Lekker eten Niets moet vakantie in eigen streek ZOMER 9 alles wat ik graag doe in deze tijd van het jaar. Heerlijk met een Du veltje in de tuin zoals nu, dan kom ik helemaal tot rust. En zeker nu ik afgestudeerd ben, heb ik het gevoel dat er niets moet." „Of ik ook nog attracties in Zeeland ga bezoeken? Tja, dat ligt eraan wat je een attractie noemt. Ik woon hier al heel mijn leven, het hoort er allemaal gewoon een beetje bij. Bovendien ben ik niet zo van het plannen maken. Ik word 's ochtends wakker en dan 'Het voelt goed om weer terug thuis te zijn, zin om op vakantie te gaan heb ik nog niet' zie ik wel wat ik ga doen. Dat hoeft wat mij betreft niet een week van tevoren al op de plan ning te staan. De vaste dingen kan ik wel benoemen, maar dat is vaak ook impulsief. Terrasjes pak ken met vrienden, uitrusten op het strand, barbecueën in de tuin, werken en hardlopen. Dat laatste moet ook echt gebeuren, om al het eten en de drankjes te compenseren. En op die manier kan ik mijn conditie op peil hou den voor het aankomende voet balseizoen", grapt hij. Hij heeft er 390 kilome ter voor moeten reizen, maar Gerrolt Bijstra is weer aangekomen op zijn vaste vakantiebestemming in Zeeuws-Vlaanderen. De komen den drie weken staat hij met zijn gezin op Camping Hoogduin in Cadzand-Bad. „De kinderen vin den het hier leuk, dus waarom zouden we verder rijden? Het is hier toch ook heerlijk weer?" Met een hamer in zijn hand loopt hij heen en weer tussen zijn tent en auto, zijn twee kinderen spelen in het gras. „Als je hier drie weken bent, heb je altijd wel een week mooi weer", zegt Gerrolt. „Het is de vierde keer dat we hier zijn en die regel is altijd opgegaan. En als ik om me heen kijk, gaat dat ook dit jaar het geval zijn." Wat Gerrolt en zijn gezin de ko mende drie weken gaan doen, weet hij nog niet. „Genieten van de rust, het strand, de zon, de zee en het lekkere eten", somt hij op. „En we bezoeken ieder jaar wel wat rommelmarktjes en dergelij ke, dat vinden we ook leuk. En ver der weet ik het nog niet, alle ludie ke dingen hebben we al gedaan. Toeristische trekpleisters als zee vissen in Breskens en op een stoomtrein in België. Ik zou niet eens meer weten waar dat precies was." 'En we bezoeken ieder jaar wel wat rommelmarktjes en dergelijke, dat vinden we ook leuk' Ze komt al vijfendertig jaar in Zeeuws-Vlaande ren, haar man nog langer. Vervelen gaat het voor Karin Meuwese niet. Dit jaar gaat ze Camping Hoogduin in Cad zand-Bad weer achter haar laten, maar volgend jaar komt ze zeker terug. „We hebben een heerlijke vakantie gehad", zegt ze. Karin en haar man hadden dit jaar een zogenoemde voorzomer plaats genomen en vertrekken dus voordat de echte drukte begint. „Daar ben ik blij om. We hebben hier een aantal weken heerlijk ge noten, maar het is nu wel echt druk aan het worden. Erg vind ik het niet om weer naar huis te gaan", zegt ze met een knipoog. Wat Karin het liefste doet op vakantie is fietsen. „Vroeger, toen de kinderen nog meegingen, wa ren we verguld met al die mooie fietspaden hier. Dan reden we van Breskens tot aan Cadzand langs de zee, met het kinderzitje voor op. Dat vonden we toen al heer lijk." Naast het fietsen doen Karin en haar man niet zoveel als ze in Zee land zijn. „Vroeger gingen we wel eens naar Sluis, Knokke of Bres kens, maar dat hebben we wel ge zien. Ik lees veel. Eigenlijk bestaat daar mijn vakantie uit. Lezen en fietsen, verder moeten we niets." 'Ik lees veel. Eigenlijk bestaat daar mijn vakantie uit. Lezen en fietsen, verder moeten we niets' Chateau Les Traveke «raas Bestel nu op pzc.nl/webwinkel DINSDAG 7 JULI 2015 hier prima' Gerrolt Bijstra staat drie weken op Camping Hoogduin in Cadzand-Bad. Matthijs van der Poel: „Heerlijk met een Duveltje in de tuin, dan kom ik helemaal tot rust." foto's Peter Nicolai Matthijs van der Poel, student QuiT Karin Meuwese komt al 35 jaar in Zeeuws-Vlaanderen. Meer agendanieuws op onze website Kaai, van 10.00 tot 17.00 uur. Info: www.historischemarktveere.nl. Veere Rondwandeling Veere met Anna van Bor- sele. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VVV's in Zeeland (inclusief VVV Ouddorp aan Zee) of direct online via www.vvvzee- land.nl. Iedere dinsdag in juli en augustus. Locatie: Markt 5 (VVV Veere), van 13.30 tot 15.00 uur. Serooskerke Kajaktocht op de Oosterschelde. Voor uit gebreide info en aanmelden via email info@outdoorinspiration.nl of 06- 20526380. Locatie: Schelphoek, van 17.00 tot 22.00 uur. Vrouwenpolder Flow Yogales in Subtropische tuin Fort den Haak. Vanaf 2 juli iedere dinsdag van vijf tot zes uur en op donderdag- en zon dagochtend van tien tot elf. De docent is Annemarike Ruitenbeek. Bel of mail om te reserveren: Annemarike: 0614287539 of letzyoga@gmail.com. Locatie: Fort den Haakweg 38. Oostkapelle Toren beklimmen en open kerk Dorps kerk Oostkapelle. In juli en augustus iede re dinsdag- en donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Breskens Rondvaart over de Westerschelde, met bezoek aan kolonie zeehonden. Locatie: Keerdam 1van 10:00 tot 11:00 Sluis Rondleiding door historisch Sluis met be zichtiging Belfort Museum, onder begelei ding van gids. Vertrek 10.30 uur vanaf het VVV-kantoor Sluis. Duur: ongeveer twee uur. Kosten 5,50 euro per persoon. Aanmelden via tel. 0031 (0)117 461700 of via sluis@vvvzeeland.nl. Locatie: VVV-Kantoor, Groote Markt 1. Breskens Rondleiding St. Barbara Kerk. Dinsdag t/m zaterdag 10.00-12.00 en 13.30-16.30. Rondleidingen om 13.30 uur, groepen uitsluitend op afspraak: 0117-382186, nelnijnens@zeelandnet.nl. Locatie: Europastraat 7. MBER.ETO Geen 18, geen alcohol <Bo(gfiefi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61