Oud-rouwcentrum huisvest straks zakenlui Zeeuws-Vlaanderen covert Kleine Greet je Een veilige route bestaat niet ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Ondernemers vinden ruimte in modern bedrijfsverzamelpand, waarin ze ook onderling kunnen samen- en netwerken. In het voormalige rouwcen- trum van Monuta aan de Rooseveltlaan in Terneu zen, komt een modern be drijfsverzamelgebouw met een voor de regio uniek con cept. In het al jaren leegstaande pand komen dertien bedrijfsruim ten en ruimte voor twintig flex- plekken. In M2G0 (waarbij m2 staat voor vierkante meter) kunnen vanaf volgende week (kleine) zelfstandi gen een kantoor of werkplek hu ren. De eigenaar, 4Connect, richt zich met name op ondernemers die nu nog vanuit huis werken, hun bedrijf zien groeien en be hoefte hebben aan een eigen kan toor of werkplek. Wie geen kan toor nodig heeft, maar wel een goede plek zoekt met snelle wifi-verbinding om in alle rust werk te verzetten op de laptop of tablet, kan voor minstens drie maanden een flexplek huren. De buitenkant van het vroegere rouwcentrum wordt onderhanden genomen, maar de grootste meta morfose is al te zien in het interi eur. M2G0 krijgt een industriële uitstraling: kantoorruimtes zijn van elkaar gescheiden door glazen puien, gevat in staal. „We bieden ondernemers een inspirerende en professionele werkplek", zegt Men- no van Gremberghe namens 4Con- nect. „Een dergelijk concept is er De eerste huurders betrekken volgende week een ruimte. De officiële opening van het pand volgt later nog niet in Zeeuws- Vlaanderen en ik denk dat we met M2G0 ze ker voorzien in een behoefte. De kantoren hebben alle benodigde aansluitingen, er is ruime gratis parkeergelegenheid met oplaad- punten voor e-auto's, de ligging is centraal, er is vergaderruimte en opslagruimte te huur en we bie den eigen iet-dienstverlening." De kantoren variëren in grootte van tien tot vijftig vierkante me ter. Aan de achterzijde van het ge bouw is een vrij in te delen ruim te van 120 vierkante meter beschik baar. De flexplekken liggen in de centrale hal van het gebouw, waar ook een koffiebar is ingericht. Van Gremberghe: „Door de open in richting van het gebouw, wordt de saamhorigheid tussen huur ders gestimuleerd. De kans op kruisbestuiving wordt groter. On dernemers kunnen bepaalde za ken centraal inkopen, maar ze kloppen ook sneller bij elkaar aan voor advies of een praatje." M2G0 wil regelmatig evenementen orga niseren voor de huurders om zo het netwerken te stimuleren. Van Gremberghe: „De interesse is groot, we hebben al enkele kan toorruimten verhuurd." Terwijl Jo Gommers en Jan Jonkman hun mu- ziekcollega's inwijden in de moderne muziek, ko men vanaf 1949 ook steeds meer popmuziekachtige genres op de nationale radio. Wie van het wat straffere werk houdt, luistert 's avonds naar radio Luxemburg of AFN (American Forces Net work), dat uitzendt vanuit West-Duitsland. De twee radiostations zijn niet te vinden op de draadradio van de radiodistributie, waar de immens populaire zanger-gita rist Eddy Christiani zijn eigen wekelijkse radioshow bij de AVRO krijgt. Met liedjes als Klip- perdeklepper, Kleine Greetje (Uit De Polder), Op De Woelige Ba ren en Falderie Faldera scoort hij aan de lopende band nummer één hits. Zijn meeste songs zijn typisch Hollandse meezingers, maar de up-tempo nummers als Spring Maar Achterop en Daar Bij De Waterval (een jolige verta ling van Down By The Riverside) hebben de karakteristieke swing van de nieuwe Amerikaanse mu ziek. Je kunt er lekker op dansen. Kleine Greetje wordt al snel door