Raadsman eist staken vervolging van Axelaar f Celstraf geeist tegen verdachte zakkenrolster OM eist fors bedrag uitzoeken bij Kledingbank Zeeland ZEELAND 5 De Axelaar wordt verdacht van be dreiging met een vuurwapen (au gustus 20t2) en een plofkraak (maart 2013). Eind 2013 liet het OM aan de rechtbank en de ver dachte weten dat de Axelaar in het eerste helft van 2014 zou wor den vervolgd. Tot nu toe is er ech ter niets gebeurd en wordt de man, aldus de raadsman, 'maar aan het lijntje gehouden'. Hij vindt dat het OM rechtvaardige verwachtingen heeft gewekt te genover en de rechtbank en de ver dachte. Omdat er nog steeds niet is ge beurd, heeft de raadsman een be zwaarschrift ingediend bij de rechtbank. Sol: „Er zijn toezeggin gen gedaan." Volgens hem is er sinds die toezeggingen nauwelijks iets gebeurd dat deze 'lange vertra ging kan rechtvaardigen'. ,„In heel 2014 zijn er geen wezenlijke on derzoeken uitgevoerd die betrek king hebben op zijn zaak." Omdat de handtekening van de Axelaar niet onder het verzoek schrift staat, hield de rechtbank het verzoek aan tot donderdag 16 juni. Het OM verzet zich tegen het staken van de vervolging. Maar of ficier van justitie Miranda Paapen kon gisteren niet aangeven wan neer de Axelaar daadwerkelijk kan worden berecht. Ze hoopt in het najaar. loopt, heeft een paar stevige wan delschoenen in zijn mandje gelegd. 'Very good', zegt hij met een grote glimlach. 'All people are nice here', voegt hij er aan toe. De Eritreëers zijn veelal met bo ten Europa in gekomen, zegt Dan ny Deckers, coördinator van het asielzoekerscentrum. „Ze zijn vaak via Libië gevlucht, opgevangen door mensensmokkelaars, en zo via Italië binnen gekomen. Sommi gen hebben alleen de kleding die ze nu dragen. Anderen hadden een klein tasje met spullen bij zich." De groep vluchtelingen bestaat voor het grootste deel uit mannen. De vrouwen hebben meer keus. Een vrijwilligster stopt een jonge vrouw een extra setje onderbroe ken toe. Ze slaat het eerst verlegen af, maar stopt het na enig aandrin- 'We willen mensen die helemaal niks hebben, graag helpen' gen toch in haar mandje. Een an der neemt een goudkleurige riem, schoenen met hakken en een dikke flanellen pyjama mee. Susannah Koppejan, coördina tor van de Kledingbank Zeeland, twijfelde geen moment toen ze werd gebeld door het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers. „Ik vind dit echt te gek. Dit is de re den waarom wij bestaan. We wil len mensen die helemaal niks hebben, graag helpen." Juist kle ding is belangrijk, weet Koppe jan. „We willen de beste kwali teit kleding uitdelen aan de aller armsten. Met leuke, mooie kle ding, voel je je beter. En dat is wat we deze mensen gunnen." Officier van justitie Miranda Paapen geloofde daar echter niets van. Volgens haar 'bent u hier in Nederland voor alles behalve om te werken'. Ze wees naar de reeks misdrijven waarvan vrouw ver dacht wordt. In krap drie maan den tijd zou ze in Goes, Middel burg en Breda meerdere malen portemonnees hebben gerold en geprobeerde hebben om met ge stolen bankpassen geld op te ne men. Soms lukte dat ook omdat ze de pincode had afgekeken ter wijl het slachtoffer in een winkel pinde. Paapen zei dat ze niet wist of die gevallen het spreekwoorde lijke topje van de ijsberg vormen. Wat wel duidelijk is dat M. in die periode ook in de omgeving van Purmerend is betrapt. Daarvoor moet zo later voorkomen. In Middelburg zou ze bijvoor beeld zo met een omslagdoek ge zwaaid hebben, zodat ze de porte monnee van een 77-jarige vrouw in een winkel kon rollen. De offi cier eiste een celstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Raadsman Bram Cambier vond de eis veel te hoog. Hij pleitte, 'als ze veroordeeld