Gratis OV 65-plus stopt Heemschut roert zich Ruzie uit de wereld 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Van der Poel bereid schadeclaim in te trekken en grond te ruilen voor bouw locaties in Terneuzen en Koewacht. Heel Zandstraat was uitgenodigd In de regio Alles over bijen tijdens imkerijdagen Ellen Shae treedt op bij Binnenste Buiten Sloop en nieuwbouw Woongoed en Clavis Tuin Juust Wa'k Wou opent de poorten Mijn dorp, mijn stad Jubileumconcerten in De Twee Duiven Vandendriessche exposeert in Ledel Excelsior speelt op muziektent huldê Aannemer dropt claim door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Het conflict tussen de gemeente Terneuzen en aan nemingsbedrijf Van der Poel in Terneuzen over appartementen- bouw op de kop van het Kanaal eiland in Sas van Gent is uit de wereld. Van der Poel trekt de schadeclaim voor het afketsen van dit project in en ruilt met de gemeente een aantal bouwloca ties in Terneuzen en Koewacht, waarvoor de aannemer per saldo 218.000 euro betaalt. De 'ruzie' over de nieuwbouw in Sas van Gent dateert al van rond de eeuwwisseling. Van der Poel wilde op de kop van het Ka naaleiland achttien appartemen ten bouwen. Nog voordat alle be zwaarprocedures waren afge rond, kocht Van der Poel de grond van de toenmalige ge meente Sas van Gent. Ook legde het bedrijf alvast een fundering. Het vlakbijgelegen kunstmestbe- drijf Rosier vreesde echter in zijn bedrijfsvoering te worden aangetast en won bij de Raad van State. Overleg tussen Van der Poel en de gemeente over het vlottrek- ken van het project leverde ver volgens jarenlang niets op, waar op Van der Poel dit jaar 'opeens' met een schadeclaim kwam rich ting de gemeente Terneuzen. Bei de partijen zijn vervolgens rond de tafel gaan zitten, omdat een rechtszaak waarschijnlijk alleen verliezers had opgeleverd. Ze zijn samen tot een deal ge komen, waarover de gemeente raad vanavond beslist. Terneu zen neemt van Van der Poel de grond over op het Kanaaleiland en grond op het Terneuzense be drijventerrein Handelspoort. Op haar beurt draagt Terneuzen wo ningbouwlocaties aan de Mada me Curiestraat en Anna Bijns- straat in Terneuzen (waar scho len zaten) en aan de Emmabaan in Koewacht aan Van der Poel over. Van der Poel wil in Terneu zen seniorenwoningen en -appar tementen bouwen en in Koe wacht verschillende woningty pes, te beginnen met twintig stuks. Veel gedoe lijkt hiermee voor komen, maar niet alle Terneuzen se raadslezen zijn er blij mee, ze ker D66'er Charles ten Hengel niet. Hij juicht het toe dat er een akkoord is, maar uit ook een fiks aantal bezwaren. Van der Poel krijgt naar zijn oordeel wel erg veel nieuwbouwlocaties in han den. Ten Hengel spreekt van 'wel haast een monopoliepositie'. De gemeente betaalt volgens hem ook wel erg veel voor de grond in Handelspoort, terwijl Van der Poel juist 'ronduit verbijsterend weinig' zou betalen voor de Em mabaan in Koewacht. TERNEUZEN. Nog enkele weken en dan vervalt het gratis open baar vervoer voor Zeeuws-Vlaam se 65-plussers. Vanaf 1 augustus moeten de ouderen weer betalen voor de bus, maar ze kunnen dan wel in de daluren reizen tegen een sterk verlaagd tarief. In Zeeuws-Vlaanderen was sinds 2010 het OV voor Zeeuws- Vlaamse 65-plussers in de dalu ren volledig gratis. De gemeen ten kwamen hiermee, om oude ren mobieler te maken en de druk op het WMO-vervoer te verminderen. De noodzaak om deze gratis OV-voorziening in stand