I 7 Voor mij is het een klap dat ik geen concertvioliste kan worden. Het is te zwaar. Wat kan ik wel, vraag ik me af Jo lichaam \all zichzelf aan en zat in het RKK-programma Kruis punt. Vier keer trad ik op met Marco Borsato in Ziggo Dome. Om het vol te kunnen houden nam ik mijn luchtbed mee. Zo kon ik tussen de soundcheck en het optreden in even slapen." Ze vond het allemaal heerlijk. „Als er een camera op me staat gericht word ik blij. Maar het was fysiek zwaar." Kim is behept met de gave dat als ze vioolsnaren in beweging brengt, er iets gebeurt. Ze kan niet alleen ont roeren met haar vioolspel. Ook de eenvoud waarmee ze tijdens lezingen haar levensverhaal vertelt, maakt diepe indruk. Ze noemt haar ziekte 'haar pech in het leven'. „Als bij het ontwaken alles pijn doet, moetje iets hebben dat de moeite waard is om je bed voor uit te komen." Is het haar kwetsbaarheid of haar kracht die anderen fascineert? „Vroe ger heb ik me wel voor mijn rolstoel geschaamd. Ik dacht toen nog dat het van zwakte zou getuigen als je laat zien dat je niet gezond bent of pijn hebt. Nu vind ik dat ik juist sterk hen doordat ik voor mijn be perkingen uitkom. „Iedereen heeft te maken met tegen slag in het leven, in welke vorm dan ook. Maar ook als je ziek wordt, kun je je dromen nog waarmaken. De beperking zit niet in het lichaam, maar in je eigen hoofd." Oké, Kim zit in een rolstoel en oogt frêle, maar in haar rode jurk en gou den plateauzolen wijkt ze verder wei nig af van andere conservatorium studenten. Zodra ze begint te praten verandert dat. Ze grijpt de aandacht door haar bravoure, maar ook haar bescheidenheid. Ze wisselt ingetogen momenten af met gegiechel, wijshe den met grappen. Concertvioliste Ze kijkt naar de muis van haar hand, naar de spier waaronder een ontsteking zit. De gevolgen zijn groot: zo moest ze begin deze maand afzeggen voor dansfestijn Sensation White en haar eindexamen uitstellen. „Je moet het zo zien: als ergens een deur dichtgaat, gaat er elders één open. In september spreek en speel ik in Wenen tijdens een openingsdiner van een internati onaal congres over SLE." Ze is zojuist aangenomen voor de master 'Live Electronics' op het con servatorium. Daar zal ze leren hoe ze de laptop kan inzetten voor live optredens. „Mijn grote droom is dit in te passen in een eigen onewo- man-show." Eerder dit jaar volgde nog een klap. Haar grootse wens - professioneel concertvioliste worden in een orkest - gaat nooit bewaarheid worden. „Het is te zwaar voor mijn lichaam. Het maakt me verdrietig, maar ik stel mezelf de vraag: 'Wat kan ik wel?' Ik zal alles doen om de tonen waardoor ik me zo veel heter voel, door te geven aan anderen." Op het moment speelt ze veel min der dan ze zou willen. Ze zegt ont wenningsverschijnselen te hebben. „Ik denk de hele tijd; 'wanneer mag ik weer?' Ik ga naar feestjes van af studerende studenten. Ik voel me niet meer opgelaten als ik binnen kom. Mensen zeggen het fijn te vin den dat ik er ook ben. En dansen, dat kun je ook in een rolstoel." dinsdag7 juli 2015 GO Een auto-immuunziekte ontstaat door een abnor male afweerreactie van het lichaam. Het lichaam valt zichzelf aan, omdat het immuunsysteem lichaamseigen weefsel als vijandelijk ziet. Het af weersysteem wordt inge schakeld en gaat aan de slag om antistoffen te pro duceren. Normaal gesproken be schermt het afweer- of im muunsysteem ons tegen bacteriën, virussen en an dere organismen van bui tenaf. Er zijn verschillende soor ten auto-immuunziekten, die elk op hun eigen ma nier het lichaam schaden, doordat ze ontstekingen veroorzaken in weefsels, cellen en organen. Bekende voorbeelden van auto-immuunziekten zijn: MS, ziekte van Crohn, dia betes type I en sommige vormen van reuma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52