effeweg.nl ft Helden spelen de hoofdrol op Cartoonfestival ZEELAND 11 Het jaarlijkse Cartoonfestival op het strand is toe aan de 54e editie. Er zijn niet alleen cartoons te zien, er is ook van alles te doen. DINSDAG 7 JULI 2015 The Hulk te danken. Die stoere hel den komen voornamelijk uit Ameri ka. Tegelijkertijd verschijnen in Vlaanderen 'gezellige huiskamerhel den' als Jommeke en Suske en Wiske ten tonele. De andere zalen belichten essentië le kenmerken van een goed helden verhaal met wapens, snufjes, enge te genstanders en de strijd tussen goed en kwaad. Curator Christophe Floré weet tij dens een rondgang te melden dat el ke superheld een strijd uitvecht te gen zichzelf en de duistere krachten. „We zetten de bezoekers graag aan het denken en laten hem of haar zelf kiezen voor het goede of het slechte." Opvallend zijn in lego nagebootste belangrijke scenes uit films, die be zoekers via kijkkasten kunnen be wonderen. In een apart laboratorium zien gasten hoe professoren als Gobe- lijn, Q_en Barabas de nieuwste snuf jes ontwikkelen, waarmee de held het kwaad kan bestrijden. Tijdens hun ontdekkingstocht stappen bezoekers binnen in een tele- tijdmachine en maken ze een reis naar de donkere middeleeuwen. Teke naar Pieter De Poortere laat zijn held Bezoekers maken een tijdreis, te beginnen in een Griekse tempel Boerke de hoofdrol spelen in een grappige parodie op koning Arthur en zijn ridders van de Ronde Tafel. Blikvanger vóór de tent is een Bat mobile, gemaakt door de technische diensten van het cultuurcentrum. Een juweeltje dat de komende we ken op heel wat selfies te zien zal zijn. De Batmobile is de fictieve auto van stripheld Batman. Die begon zijn avonturen in een simpele rode auto, maar naarmate de evolutie van Batman als stripheld evolueerde, ver anderde zijn auto ook. De Batmobile is in de meeste incarnaties een zwar te, slanke auto, voorzien van vleer muisvleugels. De auto is vaak kogel vrij en kan veel explosies weerstaan. Het voertuig dat wordt gebruikt in de originele televisieserie is een va riant op een werkelijk bestaande au to, namelijk de Lincoln Futura uit de jaren vijftig. Op het festival, dat vorig jaar ruim 80.000 mensen trok, zijn verder re gelmatig workshops. Liefhebbers van cartoons kunnen zich in Knok- ke-Heist deze zomer weer onderdompelen in de wereld van hun super helden. Tijdens het Inter nationaal Cartoonfestival maken be zoekers een spannende en komische ontdekkingstocht door het wonderlij ke universum van Superman, Suske en Wiske, Luke Skywalker en andere internationale en lokale superhelden. Het festival, in een groot 'cartoonpa viljoen' op het strand bij het casino, is toe aan de vierenvijftigste uitgave en is daarmee het oudste cartoonfesti val ter wereld. In verschillende 'super- heldendommen' met cartoons, le vensgrote beelden en attracties maakt de bezoeker een reis door de tijd. Te beginnen in een 'Griekse tem pel', waar de avonturen van Achilles en Odysseus ter inspiratie dienen. Via cartoons op vazen en marmeren tabletten ontdekt de bezoeker hoe de verhalen uit die tijd in veel opzichten nauwelijks verschillen met de beleve nissen van hedendaagse helden. Een andere zaal is helemaal ge wijd aan het wonderlijke universum van de Marvel en DC Comics, de be kendste uitgevers van comicboeken. Aan hen hebben we onder andere Batman, Spiderman, Superman en ONZE. AriNPEREN- HHNS ER (SRiET.. HEWEH DUS RCHTEK6EIATEH /N HET Tirol, Kufstein en Tegernsee va.€ 369 Oostenrijkse bergen en meren .va. €429 Wenen en het Wienerwald va 469 Salzburgerland va 529 Karinthië va. €549 waag oi/vze gratis broc-hure aai/U NU VANAF effeweg.nl www.effeweg.nl/weg of bel 0529 - 46 96 67 <ÊL Antwerpen Reis door de tijd in Buiten het paviljoen staat de 'Batmobile'. Kinderen mogen erin en -op klimmen, foto's Peter Nicolai Het evenement is te bezoeken tot en met 2 september, dagelijks tussen 10.00 en 21.00 uur. Meer informatie via http://cartoonfestival.knokke-heist.be. door Frank Cijsel De cartoons in het paviljoen gaan ook over hedendaagse, voor iedereen herkenba re onderwerpen. Deze prent is van 'Canary Pete'. 8 daagse busreis - Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Schliersee, Innsbruck, Chiemsee, 4x avondprogramma 8 daagse busreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Attersee, Salzburg, Hallstatt, Dachstein ijsgrotten 8 daagse busreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Wienerwald, Donau, Slot Schönbrunn, stadstour Wenen 10 daagse busreis - Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Hallein, Salzburg, Berchtesgaden, Liechtensteinklamm 10 daagse busreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Weissensee, Nockalmstrasse, Meer van Bied 3 X U O meer dan tevreden vakantiegangers! Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39