Vijf tips Koning Barbecue zorgt voor iedereen i Matthijs van der Poel uit Zuiddorpe geniet van 4 1 <5 A C D 8 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een heel mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Bakken in de zon op het strand in Groede. Bezoek aan Neeltje 6 Jans om de echte Zeeuwse natuur te zien. Met vrienden een potje boerengolf spelen. Een terrasje pakken op de weekmarkt in Middelburg. In het zonnetje een Duvel drinken op een terras in Hulst. CADZAND. „Speklapjes, frikadel len", roept de jongste telg van de familie Kelders wanneer hem wordt gevraagd wat er vanavond op het menu moet staan. „We gaan barbecueën, daar is hij altijd nogal enthousiast over", zegt zijn oma Marianne. „Of we dat vaak doen? Als het weer het toelaat wel, zoals vandaag." Maar ook wanneer het zonne tje zich niet laat zien, verlaat de fa milie Kelders camping Wulpen niet om ergens anders een hapje te eten. „Nee, dat doen we eigen lijk nooit. Dan koken we gewoon zelf een pannetje. Aardappels, vlees en wat groenten bijvoor beeld. Simpel en gezond, je hoeft op vakantie niet ineens iedere dag friet of iets anders ongezonds te eten", legt Marianne uit. Maar wat ligt er vanavond op de barbecue? „Ik zag net nog er gens een duif vliegen, dat lijkt me wel lekker. En anders hebben we niets", wordt er gegrapt. „Maar even serieus, gewoon vlees eigen lijk. Worstjes, hamburgers enzo voort. En speklapjes natuurlijk. Opa verzorgt de barbecue", zegt Marianne terwijl ze naar haar man Frans wijst. „Koning Barbe cue noemen we hem ook wel. Die kan dat als de beste. Nog wat hap jes erbij en dan is het plaatje com pleet." De Kelders barbecueën van avond met zijn zessen. „We zijn hier eigenlijk met zijn tweeën, Frans en ik. De rest is nu op be zoek", legt Marianne uit. „Die heb ben het wel getroffen met het weer, dat ze nu lekker mee kun nen barbecueën." Iedereen aan ta fel knikt ten teken dat ze het daar mee eens zijn. „En als het weer zo blijft, dan gaan we vast nog vaak barbecueën", besluit Frans Kel ders. 'Hij kan het als de beste. Nog wat hapjes erbij en dan is het plaatje compleet' Hij heeft net een buitenlandse sta ge van vijf maan den achter de rug, naar het bui tenland hoeft hij deze zomer dan ook niet meer. Matthijs van der Poel is na bijna een halfjaar op Lanzarote ge werkt te hebben, blij terug te zijn in Nederland. „Het voelt goed om weer terug thuis te zijn, zin om op vakantie te gaan heb ik nog niet." Wat hij deze zomer precies gaat doen, weet Matthijs nog niet. Maar dat hij het grootste deel van zijn vakantie gewoon in Zeeuws-Vlaanderen zal doorbren gen, staat zo goed als vast. 'Mijn zus woont in Friesland, daar ga ik waarschijnlijk wel een keertje op bezoek. En een dagje Antwerpen of Gent zit er ook wel in, maar dat is het wel zo'n beetje." „Genieten", is het antwoord dat Matthijs geeft op de vraag wat hij de komende twee maan den dan gaat doen. „Genieten met vrienden en familie, gewoon hier", legt hij uit. „Hier in Zuid dorpe in de tuin, waar ik dan een beetje met mijn ouders klets. Of met vrienden op een terrasje in bijvoorbeeld Axel of Hulst. Ik kan me hier prima vermaken hoor, in Zeeland en omstreken." Bovendien heeft de 21-jarige Zuiddorpenaar genoeg te doen. „Ik ben deze zomer afgestudeerd aan het mbo, opleiding Horeca- management, en ga volgend jaar in Nijmegen verder studeren. Ik moet dus nog een kamer zoeken en inrichten, daar gaan vast ook wel heel wat uurtjes inzitten. En daarnaast ga ik werken in gele genheidscafé In Den Waes in Kloosterzande, om wat geld te verdienen. Dat is wel nodig na al die maanden