Zierikzees bedrijf redt vakantiepark bij Veerse Meer Gemeente verplaatst auto's voor tv-show 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Kers op taart van sportcentrum Verweij Holding in Zierikzee koopt park bij Arnemuiden en hervat bouw woningen, restaurants en zwembad. In de regio Ouders bezoeken coffeeshops Zomerwandeling in Westerschouwen L r> Mijn dorp, mijn stad Kennismaken met muziekinstrumenten Ziekenhuizen gaan krachten bundelen rij; door Maurits Sep ARNEMUIDEN. De bouw van het nieuwe vakantiepark Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden is gered door een overname. Ver- weij Holding in Zierikzee neemt alle belangen in het park over. In september wordt de bouw van een groot voorzieningengebouw met restaurants en zwembad her vat. Het project ligt al maanden stil door financiële problemen. Door de economische- en de banken- crisis en ingestorte markt voor woningen lukte het niet het va kantiepark met woningen, res taurants en zwembad af te bou wen. Eigenaar Piet Oomen van Waterpark Veerse Meer en cam ping De Witte Raaf heeft de af gelopen maanden onderhandeld met meerdere potentiële kopers. Uit een brief van advocatenkan toor Adriaanse en Van der Weel van 1 juli blijkt dat Verweij Hol ding BV in Zierikzee alle belan gen van de vennootschappen van Oomen in Waterpark Veerse Meer heeft gekocht. Verweij brengt het park onder in nieuwe Duitse naamloze vennootschap: Waterpark Veerse Meer Aktien- gesellschaft. Oomen blijft bij de exploitatie van het vakantiepark betrokken als aandeelhouder. De brief wordt vanavond be sproken in de raadscommissie al gemeen bestuur, omdat de ge meente Middelburg betrokken is bij het project. De gemeente heeft een lening verstrekt aan Waterpark Veerse Meer en gron den ingebracht. Volgens wetho- der Chris Simons worden de be langen van de gemeente door de ze overname veiliggesteld. „Ver weij Holding koopt ook onze be langen in het project." Details van de overeenkom sten worden niet bekendge maakt. Volgens Piet Oomen vindt nu een boekenonderzoek plaats, dat nog enkele weken in beslag zal nemen. De bouw van woningen, res taurants en zwembad kan nu in ieder geval doorgaan. Oomen verwacht dat die in maart 2016 klaar zijn. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Handhavers van de ge meente hebben zondag aan de Oude haven in Zierikzee vier ge parkeerde auto's weg laten sle pen. De auto's moesten weg voor tv-opnames van het VRT-pro- gramma Vive le Vélo. Aan de Oude Haven was een tijdelijk parkeerverbod afgekondigd. De actie wekte verbazing van buurtbewoner Jack Asselbergs. „En weer een auto weggetakeld. Zie je normaal nooit. Nieuwe re gels als er tv-uitzending is?" twitterde de oud-burgemeester. „Er is geen sprake van nieuwe regels," reageert hoofd van de handhavingsdienst, Wout van Brouwershaven. „We doen dat vaker bij evenementen, bij voorbeeld voor de Paarden markt." De vier auto's zon dag zijn Verplaatst' en niet 'weggesleept' zegt Van Brou wershaven. „Ze zijn op het parkeerterrein aan het Groe- neweegje gezet. Dat laten we de politie weten, want zij worden als eerste gebeld als iemand zijn auto mist." Een enkele keer gebruikt de gemeente de 'wegsleepre- geling'. Dan staat een auto hinderlijk of gevaarlijk gepar keerd. Van Brouwershaven: „Dan heb je het over horken gedrag. In dat geval gaat de auto naar berger Ista in Oos- terland. De eigenaar kan 'm daar ophalen tegen betaling van i8r euro kosten en een bekeuring van 90 euro." Bergingsbedrijf Ista sleept zondag een auto weg die ondanks het par keerverbod aan de Oude Haven stond, foto Ton van den Nouweland GOES Indigo preventie, SMWO en cof feeshops Highlife en Aarden hou den een voorlichtingsavond op 15 juli. Daarbij hoort een bezoek aan de coffeeshops van Goes. Deze avond is bedoeld om ouders van jongeren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar meer informatie te geven over de risico's van blowende kin deren en hoe ouders daarmee om kunnen gaan. Er is een jongerenwerker en erva ringsdeskundige aanwezig om vra gen te beantwoorden. De informa tieavond duurt van 19.00 tot 21.30 uur. Geïnteresseerden kunnen zich van te voren aanmelden via verschoor@indigozeeland.nl of 0113-246060. WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer houdt dinsdag een zomerwandeling door het pol derlandschap van Schouwen-Dui- veland. De boswachter neemt wan delaars mee door het landschap met brede duinen, bossen, binnen- dijkse moerassen en dijken van waar het mooi vogelkijken is. On derweg vertelt hij over dier- en plantensoorten die er voorkomen. De organisatie raadt stevige schoe nen aan. De zomerwandeling ver trekt eenmaal per twee weken op dinsdag om 19.00 uur vanaf de ex- cursieschuur in Westerschouwen aan de Kraaijensteinweg 140. Deel name kost 2,50 euro en aanmelden kan door te bellen naar 0111-450524. rr-_auiiiii 1 ZIERIKZEE. 