als een tocht voor bezin ning. Deze krant doet de komende dagen verslag van zijn ruim 2.000 kilometer lange solorit. Vandaag: over de Pyreneeën. door Laurens Kok 25,- Bij hollandsnieuwe krijg je de iPhone 5c (t.w.v. €389,-) al voor €11,- per maand (gedurende 24 maanden). Voor het Sim Only abonnement betaal je €14,-. Dus je hebt 24 maanden lang de iPhone 5c én een tegoed van 1000 MB, belminuten of sms'jes voor maar €25,- per maand. Of je nu meer wilt internetten dan bellen en sms'en, of andersom, beslis je helemaal zelf. En als je een keer voor het einde van de maand je tegoed opmaakt, bepaal jij of je wil opwaarderen. Zo weet je altijd precies wat je betaalt én dat je waar voor je geld krijgt. Bestel snel op: door onze correspondent Stijn Hustinx Bill Cosby Foto John Minchillo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13