Gemeente verplaatst auto's voor tv-show Arnemuidse kerken bieden thuiszorg aan niet-gelovigen «üyp Vlissingse straatfestival trok veel minder bezoekers dan andere jaren lampenier WALCHEREN 7 Tijdens Onderstroom bleef het Bellamypark vaak leeg. Dat kwam door het weer, zegt festivaldirecteur, niet door de entreeheffing. Het Gelderse gezin zwalkte zaterdagmid dag een beetje teleur gesteld van de ene tent naar de andere. „Je moet overal extra apart voor betalen", constateerde zij. „Ze gaan ook nog met de pet rond", constateerde hij. En dan waren ze ook nog eens op de bonnefooi geko men, hetgeen niet handig bleek ge zien het strakke programma. Zij wierp een blik op haar kroost, dat stil letjes stond te wachten in de scha duw van een blues-tractor. „Geluk kig kregen we consumptiemuntjes. Waar is de bar?" Ze waren niet de enigen die zich iets anders hadden voorgesteld bij een straatfestival. Kon je vroeger -ze ker heel vroeger, in de tijd van het échte straatfestival- over de koppen lopen op de straattheaterdag; afgelo pen zaterdag bleven de straten opval lend leeg. Alleen de straatartiesten zelf-buiten het behekte Bellamy park, waarvoor vijf euro entree be taald diende te worden- waren om ringd door publiek. Pas in de avon den werd het druk. En zondagmid dag, toen de mannen van Los Calle- jeros zowaar het halve festivalterrein aan het swingen kregen. Op vrijdag middag kregen bezoekers te horen dat artiesten op het strand waren gaan liggen - zo rustig was het. Toch heeft festivaldirecteur Onno Bakker Onderstroom afgesloten met een 'goed gevoel'. Het gemopper had hem niet bereikt. „Het viel me alle maal enorm mee. De entreeheffing had bovendien als positief effect dat de mensen die op het terrein liepen, daar bewust waren. Andere jaren had je altijd ook argeloze bezoekers die min of meer verdwaald rondliepen van 'o, grappig'. Die waren er nu niet. De vraag is hoe erg dat is." De mensen bleven niet thuis van wege de entreeheffing, denkt Bakker, maar vanwege het weer. „Vrijdag is al tijd zo'n dag dat het festival nog op gang moet komen, zaterdag ging ie dereen er vanuit dat het bloedheet zou worden en zondag regende het. Dat speelde ons parten. Het weer is bepalend. Dat leerden we vorig jaar, toen de stad tijdens straattheaterdag een kwartier nadat de regen was ge stopt, plots volliep." De terrassen, die hebben geen mo ment zonder bezoekers gezeten. De 'Zaterdag zou bloedheet zijn en zondag regende het' Vlissingse Bellamy-horeca draaide een topweekend. Ze deed zelf ook een duit in het Onderstroom-zakje, door de 'gratis' consumptiemunt voor haar rekening te nemen. Hoe veel kaartjes er zijn verkocht, is nog niet bekend. „Volgens onze medewer kers is aardig wat door de poortjes ge gaan. Met die entree gaan we door. Ook tijdens Wonderstroom (de win terse variant op Onderstroom, red.). We kunnen ook niet anders meer." Woensdag zetten de kerkelijke en bestuurlijke gemeenten hun handtekeningen. Namens Middel burg doet wethouder Saskia Sza- rafinski dat. De deelnemende ker ken zijn de Gereformeerde Ge meente in Nederland, de Gerefor meerde Kerk Arnemuiden, de Hersteld Hervormde Gemeente in Arnemuiden en de Hervorm de Gemeente Arnemuiden. De ondertekening is in de Hervorm de Kerk aan de Markt. De Arnemuidse kerken gaan doen wat de Gereformeerde Ge meente Middelburg Centrum sinds april van dit jaar al doet: vrijwilligers van de kerk gaan ook niet-gelovigen helpen 'van uit het Bijbelse gegeven van naas tenliefde'. Iedereen die hulp nodig heeft en die in de directe omgeving niet kan krijgen van buren of fa milie, kan zijn of haar vraag indie nen bij het Middelburgse loket voor hulpvragen, Porthos. Daar wordt beoordeeld welke organisa tie het meest geschikt is om de Vrijwilligers van de kerken kunnen korte tijd worden ingezet voor koken, het doen van boodschappen, schoonmaken en andere hulp. gevraagde hulp te leveren. Behalve naar professionele or ganisaties kan Porthos mensen uit Arnemuiden nu ook doorver wijzen naar de kerken. Vrijwilli gers van de kerken kunnen bij voorbeeld worden ingeschakeld voor hulp bij het doen van bood schappen, het koken, het schoon maken als iemand ziek is of her stelt van een operatie, als begelei der bij dokters-/ziekenhuisbe- zoek, kinderen uit school halen als ouders ziek zijn. Deze vrijwil lige thuiszorg is steeds tijdelijk, voor maximaal zes weken, of vol gens afspraak. De vrijwilligers die namens de Arnemuidse kerken ook niet-gelovige gaan helpen, zijn tij dens hun vrijwilligerswerk verze kerd. Zij vallen onder de collectie ve vrijwilligersverzekering van de gemeente Middelburg. ZIERIKZEE. Handhavers van de gemeente hebben zondag aan de Oude haven in Zierikzee vier geparkeerde auto's weg la ten slepen. De auto's moesten weg voor tv-opnames van het VRT-pro- gramma Vive le Vélo. Aan de Oude Haven was een tijdelijk parkeerverbod afgekondigd. De actie wekte verbazing van buurtbewoner Jack Assel- bergs. „En weer een auto weg- getakeld. Zie je normaal nooit. Nieuwe regels als er tv-uitzen- ding is?" twitterde de oud-bur gemeester. „Er is geen sprake van nieuwe regels," reageert hoofd van de handhavingsdienst, Wout van Brouwershaven. „We doen dat vaker bij evenementen, bijvoor beeld voor de Paardenmarkt." De vier auto's zondag zijn 'ver plaatst' en niet 'weggesleept' zegt Van Brouwershaven. „Ze zijn op het parkeerterrein aan het Groeneweegje gezet. Dat laten we de politie weten, want zij worden als eerste gebeld als iemand zijn auto mist." Een enkele keer gebruikt de gemeen te de 'wegsleepregeling'. Dan staat een auto hinderlijk of gevaarlijk ge parkeerd. PHILIPS Mat en helder 25,40, 60, 75 en lOOw 2,95 nu 5 voor 10,00 DINSDAG 7 JULI 2015 Lekker verdwaald raken op Onderstroom is verleden tijd door Wendy Wagenmakers Behalve avondgasten vormden kinderen tijdens Festival Onderstroom drie dagen lang de grote constante factor op het Bellamypark. In de hoek waar zij tetra-pakken konden verknippen tot ware kunstwerken, was het continu druk, evenals in de badeendjesfontein, foto Lex de Meester door Ton van den Nouweland door Maurits Sep ARNEMUIDEN. Ook als je niet in God gelooft, kun je als Arnemuide- naar rekenen op hulp van de geza menlijke kerken. Dat beloven zij door de ondertekening van een convenant met de gemeente Mid delburg. Gasthuisstraat 41 www.lampeniergoes.nl I goes@lampenier.nl yjssz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35