wordt', voor een veel kortere celstraf. Hij wees erop dat ze in Bulgarije is opgepakt en dat ze het daar, tijdens haar voorar rest, heel zwaar heeft gehad. In krap drie maanden tijd zou de verdachte in Goes, Breda en Middelburg meerdere malen portemonnees hebben gerold. #Twitter Raymond @Reemondg Te dik. En niet zelf standig ook. Morgen zijn billetjes vies: wc papier was op. #wilkshire Facebook Online Top 5 Reacties MIDDELBURG. Moustapha C. uit Vlissingen moet 83.231 euro bij el kaar zien te krijgen. Officier van justitie Miranda Paapen liet giste ren weten dat de Vlissinger dat be drag moet betalen omdat hij dat verdiend zou hebben met zijn han del in heroïne en cocaïne. De man is in 2013 veroordeeld voor het dealen van harddrugs in Vlissingen tot een celstraf van tien maanden waarvan vier voor waardelijk. Dat vonnis was con form de eis van de officier van jus titie. Een vriend hoorde destijds een langere straf omdat hij ook langer gedeald zou hebben. Gisteren moest C. opnieuw voor de Middelburgse rechters ver schijnen. Nu omdat het OM ook hem wil kaalplukken. De raadsman van de Vlissinger verzette zich tegen de ontne mingsvordering. DINSDAG 7 JULI 2015 door Emile Calon MIDDELBURG. Raadsman Ab Sol vindt dat de vervolging van een 37-jarige Axelaar gestaakt moet worden. De raadsman vroeg giste ren aan de rechters in Middelburg daar opdracht voor te geven om dat het Openbaar Ministerie er een potje van maakt door beloftes niet na te komen. Susannah Koppejan, kledingbank Meer informatie via de website www.kledingbank-zeeland.nl. MIDDELBURG. Het beeld ontstaat dat u hier vanuit Bulgarije naar toe bent gekomen om samen met an deren zakken te rollen, zo zei giste ren een van de Middelburgse rech ters tegen Parashkeva M. De 44-ja- rige Bulgaarse vrouw ontkende maar zei wel dat ze in Nederland was om werk te zoeken. Feyenoorder Luke Wilkshire kwam gisteren tien minuten te laat op de training in Oosten rijk waar de ploeg zich voorbe reidt op de competitie. „Nie mand klopte op mijn deur." Het idee van Stichting Strandexploitatie Veere (SSV) om drones in te zet ten voor strandbewaking maakt nogal wat los op on ze Facebookpagina. Anna A Ros ziet het totaal niet zitten: 'Geen zin om zo'n kreng op mijn kop te krij gen en zullen we dat in de gaten houden ook maar eens een beetje temperen.' Wes Ley kan zich maar moeiijk vinden in de kri tiek: 'Zeuren over privacy maar ondertussen wel ge bruik maken van facebook die de privacyregels ook niet heel serieus neemt. Van Laura Alyssa mogen drones ook op andere stranden worden ingezet: 'Beter op Vlissingen-strand doen. Daar word je vaker lastiggevallen!!' 1. Franse televisie vindt finish in zee 'machtig' 2. Constructiebedrijf Hil- lebrand uit Middelburg is het beste staalbedrijf 3. Vermiste man uit IJzendijke werd waar schijnlijk onwel en viel in water 4. Problemen op het water door onweer en pech 5. Voetballer Josimar Pat- tinama zegt stageverblijf Sparta af De Tour de France heeft er drie etappes op zitten. Op onze website vindt u de prestaties van de door u samengestelde ploeg in onze Lezerstour. Als u wilt, kunt u ook de resultaten bekijken van andere deelne mers. U kunt zoeken op naam of op nummer. Welke renners zijn favoriet onder de deelne mers, wie zijn er uitgevallen en wat is de ultieme ploeg? U vindt op onze site alle uitslagen, klas sementen en statistieken. Kijk op www.pzc.nl/lezerstour Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie Bewoners van het asielzoekerscentrum staan maandagochtend in de rij om kleding uit te zoeken. twee truien Eén van de vluchtelingen bekijkt een broek. De Kledingbank Zeeland deelt kledingstukken uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33