Bouw Waterpark Veerse Meer gaat door na overname Nog klein startveld voor City2Beach Woning in leegstaande Bethelkerk Westkapel Ie 6 WALCHEREN Vlissingse Lasloods in videoclip Verweij Holding in Zierikzee koopt park bij Arnemuiden en hervat bouw woningen, restaurants en zwembad In de regio Toren beklimmen en open kerk Wandelen en mediteren Voorlichtingsavond ouders over cannabis Zelf Middelburg inkleuren Wandelen bij Fort Rammekens Sam Moens Zeeuwse fokker van 2015 Mijn dorp, mijn stad door Maurits Sep ARNEMUIDEN. De bouw van va kantiepark Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden is gered. Verweij Holding in Zierikzee neemt alle belangen in het park over. In september wordt de bouw van woningen, restaurants en een zwembad hervat. Het project ligt al maanden stil door financiële problemen. Door de economische en de bankencri- sis en ingestorte markt voor wo- ningen lukte het niet het vakan tiepark af te bouwen. Eigenaar Piet Oomen van Waterpark Veer se Meer en camping De Witte Raaf heeft de afgelopen maan den onderhandeld met meerde re potentiële kopers. Uit een brief van advocatenkantoor Adriaanse en Van der Weel van t juli blijkt dat Verweij Holding BV alle belangen van de vennoot schappen van Oomen in Water park Veerse Meer heeft gekocht. Verweij brengt het park onder in nieuwe Duitse naamloze ven nootschap: Waterpark Veerse Meer Aktiengesellschaft. Oomen blijft bij de exploitatie betrok ken als aandeelhouder. De brief wordt vanavond be sproken in de raadscommissie al gemeen bestuur, omdat de ge meente Middelburg betrokken is bij het project. De gemeente heeft een lening verstrekt aan Waterpark Veerse Meer en gron den ingebracht. Volgens wethou der Chris Simons worden de be langen van de gemeente door de ze overname veiliggesteld. „Ver weij Holding koopt ook onze be langen in het project." Details van de overeenkom sten worden niet bekendge maakt. Volgens Piet Oomen neemt een boekenonderzoek nog enkele weken in beslag. De bouw van woningen, restau rants en zwembad kan hierdoor wel doorgaan. Oomen verwacht dat die in maart 2016 klaar zijn. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De teller staat op zes tig deelnemers voor het Vlissin- gen700-sportevenement City2Be- ach, dat zondag plaatsvindt. Het populairst is de zeezwemtocht van de Gevangentoren tot strand paviljoen Piet Hein. Het wordt de opmaat voor de Slag op de Scheldebeker 2019; zondagavond wordt de agenda voor de zwemwedstrijd over de Westerschelde bekend. Winnaar van editie 2014 Wietse Beerens zwemt zondag mee. De minitriathlon en de Fun- Run van City2Beach bieden toe vlucht aan teleurgestelde deelne mers aan het afgeblazen evene- door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE. De Bethelkerk aan de Noordstraat in Westkapelle wordt verbouwd tot woonhuis. Het bouwplan ligt vanaf volgen de week donderdag ter inzage bij de gemeente. De kerk zelf blijft behouden, de naastgelegen kosterswoning wordt gesloopt. Het geheel wordt één woonhuis. De kosters woning was de laatste drie de cennia in gebruik als vakantiewo ning. In de kerk werd 9 oktober 2011 de laatste dienst gehouden. De Bethelkerk is in 1903 ge bouwd. Zowel kerk als kosterswoning zijn eind vorig jaar via openbare verkoop verkocht. Eigenaar was de protestantse gemeente (PKN) in het dorp. Er ligt op dit moment een plan ter inzage voor de bouw van een woonhuis aan de Zuid straat. Het huidige winkelpand wordt gesloopt. De plannen voor de bouw van negen permanente woningen bij Kreek en Duin lig gen volgens de gemeente stil door gebrek aan belangstelling. Er wordt nu samen met de pro jectontwikkelaar bekeken hoe dat project je weer vlot te trek ken. Omvorming tot recreatiewo ningen zou een mogelijkheid kunnen zijn aldus de gemeente. ment Men of Steel op de Brou- wersdam. Rudi Wijnacker van or ganisatie Zeeland Sport and Leis ure verwacht ook toeloop van de Oosterschelde Oversteek van Strijenham naar Yerseke, die za terdag plaatsvindt. De organisatie werft deze week op vier Vlissingse basis scholen voor de kinderstrandjut- wandeling met uitleg over wat er zoal in zee drijft dat daar niet hoort. Zondag leidt de Ecoprof van de quiz IJsstrijd in het televi sieprogramma Z@pp, Daniël Poolen van Plastic Soup Lab, de strandspeurtocht (13.00 uur, Pan- ta Rhei). www.city2beach.nl OOSTKAPELLE De Dorpskerk aan de Waterstraat in Oostkapelle is in de maanden juli en augustus op iedere dinsdaga vond en donderdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur open voor bezich tiging. Ook kan de veertig meter hoge toren op deze dagen beklom men worden voor een prachtig uit zicht. In de torenhal zijn geschiede nisboeken te bekijken met een be schrijving van de historie van Oost kapelle, geschreven door Jan P. Zwe- mer. De Dorpskerk heeft de status van Rijksmonument, het