te hou den, is weg, stellen de gemeen ten nu, omdat vervoerder Con- nexxion met een voordelig jaara bonnement voor alle Zeeuwse 65-plussers komt. Dit abonne ment kost tot eind oktober 52 eu ro; daarna 59,95 euro. Het Dal Vrij 65+ Zeeland-abonnement is verkrijgbaar via de shop van Con- nexxion op internet. OOSTBURC. Het is geen goed idee om gebouwen alleen op een ge meentelijke monumentenlijst te zetten als de eigenaar dat goed vindt, schrijft erfgoedvereniging Heemschut in een brief aan de Sluise gemeenteraad. Heemschut reageert op het concept van een nieuwe erfgoed verordening voor de gemeente Sluis, die onlangs ter inzage lag. Daarin wil de gemeenteraad, ove rigens tegen de zin van burge meesters en wethouders laten op nemen dat een gebouw alleen tot monument gebombardeerd kan worden met toestemming van de eigenaar. Volgens Heem schut wordt in dat geval alleen met de belangen van de eigenaar rekening gehouden, en niet met belangen van 'erkende organisa ties als monumentencommissies en historische verenigingen, die het algemeen maatschappelijk be lang dienen'. De raad stelt de verordening later dit jaar officieel vast. ZEEUWS-VLAANDEREN Het bijenstation aan de Langeweg in Ossenisse (zaterdag), de imkerij aan het Kanaalperk in Philippine (zondag) en bijentuin Schorre- bloem aan de Baarsekreekweg bij Biervliet (zaterdag en zondag) doen zaterdag mee aan de landelij ke Open Imkerijdagen. Bezoekers krijgen alles te zien en te horen over bijen en het werk van imkers. De deelnemende bedrijven zijn te bezoeken tussen 10.00 uur en 16.00 uur. Meer informatie staat op www.bijenhouders.nl. TERHOLE Ellen Shae geeft vrijdag vanaf 20.00 uur een concert bij zorgboerderij Binnenste Buiten in Terhole. Ze treedt op met David Egter van Wissekerke (viool, mandoline, gi taar), Frank Faber (contrabas) en Heidi van der Veeke (achtergrond zang). Kaarten kosten 10 euro en zijn te re serveren via het mailadres info@binnenstebuitenboerderij.nl. De opbrengst gaat naar de organisa tie van activiteiten op de zorgboer derij. TERNEUZEN Woningcorporaties Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en Clavis zul len tot en met 2020 in de gemeen te Terneuzen respectievelijk 206 en 169 woningen slopen. Omdat er in Zeeuws-Vlaanderen sprake is van een (beperkte) bevolkings- krimp, worden die niet allemaal vervangen door nieuwbouw. Cla vis wil 185 woningen terugbouwen en Woongoed 80, staat in prestatie afspraken met de gemeente Ter neuzen. Ze willen ook allebei huur huizen verkopen; Clavis 120 tot en met 2020 en Woongoed 30. SCHOONDIJKE Kijktuin Juust Wa'k Wou aan de Tragel Oost in Schoondijke is ko mend weekeinde weer open voor publiek. Vooral de hemerocallis en de phloxen staan in bloei. Van de hemerocallis - een soort le lies - heeft eigenaar Kees Jacobse zo'n 150 verschillende soorten. De phlox is een plant die veel in bor ders wordt gebruikt. De tuin is zaterdag en zondag open tussen 10.00 uur en 17.00 uur. Toegang is gratis. Meer info op www.juustwakwou.com. ZANDSTRAAT. Op de kermis in Westdorpe zagen ze elkaar voor het eerst. Cisteren vierden Remi (89) en Erna van der Spiegel-de Koeyer (86) hun 65-jarig huwelijk. Kinderen heeft het paar niet gekregen. Daar om werd het feest met heel Zandstraat in buurthuis de Straete gevierd. „We hebben iedereen in Zandstraat uitgenodigd", vertelt Remi van der Spiegel, die 32 jaar lang werkte bij de Zeeuws-Vlaamse Gieterijen in Sas van Cent. Hij