TO0S Nieuwe bus met wifi en een handtekening Men of Steel Challenge beticht van fraude Tokio De Stelling Reageer op pzc.nl De Tour is gekkenwerk. Uw Mening Hillebrand is de beste Nachtbus naar 'Fieste' Taxibusjes botsen 2 NIEUWS paul kusters dinsdag Marleen Blommaert Ik ondernam de verste reis ooit en vermoordde bijna een kamermeisje. Zij wilde de deur van de kamer open maken met de loper. Die hing aan een ketting rond haar hals en ik wilde met een zwier de deur openmaken. Haar wilde ge schreeuw maakte dat het nog net goed afliep. Afgezien daarvan gaat het meeste tot nog toe goed. Ik ben in het land waar mijn ouders nog mee in oorlog waren. Het land van de rijzende zon, waar de eerste atoombommen Ik ben er met mijn jongste dochter, die slechts positieve beelden heeft bij Japan vielen. Ik ben er met mijn jongste dochter, die slechts positieve beel den heeft bij Japan. Die (nog) geen weet heeft van warme of koude oorlog of pijn vanuit de overlevering. Vol overgave zie ik hoe zij de cultuur beleeft en waar deert zonder reserve. Hoe zij ie dereen om haar vinger windt met de woorden van het land. Ik ben met haar in Tokio en lees over de banden tussen hier en daar. De banden tussen Neder land en Japan gaan ver terug en zijn innig. Tuurlijk zijn er af en toe rimpelingen, maar dat is in ie dere relatie het geval. Eén van de dieptepunten was de affaire Bres- kens blijkbaar. Ik heb het niet na gezocht, maar geboren in het oos ten van het reepje land dat ook Breskens herbergt, kan ik het me zomaar voorstellen. Wat overheerst is momenteel het overheerlijke eten, de vriendelij ke mensen en het anders van vele dingen. Zo is alles en iedereen schoon. Zelfs de Oostenrijkers lij ken viespeuken bij dit volk. Geen kauwgom of peuk op straat. En be hulpzaam op een manier die we ons zouden wensen. Alle tijd ne men ze om je te helpen. Anders ook in praktische dingen. De wc op slot doen is bijvoorbeeld draaien naar links. Als je iets uit een automaat haalt duw je de klep niet naar achter maar naar voor. Deze stad is ook druk en lawaaiïerig. Maar zoals iemand buiten Tokio zei: Tokio is Japan, but Japan is not Tokio. We gaan het zien, want vandaag verlaten we deze stad en gaan we naar de bergen. Sayonara dus. Ik heb genoten van de Tourfinish in Zeeland. toosenhenk.nl D MASSALE VALPARTIJ HEEL EUROPA OVER T>E OXIPLOES... Constructiebedrij f Hille brand in Middelburg is het beste bedrijf in de staal- branche. Volgens het Natio nale Business Succes Award Instituut is het bedrijf'een voorbeeld van oerdegelijk ondernemerschap met oog voor de omgeving'. 'Hille brand verbetert continu haar productiemethode en maakt van het landschap van bruggen en constructies een lust voor het oog.' Het Nationale Business Succes Award Instituut nomineert sinds 2011 jaarlijks de beste bedrijven van Nederland in specifieke branches. Connexxion zet tijdens de Gentse Feesten, van 17 tot en met 26 juli, nachtbussen in naar Terneuzen. De bussen vertrekken om middernacht en 03.00 uur vanuit Gent. Wie zeker wil zijn van een plaatsje, kan via internet een e-ticket be stellen. Naast de nachtbussen rijdt ook de reguliere buslijn 50 Gent-Terneuzen-Middel- burg. Die vertrekt elk uur uit Gent. De laatste bus gaat om 22.12 uur. De noordbaan van de A58 is gistermiddag ter hoogte van Arnemuiden afgesloten ge weest vanwege een aanrij ding tussen twee taxibusjes. Het ongeluk gebeurde om streeks 16.00 uur. Doordat de weg was afgesloten, ont stond er een file in de rich ting Vlissingen. In de busjes zaten kinderen, die onge deerd bleven. Voor alle inzit tenden werd ander vervoer geregeld. Mensen Van Heukelom heeft een grote rol gespeeld bij de totstandko ming van de nieuwe dienstrege ling die op 30 augustus ingaat. Connexxion heeft in totaal 161 voertuigen ter beschikking om de dienstregeling uit te voeren. De vloot bestaat uit 60 nieuwe en zeer schone euro-6-bussen, die volgens de