541 m •- Belgisch podium in Kloosterzande Dolf Roks heeft tegen FC Dordrecht beschikking 12 SPORT Zomerlopen weer van start Stichting selecteert bekende namen maar nodigt voor oefenduel in Koudekerke ook een aantal nieuwe gezichten uit. Delta Sport vindt opvolger Jansen Handbalvereniging Delta Sport heeft in Johan van der Voorn een nieuwe trainer gevonden. De club uit Zierikzee zocht een opvolger voor John Jansen en vond die in de inwoner van Den Bosch. De 59-jarige Van der Voorn was in het verleden werkzaam bij Don gen en Olympia'89, waar hij zowel jeugd- als seniorenteams onder zijn hoede had. In zijn loopbaan als actieve handballer keepte hij bij PSV in de eredivisie. Zeiler Overbeek wint in Middelburg Jesper Overbeek ging er zondag in de laatste jeugdzeilwedstrijd voor de zomerstop in de Delta Combi met de zege vandoor. Hij kwam bij de Middelburgse zeilvereni ging Arne als eerste binnen in de categorie Splash A. Sven van de Plasse won de wed strijd bij de Splash B, terwijl Mar- tijn Walrave (Optimist A), Jules van Raaij (Optimist B) en Tijs Joosse (Optimist C) in hun catego rie zegevierden. Korfballers TOP ingedeeld in hoofdklasse B De korfballers van TOP Arnemuiden zijn bij de nieuwe veldcompetitie inge deeld in de hoofdklas se B. De debutant speelt daarin vanaf 29 augustus tegen Avan- ti, DeetosSnel, DSC, KVS, SDO, Sporting Delta en Tweemaal Zes. Verberkmoes zegeviert bij grappling De Vlissingse Andrea Verberkmoes heeft in Eindhoven een grapp- ling-toernooi gewon nen. Grappling lijkt op het grondgevecht (newaza) bij jiujitsu, maar wordt beoefend zonder jiujitsupak. De Walcherse won in de finale van de Duitse Beatrix Bonick. Goes oefent op 17 juli tegen Jong Vitesse Zondag-eersteklasser Goes oefent op vrij dag 17 juli om 19.30 uur tegen Jong Vites se. De selectie van trainer Jan Poortvliet ontvangt de Arnhem mers, afgelopen sei zoen ongeslagen kam pioen in de beloften- competitie, op het ei gen sportpark. Het Zeeuws elf tal treedt over elf dagen aan met een mix van bekende namen en nieu we gezichten. Het bestuur van de stichting stuurde gisteren 22 voetballers een uitnodiging voor de oefenwedstrijd tegen FC Dordrecht, die zaterdag 18 juli op het kunstgras van VCK wordt gespeeld. Het gros van de geselecteer den speelt komend seizoen in de hoofdklasse of eerste klasse. Slechts twee spelers acteren over twee maanden niet op dat niveau: doelman Max Leijer en de talentvolle aanvaller Ramon Janson. Zij komen met respec tievelijk GPC Vlissingen en MZC'11 in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal uit. Het Hoek van trainer Ruud Pennings is met zeven spelers hofleverancier, onder wie de nieuwelingen Bjarne de Vreeze (overgekomen uit de jeugd van Willem II) en Renzo Roemera- toe. De verdediger, die bij Sparta geen nieuw contract kreeg, kan tegen FC Dordrecht samenspelen met zijn oudere broer Milton, die bij VC Vlissin gen speelt. De Walcherse club, die een maand geleden in een beslissingswedstrijd tegen HBS naast promotie naar de topklas se greep, staat vijf spelers af aan het Zeeuws elftal. De eer steklassers Kloetinge (vier man) en Zeelandia Middelburg (drie spelers) leveren ook een flinke bijdrage. Opvallend is wel dat de scou ting voor een aantal jonge spe lers heeft gekozen. De Vreeze is nog maar achttien, Janson pas negentien. Een andere nieuw gezicht is dat van Tom Wuyts. De 21-jarige aanvaller speelde de afgelopen seizoenen bij NAC en draagt komend sei zoen het shirt van Kloetinge. Toeval of niet: net als onder anderen de broers Roemeratoe, De Vreeze en Janson heeft ook Wuyts een verleden bij JVOZ. Met Dolf Roks