iedereen gecoverd, dus ook door de Zeeuws-Vlaamse bands. Terneuzens gitarist Toon Krijger maakt er, met zangeres Anita Klein, voor The Rythm Fans zelfs een hele speciale song van. Met Anita Klein in de rol van Kleine Greetje... De muziek die je in de cafés hoort, komt vaker uit een dansor- gel dan uit de speaker van de draadradio of platenspeler. De ju kebox moet immers nog uitge vonden worden. Al komen aller lei matrozen van de 'wilde vaart' wel al met singletjes uit de VS. Zeker de mannen die op de Hol- land-Amerika Lijn varen hebben vaak de nieuwste muziek in hun koffer. 'Leuk voor de vrienden thuis of de plaatselijke stam kroeg'. Tot laat in de jaren zeventig worden draaiorgels met dansmu ziek her en der in Zeeuws- Vlaamse cafés geplaatst. Eén van de grootste, een Mortier, staat bij Marien Manjé - beter bekend als d'n Draaier - in diens café Du Commerce in Breskens. Jacob Smoor heeft aan het Spuiplein een houten keet, met daarin een mobiel dansorgel voor feesten en partijen. Jacob gaat ook de ker missen af. In café Hofzicht in IJ- zendijke wordt in 1975 het laatste dansorgel in de regio geplaatst. De laatste dansorgels staan in ca fé Wilhelmina (Terneuzen) en in de cafés in Draaibrug en Nieuw- vliet. Accordeonorkest De Flamin go's, een afsplitsing van orkest Mirian slaat wekelijks in de kanti ne van W Breskens aan het oefe nen, met De Sarino's als lokale concurrent. De toekomstige middelbare scho lieren leren niet alleen de weg naar school kennen, ze worden ook gewezen op de gevaren die hen onderweg bedreigen. In een surveillancewagen en op een mo tor meerijdende agenten begelei den de scholieren en leggen onder weg uit waar de fietsers op moe ten letten. Op het Reynaertcollege Groep 8-ers uit de gemeente Hulst fietsen onder begeleiding naar het Reynaertcollege om de gevaren onderweg te leren kennen. aangekomen, zien de scholieren een filmpje met kinderen die van Kloosterzande naar Hulst fietsten. Allemaal om hen bewust te ma ken van de vele gevaren die hen bedreigen, verklaart René Meester van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland. Net als Francken spreekt Meester over het volgen van 'de minst onveilige rou te'. Om de kinderen er nog eens extra op te wijzen dat er geen echt veilige route bestaat. Elke verkeers deelnemer moet constant oplet ten, zodra hij op straat komt. Ook de gemeente onderkent dat. Wethouder Diana van Dam me fietst daarom mee met groep 8 van Inghelosenberghe. Samen met een juf fietst ze voorop om kinde ren verantwoord van Sint Jansteen naar Hulst te begeleiden. V.v. BRESKENS DINSDAG 7 JULI 2015 Het pand van M2Go in Terneuzen ondergaat een metamorfose. De kantoorruimtes zijn van elkaar gescheiden door glazen puien, gevat in staal, foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belichten we vermaak en vertier in de grens streek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaagse popmu ziek. Vandaag: Zanger-gitarist Eddy Christiani swingt de pan uit. De Flamingo's in de kantine van W Breskens. foto collectie Meeusen Met wethouder Diana van Damme (tweede van rechts) voorop steekt met groep 8 van Inghelosenberghe de rijksweg over. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst HULST. Het Reynaertcollege in Hulst heeft maandag voor de twaalfde keer een 'Veilig naar schooldag' gehouden. Kinderen van groep 8 fietsen van basisscho len uit de hele gemeente Hulst naar het Reynaertcollege. „We la ten ze via de minst onveilige route rijden", zegt coördinator Jen Franc ken van het Reynaertcollege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75