busmaatschappij aan de hoogste milieunormen voldoen, 43 aardgasbussen en nieuwe buurtbussen. De eu- ro-6-bussen worden samen met de aardgasbussen en nieuwe buurtbussen onder de naam 'doorZeeland' ingezet. Elke bus is uitgerust met gratis wifi en al le nieuwe bussen hebben een usb-aansluiting. In elk voertuig is een ophaalautomaat voor chip kaartproducten aanwezig. Voor de verbinding Hulst-Antwer- pen-Breda (de Bredabus) is een nieuwe, grote bus beschikbaar die voorzien is van een rolstoel- lift. Nieuw is ook het jaarabonne ment voor reizigers van 65 jaar en ouder. Voor het abonnement, Dal Vrij 65+ Zeeland, geldt tot en met 31 oktober 2015 een intro ductietarief van 52 euro. Wie het abonnement na die datum aan schaft, betaalt 59,95 euro. Voor één euro per week kunnen de houders van Dal Vrij 65+ het he le weekend en op werkdagen vanaf 9.00 uur binnen Zeeland onbeperkt reizen met de bussen van Connexxion. Ze voelen zich belazerd omdat tot op het laatst toe kaartjes zijn verkocht, terwijl mogelijk al eer der duidelijk was dat het evene ment niet zou doorgaan. De orga nisatie van de obstacle run liet een paar dagen geleden op haar website weten dat het evene ment van 11 juli aan de noord kant van de Brouwersdam en 12 september in de Zevenhuizer- plas van de baan is. Er zouden onvoldoende inschrijvingen zijn en daarmee was het 'financieel onverantwoord'. Vooralsnog biedt de organisa tie weinig hoop op restitutie. Ze reageert niet op mails en tele foon. Gisteravond kregen de ge dupeerde deelnemers per mail wel het aanbod om gratis mee te doen aan een obstacle run in ok tober, maar die is in Spaarnwou- de bij Amsterdam. De Men of Steel Challenge BV zou in verband met opgelo pen schulden uit vorige fitness runs het faillissement hebben aangevraagd. „Oftewel: lekker geld binnen geharkt om de schul den enigszins nog te beperken. Echt te schandalig voor woor den. Dit moet toch niet kun nen?", reageert een woeste Mei- ke Coppoolse. De Vlissingse be stelde vorige maand een kaartje van 55 euro voor de langste af stand (14 kilometer). „Vriendin nen wilden nog inschrijven voor de iets goedkopere 3,5 kilometer, maar kregen te horen dat het was uitverkocht. Daar snap ik dan dus helemaal niks van." Saskia Tiel-Van der Valk uit Dreischor kocht in de vroege voorverkoop 4 kaarten van 40 eu ro per stuk. „Een prijzig evene ment. Maar als zoiets een keer in Deelnemers voelen zich belazerd omdat tot op het laatst toe kaartjes zijn verkocht, terwijl mogelijk al eerder duidelijk was dat het niet zou doorgaan. de buurt is, is het leuk eraan mee te doen. Op hun site doen ze voorkomen dat de verschillen de onderdelen zijn gesponsord, dus ik snap dan niet goed waar mijn inschrijfgeld is gebleven." Bij de politie waren gisteren nog geen aangiften van diefstal of fraude binnengekomen. 612 reacties MIDDELBURG GENT ARNEMUIDEN MIDDELBURG Nieuwe bandcoaches POPAANZEE bekend Peter Slager (foto), Sven Fi- gee en Pablo van de Poel zijn dit jaar de bandcoaches voor POPAANZEE. Bassist Slager van BL0F begeleidt de jongeren van PEER. Sven Figee van de band Sven Hammond coacht Keaton. Zanger-gitarist Pablo van de Poel van Dewolff ontfermt zich over Monsun. POPAAN ZEE is een samenwerkings project van ZB/SCOOP en de Zeeuwse poppodia. Gedeputeerde George van Heukelom (midden) bekijkt de invalidenlift waarvan de Bredabus is voorzien, foto Theo Giele door Theo Giele MIDDELBURG. Er rijdt voortaan een bus met de naam van schei dend provinciebestuurder George van Heukelom door de provincie. Bij de presentatie van nieuwe bus sen en de nieuwe dienstregeling mocht Van Heukelom zijn handte kening op de bus zetten. door Marcel Modde SCHARENDIJKE Gedupeerde deel nemers van de afgeblazen Men of Steel Run op de Brouwersdam on derzoeken of ze via een aangifte bij de politie of een rechtszaak hun inschrijfgeld kunnen terugkrij gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2