Duivin Baan wint loeizwaar concours Bart Deprez is er deze keer wel bij Josimar Pattinama zegt Sparta af Mountainbiker Milan Vader krijgt vandaag duidelijkheid over EK over 22 spelers SPORT 13 Baan en Kooreman waren de winnaars van een afgeslankt dui vensportweekend. Wegens de voorspelde hitte werden de con coursen vanuit Chateauroux (dag fond) en Peronne (vitesse jonge duiven) afgelast. De hitte zorgde er ook voor dat Bergerac (officieel stond Dax op de kalender maar wegens de voorspellingen kwam men wat dichterbij naar Bergerac) en Barcelona (de klassieker van de ZLU) loei- en loeizwaar waren. Gijs Baan is bezig met een su- 'Dat geen enkele duif de 1000 meter per minuut heeft gehaald geeft aan hoe zwaar dit concours door de hitte was' perseizoen en had voor Bergerac zeven doffers en drie duivinnen ingezet, allen gespeeld op het nest. De winnende blauwe duivin meldde zich zaterdagmorgen om 5.19 uur. Ze waren vrijdag om 10.00 uur gelost. Baan was toen al uit de veren. „Tien voor vijf ben ik opgestaan. Ik heb even op internet gekeken of er al wat gemeld was en later op teletekst, maar er was nog niets thuis. Toen ik vervolgens naar buiten ging, zag ik mijn blau we op de ren naar de klep toelo pen. Zeik- en zeiknat was ze. Moet veel regen gehad hebben. Maar wel de nationale winnares." De duif had de 775 kilometer met een snelheid van 998 meter per minuut afgelegd. Baan: „Dat geen enkele duif de 1000 meter per minuut heeft gehaald geeft aan hoe zwaar dit concours door de hitte was." Baan, die in 2012 de Zeeuwse generale titel pakte, is be zig aan een sterk seizoen. Hij had onder meer al de snelste van Zee land op het concours vanuit Pon- toise en de nummers twee en drie op het concours vanuit Fontenay. Hij speelde 52 procent in de prij- zentafel. Ook Wim Kooreman is geen onbekende in de Zeeuwse dui vensport. Hij was ooit, toen hij nog in Numansdorp woonde, pro vinciaal kampioen op de grote fond van Zuid-Holland. In 1996 kwam hij naar Kloosterzande. Hij pakte ook in Zeeland al een keer de de provinciale titel op de grote fond. Nu pakte zijn kras doffer de Zeeuwse winst op Barcelona, de 'klassieker van de ZLU'. Hij had voor dit concours twee koppels, dus twee doffers en hun duivin nen ingekorfd. De winnende dof fer was de vierde getekende. Vorig jaar vloog hij nog prijs op Perpignan en Bordeaux. Koore man: „Ik had eigenlijk zijn duivin eerder verwacht, want die zat in een bloedvorm toen ik ze inkorf- de. Maar ook hier heb ik vrede mee." Kooreman zag zijn winnen de duif zaterdagmorgen om 10.26 uur naar de plank komen; ze wa ren een dag eerder om 7.40 uur in Barcelona gelost. „Ik dacht eigen lijk eerst dat het er nog één van Bergerac was. Ik had er op dat con cours vier van de vijf binnen, dus moest er nog één komen. Maar dit was mijn kras van Barcelona." Het was voor de bijna zeventig jarige Kooreman niet zijn eerste Zeeuwse succes. Twee jaar gele den vloog hij met dezelfde duivin de eerste op Tarbes en Dax. Op Dax was het naast provinciale winst zelfs nationale winst. Komend weekeinde staan op de kalender: het overnachtcon- cours vanuit Cahors, het midfond- concours van Gien en vitesse voor jonge duiven vanuit Auby lez Douai. Op de ZLU-kalender staat St. Vincent. VLISSINGEN. Op 12 juli 2014 trad het Zeeuws elf tal in Wemeldinge aan tegen Excelsior en ver loor met 0-3. Van de se lectie die toen in actie kwam hebben veel spe lers nu geen uitnodiging gekregen. Joan van Belzen, de doel man van Vlissingen, is bijvoorbeeld langdurig geblesseerd, net als Hoek-speler Fabian Wil son. Thomas van den Houten (Telstar) speelt niet meer in Zeeland, net als Jonathan Constan- sia (Hoogstraten, Bel gië). Bart Deprez (Goes) haakte vorig jaar af met een hamstringblessure maar is er nu wel bij. De selectie ziet er als volgt uit. Doel: Matthew Len- tink (Kloetinge), Max Leijer (GPC Vlissingen). Verdediging: Daniel Jan sen, Khalid El Hattach, Milton Roemeratoe, Roy- cel James (allen VC Vlis singen), Giovanni Siere- veld, Lionel Fitsch, Ren- zo Roemeratoe (allen Hoek), Dennis Tukker (Zeelandia Middelburg). Middenveld: Reguillo Van- depitte, Bjarne de