in het buitenland." Toen Matthijs op de Canari- sche Eilanden verbleef, miste hij vooral de rust van Zeeuws-Vlaan- deren. „Dat besef je niet als je hier woont, maar het is hier heer lijk rustig, alles gaat op het ge makje. Gelukkig pak ik dat nu weer helemaal op", zegt hij met een knipoog. „In die paar weken dat ik nu terug ben, heb ik al ze ker vijf keer gebarbecued. Dat hoort wat mij betreft echt bij de zomer. Hoe vaker, hoe beter. Met een barbecue kom ik de zomer wel door, zeker als het weer zo blijft als nu." Het weer is dan ook cruciaal voor de zomerplannen van Mat thijs. „Ja, in de regen ga je de bar becue niet aansteken. En daar naast ga ik ook graag naar het strand, lekker met mijn gezicht in de zon liggen. Eigenlijk is goed weer een voorwaarde voor Agenda Goes Poortvliet Zierikzee Zierikzee door Tom Scheele 'Ik vermaak me Marianne Kelders, over haar man Frans Frans Kelders achter de barbecue op camping Wulpen in Cadzand. door Tom Scheele Zeehonden in de Westerschelde. archieffoto Lex de Meester Weekmarkt met allerlei kramen, Grote Markt, hele dag. Goes Orgelconcert door stadsorganist Arno van Wijk in de Grote of Maria Magdalena- kerk. Aanvang 13.30 uur, entree gratis. Locatie: Singelstraat 21. Kapelle Wekelijkse markt van 8.00 tot 12.00 uur in de C.D. Vereekestraat in Kapelle. Tholen Kleine warenmarkt van 9.00 tot 12.00 uur op de Markt in Tholen. Wemeldinge Pilates Yoga Beach workouts op het strandje van Wemeldinge. Meer informa tie via www.pilatesstudiozeeland.nl. Loca tie: strand bij Camping Linda, van 10.00 tot 11.00 uur. Sint-Annaland Boottocht van Sint-Annaland naar Zierik- zee met de Frisia. Vertrek 9.00 uur, aan komst Zierikzee 10.30 uur. De boot zal 15.45 uur terug inschepen en is om 17.15 uur in Sint-Annaland. Vooraf reser veren. Boulevard 4, 9.00 tot 17.15 uur. Scherpenisse Kleine warenmarkt in de Spuidamstraat in Scherpenisse van 13.00-14.30 uur. Kleine warenmarkt, Kerkplein, van 15.00 tot 17.00 uur. Colijnsplaat Zeehondentocht met Sportvisserij Zoete- weij v.o.f. In juli en augustus iedere dins dag en donderdag. Reserveren gewenst. Via www.zoetewey.nl of 0113-695462. Burgh-Haamstede Yoga aan Zee. Verzamelen bij Klimbos Westenschouwen (excursieschuur Staats bosbeheer) Parkeerplaats De Rotonde, Duinpad 1van 9.45 tot 11.15 uur. Stadswandeling Zierikzee met monu- mentbezoek en gids. Na afloop krijg je op vertoon van je voucher 50 procent korting op het beklimmen van de Dikke Toren. Kaarten a 5,75 euro bij alle WV's in Zeeland (incl. Ouddorp aan Zee) of di rect online via het tabblad 'E-tickets'. Nieuwe Haven 7 (VVV Zierikzee), van 10:30 tot 12:30. Zeiltocht met traditionele Zeilklipper (Scaldis/Morgenster) over de Ooster- schelde. Deze tocht is ook te reserveren bij de WV Zeeland, kantoor Zierikzee (te genover de boot) Nieuwe Haven 7, Zierik zee telefoon 0111-410 940. Locatie: Nieuwe Haven ('t Luitje), van 14.00 tot 17.00 uur. Westenschouwen Steltloperkeltertocht langs vogelrijke ge bieden. Start vanaf 11.00 uur de gehele dag door. Steenweg 13a, op het grote P-terrein bij de rotonde. Burghsluis Natuurrondvaart met passagiersschip On rust door Nationaal Park Oosterschelde. Locatie: Nieuwe Havenweg 5, van 13.30 tot 16.00 uur. Meer info op www.ms-on- rust.nl. Zoutelande Seizoensmarkt, 10.00 - 19.00 uur. Loca tie: Langstraat en Willibrordusplein. Zoutelande Demonstratie schelpen schilderen De mo Schalen malen bij Linda's Kadowinkel- tje van 10.00 tot 16.00 uur tijdens de weekmarkt. Adres: Langendam 10. Veere Historische markt. Locatie: Markt en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76