als coach lijkt één en één dan twee. „Dat is niet het geval", maakt Roks duidelijk. „Ik heb me nauwelijks met de samen stelling van de selectie bemoeid. Ik wilde wel graag 22 spelers heb ben, zodat alle posities dubbel be zet zijn. De trainers van de clubs zien graag dat hun spelers één helft spelen. Toen ze nog een aan valler zochten die aan de buiten kant uit de voeten kan, heb ik wel gezegd dat Tom Wuyts een prima optie zou zijn. Ik ken hem goed en weet wat hij kan." Dat Roks net als in de afgelo pen seizoenen als coach van het Zeeuws elftal optreedt, is best ver rassend. „Ik ben nog steeds neu traal, al vind ik ook dat een club- 'Ik heb me nauwelijks met de samenstelling bemoeid. Ik wilde wel graag 22 spelers' trainer dit zou kunnen doen. Ik heb me afgelopen seizoen vooral met Sparta beziggehouden en heb in deze weken 's avonds best wel wat tijd over. Dan vind ik het leuk om twee keer met die jongens te trainen en op zaterdag een mooie oefenwedstrijd te spelen." Door blessures die aan het eind van het afgelopen seizoen opspeel den was een aantal spelers nog niet beschikbaar voor de wed strijd tegen FC Dordrecht. Wat Roks, die geassisteerd wordt door Nick Corré, wel in positieve zin is opgevallen: alle clubs werken mee. „Dat vind ik positief. Mis schien helpt het ook dat ik Ruud Pennings dankzij zijn werk bij JVOZ nu wat beter ken. En met Arie van der Zouwen, die Kloetin ge gaat trainen, heb ik samenge werkt op het Cios. Ik heb hem ,A.<; ïjl •-*** meteen even gebeld toen duide lijk was dat we ook graag Tom Wuyts uit wilden nodigen. Geluk kig mocht hij gewoon meedoen." Het duel tussen het Zeeuws elf tal en FC Dordrecht begint op 18 juli om 17.00 uur. De wedstrijd in Koudekerke staat onder leiding van scheidsrechter Jo-Annes de Bat en de assistenten Mathijs Job- se en Arnold Bruggeman. De wedstrijd in Kloosterzande prees zich gelukkig met 142 ren ners in de vier categorieën. Dat aantal werd mede gehaald doordat deze TMZ-wedstrijd ook open stond voor Belgische nevenbon den als Waod en WVF. In de A-ca- tegorie was good old Eric Ver- eecken (Hulst) op de vijfde plaats de beste Zeeuwse renner. Vlak achter hem zat Marcel Schroevers ('s-Heer Hendrikskinderen), ter wijl Tim van Dijke (Wissenkerke) tiende werd. Bij de amateurs B kwam een Brabantse winnaar uit de bus rol len met Nicky Deijkers uit Sint-Willebrord, In de D-catego- rie zorgde Jeroen Heijens (Graauw) voor de enige Zeeuwse zege. Hij finishte voor Peter Rot tier (Borsele) en Jan Jansen ('s-Gravenpolder). Bij de SP's won de Belg Wim Bas. Sport sport@pzc.nl ZIERIKZEE MIDDELBURG IJZENDIJKE De jaarlijkse serie Zomerlopen van atletiekvereniging De Wielingen gaan vandaag weer van start. In IJzendijke staat de Boule vardloop, de opening van de serie van zes wedstrijden, op het program ma. Vanaf 19.30 uur beginnen de atleten bij de molen van IJzendijke aan de lopen over 4700, 6400 of 9700 meter. ARNEMUIDEN EINDHOVEN GOES Zeeuws elftal mix door Barry van der Hooft Dolf Roks coach 'v K i '>t\f t'V' V Het Zeeuws elftal, met Hoessein Bouzambou (rechts) nog in de gele deren, speelde vorig jaar in Wemel- dinge tegen Excelsior. Het werd 0-3. foto Marcelle Davidse Isaak Bultynck is iedereen op de meet te snel af in Kloosterzande. foto Peter Nicolai KLOOSTERZANDE. De wielerronde van Kloosterzande was gisteravond een paradijsje voor de Belgische rij ders. Isaak Bultynck ging er bij de amateurs A met de hoofdprijs van door. Hij hield zijn landgenoten Gunther Sterk (vorig jaar winnaar in Kloosterzande) en Anton Wou ters enkele seconden achter zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63