Vree- ze, Ibrahim Eryürük (allen Hoek), Aart Veld hof, Remco van Tiggele (beiden Kloetinge), San- der Ouwerkerk, Yannick van de Woestijne (bei den Zeelandia Middel burg). Aanval: Bart De prez (Goes), Kyle Does burg (Hoek), Tom Wuyts (Kloetinge), Ra mon Janson (MZC'11) en Josimar Pattinama (VC Vlissingen). „Is het de moeite waard om op mijn leeftijd als derde spits het betaald voetbal in te gaan?", heeft de 26-jarige Pattinama zich zelf afgevraagd. „Als ik met één andere spits moest concurreren, had ik het gedaan. En als ik nu achttien was geweest, ook. Maar nu niet." Pattinama koestert een fijne stageweek bij Sparta. „Ik ben Dolf (Roks, hoofd scouting) dankbaar voor de kans. De trai ners Alex Pastoor en vooral Dan ny Koevermans waren ook heel positief. Ik heb voor mezelf de bevestiging gehad dat ik het ni veau aan kan. Dat ze de stagepe riode voor onbepaalde tijd ver lengden, geeft wel zelfvertrou wen." Maar met de aanwezigheid van de concurrenten Johan Vos kamp en Roland Bergkamp ziet Pattinama onvoldoende perspec tiefbij Sparta. De norm van de bond voor de Middelburger, die uitkomt in be loftecategorie, was een plek bij de eerste twintig in een van de we reldbekerwedstrijden van dit sei zoen. Daar slaagde hij niet in. Zon dag zat hij daar met een 21e plaats bij de wereldbeker in het Zwitser se Lenzerheide wel heel dichtbij. „Dat was best zuur", blikt Va der daarop terug. „Maar toch denk ik goede papieren te hebben voor een EK-ticket. De bond kijkt ook naar andere resultaten die je dit jaar hebt neergezet, en dat zit wel oké." Thijs Zuurbier, regerend Neder lands kampioen bij de beloften, lijkt de grootste concurrent van Vader voor een plek in de EK-se- lectie. Maar net als de Walchenaar heeft ook hij niet aan de selectie criteria voldaan. „Het is ook nog mogelijk dat we allebei naar het EK mogen. Een maximumaantal is er niet." Vader maakte na vorig seizoen de overstap van de junioren- naar de beloftecategorie. In het begin was dat flink wennen. „Vorig jaar eindigde ik elke keer voorin, maar omdat je nu tegen jongens rijdt die een stuk ouder zijn, eindig je zo als twintigste of dertigste." „In het begin van dit seizoen was ik te veel met het resultaat be zig", vervolgt Vader. Bij de wereld beker van zondag ging dat beter. „Ik heb geleerd van de voorgaande wedstrijden. Ik moet meer mijn ei gen race rijden en wat minder be zig zijn met mijn klassering. Zon dag was dat het geval: ik was gefo cust op mijn eigen taken." „Het goede gevoel was er in elk geval", vervolgt Vader, die nu voor al deze lijn wil doortrekken. „Als ik me op mezelf blijf richten, ko men die uitslagen vanzelf wel." DINSDAG 7 JULI 2015 door Fred Rabout OOSTBURG. Een tweejarige blauwe duivin bezorgde Gijs Baan een na tionale zege op het overnachtcon- cours vanuit Bergerac. Een driejari ge kras doffer bezorgde Wim Koor eman uit Kloosterzande de provin ciale winst op het ZLU concours vanuit Barcelona. UITSLAGEN Bergerac: 1, 10. G. Baan (Middelburg), 2. D. Scheele (Terneuzen), 3. M. Kleppe (Kerkwer- ve), 4. Comb. E M. Kint (Kloosterzande), 5. L. Waasdorp (Domburg), 6. Comb. Beulens (Kwadendamme), 7. Comb. Hengst/Provoost (Aagtekerke), 8. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 9. D. Noom (Tholen). Barcelona: 1. W. Kooreman (Kloosterzande), 2. Comb. Hoek (St. Philipsland), 3. J. Melis (Zoutelande), 4. W. Muller (Wilhelminadorp), 5. L. Schmid (Goes), 6. P. de Nooijer (Arnemui- den), 7. Sj. v.d. Velde St Zn (Breskens), 8. M. van Nieulande (Nieuw St St.Joosland), 9. Comb. Flipse (Westkapelle), 10. A. vd. Veeken (Clinge). van jong en oud door Rudy Boogert VLISSINGEN. Voetballer Josimar Pattinama uit Vlissingen heeft een langer stageverblijf bij eerste- divisionist Sparta afgezegd. De spits van Vlissingen heeft het weekeinde gebruikt om zijn voet baltoekomst te overdenken en kwam tot de conclusie dat die niet in Rotterdam ligt. door Arwin Willemsen MIDDELBURG. Vanmiddag hoort mountainbiker Milan Vader (19) of hij is opgenomen in de Nederland se selectie voor het Europees kam pioenschap in Alpago (Italië).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64