komt uit Westdorpe, zij is een geboren en getogen Zand- straatse. Sinds 1950 woont het paar er samen en de echtelieden willen er nooit meer weg. Remi: „Het bevalt me hier heel goed. Ze moeten mij hier tussen vier plankjes wegdragen." foto Peter Nicolai Adrie Oosterling CROEDE Troubadour Adrie Oosterling geeft deze zomer twee keer per week ju bileumvoorstellingen in zijn huis theater De Twee Duiven aan de Slijkstraat in Groede. Die staan in het teken van het dertigjarig be staan van dat theater. Oosterling brengt oude nummers, maar ook nieuw werk. De voorstellingen, onder de titel 'Onvergetelijk... en zelf gezien!', vin den tussen 7 juli en 28 augustus plaats op dinsdagen en vrijdagen, steeds vanaf 21.00 uur. Het theater is al open vanaf 19.30 uur. Er is één uitzondering: de voorstelling van 31 juli wordt een dag naar voren ge haald wegens de jaarmarkt die op 30 juli plaatsvindt. Entree kost 11 euro, inclusief koffie met gebak om de verjaardag te vie ren. Reserveren kan via telefoon nummer 06 50617910. OOSTBURC Kunstenaar Nicole Vandendries sche exposeert tot en met 31 augus tus schilderijen in de kleine zaal - de Rabozaal - van het Ledeltheater in Oostburg. Dat is te vinden aan het Ledelplein. De West-Vlaamse Vandendriessche is afkomstig uit Tielt - schildert voornamelijk met olieverf. Ze focust op landschap pen. Daaronder zijn veel Zeeuws-Vlaamse taferelen. RETRANCHEMENT Christelijke Muziekvereniging Ex celsior uit Cadzand geeft vrijdag avond 10 juli een concert op de mu ziektent op de Markt in Retranche- ment. De drie groepen van Excelsior - star- tersorkest De Notenkrakers, jeugd orkest IJgenweis en brassband Ex celsior - komen om de beurt aan bod. De voorstelling begint om 19.30 uur. Bij onverhoopt slecht weer wordt uitgeweken naar het aanpalende dorpshuis. AXEL. De Halle, 10.00 uur: Wande len; 13.30 uur: Strijk- hulp; 14.30 uur: Koersbal; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; 19.00 uur: Bingo; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; BRESKENS De Uit komst, 13.30 uur: Koersbal; Oi Biotaria Veer- plein, 18.00 uur: Ta- iji; 19.00 uur: Qi gong; Strandpaviljoen Loods Tien, 10.00 uur: Wandelexcur sie natuurgebied Waterdunen; CLINCE. Malpertuus, 13.00 uur: KB O bil jarten; CRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.00 uur: KBO jokeren; HEIKANT. Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 13.30 uur: Jeu de boules; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Prijs kaarten; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 uur: Ge heugentraining; 14.00 uur: Bingo; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 10.00 uur: Biblio theek; 14.00 uur: Bil jarten, sjoelen, wel fare; NIEUWVLIET. Dorps huis, 10.30 uur: Qi gong; SINT JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; 14.00 uur: Jeu de boules, sjoelen; SLUISKIL. HetMeu- lengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; 19.30 uur: Dorpsraad; TERNEUZEN. De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Veste, 10.00 uur: Gymnastiek; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, hand werken, soos; TERHOLE. Rk-kerk, 19.30 uur: Presenta tie plannen met ker ken Oost-Zeeuws- Vlaanderen; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN. Ca fé Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting; IJZENDIJKE. Zaal 24, 13.30 uur: Taiji; 14.30 uur: Qigong; echtpaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74