'Laco Sportcentrum Schouwen-Duiveland'. Dat is sinds gister middag te lezen op de sporthal, annex zwembad aan de Lange Blokweg in Zierikzee. De 'signmakers' twijfelden nog even over de juiste spelling: Was het nou Schouwe-Duivenland of Schouwen-Duiveland, gezien de ruimte die zij tot het laatst rond het verbindingsstreepje lieten. Maar uit eindelijk kwam toch alles goed. De naam is de kers op de taart van de vo rig jaar augustus geopende sportboulevard. De sporthallen, het zwem bad en het fitnesscentrum heten dus Laco Sportcentrum en het totale complex, inclusief hockey- handbal- en korfbalvelden heet Sportboule vard Sportblok. De bouw van het complex kostte 12,5 miljoen euro. Te gen de gemeente loopt nog een proces van fitnesscentrum Sportworx wegens vermeende staatssteun aan Laco. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE Kinderen kunnen bij de Zeeuwse Muziekschool in Zierikzee kennis maken met verschillende muziekin strumenten op dinsdag 7, woens dag 8 en donderdag 9 juli. De levendige vestiging in Zierikzee is sinds twee jaar te vinden in Cam pus Cultura aan het Hatfïeldpark. De muziekschool is vaste gebruiker van een aantal akoestisch goed voorziene lokalen in de school Pon tes Pieter Zeeman te Zierikzee. De vestiging is op de genoemde da ta open van 18.30 tot 19.30 uur. Elke avond staan weer andere in strumenten centraal. Op 7 juli zijn dat de klarinet, saxofoon, viool en (elektrisch) gitaar. Op 8 juli de ko peren blaasinstrumenten, dwars fluit, accordeon en hobo en op 9 juli de cello, blokfluit, dwarsfluit en slagwerk. Op deze manier kunnen bezoekers van de muziekschool informeren naar specifieke instrumenten en ook zijn deze eventueel uit te pro beren. DIRKSLAND Het Van Weel-Bethesda Zieken huis in Dirksland en het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam gaan sa menwerken op het gebied van kin- derdiabeteszorg. De teams van bei de ziekenhuizen streven naar een uniform diabetesdossier zodat gege vens gemakkelijk worden uitgewis seld. Tevens krijgen de kinderen zo behandelingen met de modernste apparatuur. Kinderen met diabetes hebben veel zorg en begeleiding no dig. Beide ziekenhuizen beschik ken over een multidisciplinair dia betesteam met 24/7 bereikbaar heid. BRUINISSE Visserijmuseum en Oudheidskamer, 11.00-17.00: Exposi tie Schilderijen An nie Scheermeijer; BURGH-HAAMSTEDE Brandweerkazerne, De tuinclub Vrou wen van Schouwen bezoekt tuinen; Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur Bridge; Excursieschuur Westenschouwen, 19.00 uur: Excursie door de Boswachte- Kerk in Burgh, 13.30-16.30 uur: Ex positie Henc Smit; Strand Westen- schouwen, 9.45-11.15 uur: Yoga aan zee; Trampoli necentrum Wester schouwen, tussen 11.00 en 18.00 uur: Steltloperskelter- tocht; BURGHSLUIS Passagierschip De Onrust,n.00 uur: Fa- milierondvaart, 13.30: Natuurrond- vaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textiel- werken van Els Lemkes; Trefpunt de Dors vloer, 13.15 uur: spreekuur dokter; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 8.30-9.00 uur: Bloed- prikpost; 13.00- 17.00 uur: 't Wienkeltje; 15-15-17-00 uur: Kin dermiddag; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 10.00-13.00 uur: Workshop fotogra fie met excursie Mijn omgeving en ik!; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvereniging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbalvereniging 2000; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00-12.00 uur: Ver koopexpositie mi niatuurwinkeltjes; Dorpshuis Renesse, 19.30 uur: Yoga; SIRJANSLAND Dorpshuis Sirjans- land, 14.00 uur: Schilderclub; 19.00 uur: Gymclub; SCHARENDIJKE Port Zélande, Ieder uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boemel treintje; SEROOSKERKE Schelphoek, 17.00 uur: Kajaktocht op de Oosterschelde; ZIERIKZEE FIZI, De Weverij, 14.00 uur: Bloed Zweet en Tranen; Nieuwe Haven, 11.00 en 13.30 uur: Zeehondensafari met Frisia; 14.00-17.00 uur: Zeiltocht meezeilen met een traditione le zeilklipper; Oude Haven, 13.00-16.00 uur: Ten toonstelling Noord havenpoort; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren; Pleingoed pop-up architectuurproject; Expositie Vloedla- gen in de zeereep; VW Nieuwe Ha ven, 10.30 uur: Stadswandeling met monumentbe- zoek; Zeeuwse Muziek school, 18.30 uur: Open avond;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58