is een van de oudste gebouwen van Wal cheren. Een bezoek aan de kerk is gratis. Het beklimmen van de to ren kost 0,50 euro voor kinderen en 1,50 euro voor volwassenen. OOSTKAPELLE Wandelcoach Albert van der Meule houdt in juli iedere dinsdag- en donderdagavond een midzomer avondwandeling vanaf de parkeer plaats bij kasteel Westhove aan de Groeneweg in Oostkapelle. De wan deling duurt ongeveer anderhalf uur en heeft ook een licht medita tief gedeelte. Meelopen kost vier eu ro. GOES Indigo preventie, SMWO en cof feeshops Highlife en Aarden hou den een voorlichtingsavond op 15 juli. Daarbij hoort een bezoek aan de coffeeshops van Goes. Deze avond is bedoeld om ouders van jongeren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar meer informatie te ge ven over de risico's van blowende kinderen en hoe ouders daarmee om kunnen gaan. Er is een jongerenwerker en erva ringsdeskundige aanwezig om vra gen te beantwoorden. De informa tieavond duurt van 19.00 tot 21.30 uur. Geïnteresseerden kunnen zich van te voren aanmelden via verschoor@indigozeeland.nl of 0113-246060. MIDDELBURG Boekhandel de Drvkkerij heeft in eigen beheer een kleurboek over Middelburg uitgebracht, 'Middel burg om in te kleuren'. Hierin staan 34 kleurplaten van bij zondere plekken in Middelburg. Het kleurboek is geïllustreerd door Karelien van Ijsseldijk van de Drvk- kery en is sinds vrijdag 3 juli voor 7,50 euro te koop. VLISSINGEN. De Middelburgse singer-songwriter Peetman heeft afgelo pen zaterdag een nieuwe single gelanceerd, 'Sad Country Song'. De bijbehorende videoclip is geschoten in de Lasloods in de Vlissingse Binnenhaven. Hieraan werkten Vlissingse kunstenaars mee, Marieke van der Perk en Marijn Kluijfhout. De videoclip is te zien op YouTube, het nummer is gratis te downloaden via Sounddoud. Peetman is bassist van het trio Tuxedo Bandido. Dit is de tweede solo-single die hij uitbrengt, in april kwam hij met de eerste: 'Walking.' In oktober brengt Peetman een EP uit, waar ook 'Walking en 'Sad Country Song' op komen te staan, foto Marijn Kluijfhout RITTHEM Staatsbosbeheer houdt vandaag twee wandelingen onder begelei ding van een gids. Vanaf de poort van het Fort aan de Rammekensweg in Ritthem start om 19.30 uur een wandeling met gids door het bos- en krekengebied van de Rammekenshoek. Ook een bezoek aan het oude Fort Ramme kens staat op het programma. De gids zal vertellen over dit oudste zeefort van West-Europa, dat ooit de scheepvaartverbinding naar de VOC-haven van Middelburg be schermde. Ook voor deze tocht zijn de kosten voor volwassenen vijf eu ro en voor kinderen de helft. Meer informatie: www.fortramme- kens.nl. Om 19.00 uur start er een wande ling naar het bos- en weidegebied van de Schotsman bij Kamperland. De gids vertelt over de geschiede nis van dit voormalige schor. Vol wassenen lopen voor vijf euro mee, kinderen betalen de helft. Vertrek vanaf de noordelijke parkeerplaats aan de Schotsmanweg, net na de Veerse Gatdam. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Meer informatie bij boswachter Leeftink, 06-10943647. AAGTEKERKE Sam Moens uit Aagtekerke is zater dag op de jaarlijkse Centrale KWPN-keuring uitgeroepen tot Zeeuwse fokker van het jaar 2015, voor zijn 'succesvolle fokkerij van meerdere Zeeuwse kampioenen, keuringstoppers en fijne sportpaar den'. Zijn fokmerries 'staan garant voor vele Zeeuwse kampioenen, reserve kampioenen en rubriekswinnaars', aldus de jury van de KWPN-keu- ring, die zaterdagochtend in Vrou wenpolder werd gehouden. Moens reed bij de huldiging een ereronde in een Zeeuwse boerenwagen, sa men met zijn familie. Naast fokker Moens werd ook een van zijn merries gehuldigd: de drie jarige Huwerna werd Zeeuws kam pioen bij het springen. Dat is vol gens de jury 'misschien wel zijn meest succesvolle fokproduct'. Moens is ook penningmeester en bestuurslid van KWPN Zeeland. MIDDELBURG Augustinus Kerk, 20.00 uur - Orgel concert Matthias Ha- vinga OOSTKAPELLE Waterstraat 1, 19.00-20.00 uur - Dorpskerk open voor bezichtiging en beklimming voor prachtig uit zicht; Vroomweg 1, 19.30 uur - Optre den Brassband Cres cendo; Kasteel West hove, 20.30-22.00 uur - Zomeravond wandeling, inclu sief licht meditatief gedeelte VEERE Markt en Kaaien, 10.00-17.00 uur - Historische markt; Markt 5,13.30-15.00 uur - Rondwande ling Veere met An na van Borsele VLISSINGEN Spuimkomweg 5, 14.00 en 19.00 uur - Filmvertoning Mr.Holmes over Sherlock Holmes; Ter Reede, 20.00 uur - Optreden saxofoniste Nadine Strenk VROUWENPOLDER Fort den Haak, sub tropische tuin, 17.00-18.00 uur - FlowYoga o.l.v. An- nemarike Ruiten beek ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 12.00-21.00 uur - Toeristenmarkt; Langendam 10, 10.00-16.00 uur - Demonstratie Schel pen schilderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34