Tholen wil het mes in bijzondere bijstand zetten Echtpaar blaast super Waarde nieuw leven in lampenier 6 BEVELANDEN en THOLEN Zeldzame orchissen in Schotsman Tholen gaf vorig jaar twee ton meer uit aan de bijzondere bijstand dan was begroot Ouderw&tjloeiLxm^ew PHILIPS 2,95 nu 5 voor 10,00 Meer nieuws zie: www.pzc.nl In de regio Ouders bezoeken coffeeshops Mozart speelt in Galjoenstraat Fruitteeltmuseum krijgt parkeerplaats Tafeltje Dekje zoekt nieuwe vrijwilligers Weinig animo voor online bio-brood Wandeltocht met gids door Schotsman Filmploegen leggen dijkversterking vast Sam Moens Zeeuwse fokker van 2015 Mijn dorp, mijn stad door Rob Paardekam THOLEN. De gemeente Tholen gooit het armoedebeleid over een andere boeg. Als het aan het college ligt, wordt de bijzondere bijstand versoberd. Daartegen over staat de komst van een nieu we regeling voor gezinnen met een laag inkomen. Het armoedebeleid kost de ge meente Tholen de laatste jaren elke keer meer geld dan was be- groot. Met name de kosten voor de bijzondere bijstand rijzen de pan uit. Daarom stelt het college de raad voor om het mes in som mige regelingen te zetten. Zo kan 32.000 euro worden be spaard door de reiskostenrege ling voor schoolgaande kinderen te schrappen. Ook de kosten voor bewind voering, voor mensen die zelf hun financiële belangen niet kunnen behartigen, moeten om laag. Als het aan het college van B en W ligt, worden mensen straks meer geholpen door hun sociale netwerk. De gemeente zelf wil adviseurs opleiden en inzetten. Al met al moet deze versobering 33.000 euro opleve ren. Verder denkt het college 29.000 euro te besparen door mensen geen geldbedrag meer te geven voor huisraad. In plaats daarvan mogen ze tweedehands spullen uitzoeken bij het Leger des Heils of een andere kring loopwinkel. Tegenover deze bezuinigin gen op de bijzondere bijstand, staat de komst van de zogeheten 'Activeringsregeling'. Daaruit kan het lidmaatschap van bij voorbeeld de sport- of muziek vereniging worden betaald. De regeling krijgt een speciaal kind pakket voor het vergoeden van onder meer sportattributen en schoolbenodigdheden. De regeling is bedoeld voor huishoudens die rond moeten komen van maximaal rro pro cent van de bijstandsnorm. Verder kunnen in de toe komst meer mensen een collec tieve aanvullende ziektekosten verzekering krijgen van de ge meente. Er komt bovendien een uitgebreider pakket voor men sen die door een chronische ziek te of handicap te maken hebben met hoge zorgkosten. door Joeri Wisse WAARDE. De 1300 inwoners van Waarde hoeven binnenkort niet meer naar Kruiningen of Krabben- dijke om een pak melk, krop sla of een andere dagelijkse bood schap. Ondernemersechtpaar Ad (40) en Hannah (37) Krijger uit Waarde heropenen op 27 augus tus de deuren van de super markt in het dorpscentrum MeerWaarde. Tot die tijd verko pen ze alvast op maandag, woensdag en zaterdag vers brood op bestelling. De dorpswinkel staat de laat ste maanden leeg. De vorige uit bater, André Verburg, hield het na ruim een jaar voor gezien. De omzet viel te veel tegen. Volgens Hannah is er echter nog steeds behoefte aan een winkel. „We hebben een enquête ge houden in het dorp en kregen veel positieve reacties." Ad Krij ger heeft al ervaring met het run nen van een winkel. „Mijn man heeft vijf jaar in een supermarkt in Borssele ge werkt. Hij werkt nu bij het prak tijkonderwijs van het Calvijn College in Krabbendijke. Daar blijft hij vier dagen werken, maandag en zaterdag staat hij in de winkel en van dinsdag tot en met vrijdag werk ik. Leerlingen die de richting Handel en Ver koop volgen, kunnen in hun der de en vierde jaar ook stagelopen in onze winkel." De winkelruim te in dorpscentrum MeerWaarde wordt verhuurd door woningcor poratie R&B Wonen. Directeur Peter Bevers is blij dat er een nieuwe huurder is gevonden. „Het heeft even geduurd, maar voor ons was het van belang om een echte goede oplossing te vin den. En het allerbelangrijkste is dat Waarde straks weer een win kel heeft." Mat en helder 25,40,60, 75 en lOOw Gasthuisstraat 41 www.lampeniergoes.nl I goes@lampenier.nl GOES Indigo preventie, SMWO en cof feeshops Highlife en Aarden hou den een voorlichtingsavond op 15 juli. Daarbij hoort een bezoek aan de coffeeshops van Goes. De avond is bedoeld om ouders meer infor matie te geven over de risico's van blowende kinderen en hoe ouders daarmee om kunnen gaan. Geïnte resseerden kunnen zich aanmelden via verschoor@indigozeeland.nl YERSEKE Muziekvereniging Mozart geeft van avond in de Galjoenstraat in Yerse- ke een zomeravondconcert. De fan fare speelt een gevarieerd program ma, van klassiek tot rock en van reli gieus tot pop. De vereniging be staat uit 25 enthousiaste muzikan ten, die naast gezamenlijk musice ren ook de gezelligheid hoog in het vaandel heeft staan. Het concert be gint om 19.30 uur. KAPELLE Het fruitteeltmuseum in Kapelle krijgt een parkeerplaats voor invali den. Die zal aan de achterzijde van het museum, aan het Fruithof, ko men. Op dit moment heeft het mu seum geen eigen parkeerplaats, wat het moeilijk maakt voor invaliden om het pand te bereiken. Binnen zes weken kan bezwaar worden aangetekend bij de gemeente. KAPELLE Voor zowel Kapelle als Wemeldin- ge zoekt maaltijdservice Tafeltje Dekje vrijwillige bezorgers. De or ganisatie verzorgt maaltijden voor mensen die niet meer in staat zijn zelf te koken. Vrijwilligers volgen een rooster, waarbij ze eens in de vier weken zes dagen achtereen maaltijden bezorgen. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden via info@cederhof.eu KRUININGEN Renee Looman van In de Bakkerij in Goes stopt met de verkoop van biologisch brood via internetwin kel De Grote Verleiding in Kruinin gen. Volgens beide partijen was de vraag via de internetwinkel niet groot genoeg. In de Bakkerij ver koopt nog wel biologisch spelt- brood in de eigen winkel. Deze week is de laatste gelegenheid om bio-brood online te bestellen. KAMPERLAND Staatsbosbeheer houdt een wandel tocht door het bos- en weidegebied van de Schotsman bij Kamperland. De gids vertelt over de geschiede nis van dit voormalige schor. Om 19.00 uur begint de wandeling aan de Schotsmanweg, net na de Veer- se Gatdam. Deelname kost vijf eu ro, Meer informatie via boswachter Leeftink: 06-10943647. KAMPERLAND. Het natuurgebied de Schotsman staat vol met moeras- wespenorchissen. De wilde orchideeënsoort is zeldzaam in Nederland en zelfs wettelijk beschermd. Orchissen zijn in een wortelnetwerk aan elkaar verbonden, vandaar dat er op een plek veel tegelijk groeien. Van de vermalen wortels werd in het Ottomaanse rijk de drank salep gemaakt. Die drank werd gebruikt als lustopwekkend middel, foto Arjen Hartog SINT-ANNALAND Een filmploeg van het televisiepro gramma Klokhuis komt dinsdag naar de dijk bij Sint-Annaland. Het informatieve kinderprogramma maakt een uitzending over dijkver sterkingen. Ook op woensdag genieten Zeeuw se dijken belangstelling. Dan brengt een televisieploeg van het RTL-programma Doe Maar Duur zaam de dijkversterking aan de Sint Pieterspolder tussen Yerseke en Oostdijk in beeld. Projectbureau Zeeweringen werkt al bijna achttien jaar aan het ver sterken van in totaal 325 kilometer dijk. Eind 2015 moeten alle Zeeuw se dijken aan de nieuwe veiligheids norm voldoen: een superstorm die eens in de 4000 jaar voorkomt weerstaan. Het projectbureau houdt zich met meer bezig dan alleen het verstevi gen van de dijkenHet samenwer kingsverband tussen Rijkswater staat en waterschap Scheldestro- men houdt ook rekening met re creatie, cultuurhistorie, het land schap en ecologie. Zo is vanaf het begin rekening gehouden met groeimogelijkheden van wieren en planten. Zeldzame planten, zoals klein zeegras, werd voorzichtig ver plaats tijdens de werkzaamheden. AAGTEKERKE Sam Moens uit Aagtekerke is zater dag op de jaarlijkse Centrale KWPN-keuring uitgeroepen tot Zeeuwse fokker van het jaar 2015. De jury van de KWPN-keuring was enthousiast over zijn 'succes volle fokkerij van meerdere Zeeuw se kampioenen, keuringstoppers en fijne sportpaarden'. Zijn fokmerries 'staan garant voor vele Zeeuwse kampioenen, reserve kampioenen en rubriekswinnaars.' Moens reed bij de huldiging een ereronde in een Zeeuwse boeren wagen, samen met zijn familie. Naast fokker Moens werd ook een van zijn merries gehuldigd: de drie jarige Huwerna werd Zeeuws kam pioen bij het springen. Dat is vol gens de jury 'misschien wel zijn meest succesvolle fokproduct'. Sam Moens is eveneens penning meester en bestuurslid van KWPN Zeeland. BAARLAND Camping Schelde- oord, Landingsweg 1,19.30-20.30 uur - Optreden Muziek vereniging Euterpe COLIJNSPLAAT Westzeedijk, 19.00 uur - Wandeling met als thema 'het verhaal van Rinus' GOES Verschillende loca ties, overdag - Mu ral Goes, waarbij kunstenaars tien muren in de stad omtoveren tot een kunstwerk; Grote kerk, 13.30 uur - Marktconcert Arno van Wijk; Grote markt, overdag - Weekmarkt; Hotel van der Valk, 19.00-21.00 uur - In formatieavond over Natuurbescher ming Delta; Wijk centrum De Spin- ne, Joseph Lunslaan 7,19.30 uur - Zomer avonddrive bij Bridgeclub Zuid-Be veland 'S-GRAVENPOLDER Sporcafé de Zwake, Egelantierstraat 8, 09.15 uur - Wandel activiteit van groep 'Elke Stap Telt' HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30 -14.30 uur - Activiteiten in be- weegtuin (inloop trainingen) KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt KRUININGEN Dorpshuis, 14.00-16.30 uur - Kom uit je huismid dag voor 50+ NIEUWDORP Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Uit-Straling' YERSEKE Galjoenstraat, 19.30 uur - zomeravond concert Muziekvere niging Mozart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68