Ontwerpster Monique Collignon maakt comeback op Fashion Week CULTUUR 25 Documentaire 'Amy' trekt veel publiek Actrice Bea Meulman (66) overleden Twee jaar geleden had ze slechts 8 euro in kas. Nu is designer Monique Collignon (53) terug. „Ik heb geen keus." Show Entertainment De documentaire Amy over het leven van zangeres Amy Winehouse breekt re cords in Groot-Brittannië. De film draait er sinds vrijdag in de bioscopen en heeft de meeste bezoekers voor een Britse do cumentaire ooit getrokken. Winehouse overleed in 2011 op 27-jarige leeftijd. Actrice Bea Meulman (foto) is overleden. Dat vertelde haar goede vriendin Marjolein Keu- ning gisteravond in RTL Boulevard. Meulman is bekend van onder meer de tv-series Vrouwen vleugel, Ha die pal, Medisch Centrum West en Sui te 215. Ook speelde ze in de musicals Anatevka en Cabaret. we samen naar de lbo liepen, kneep ik :ijn hand en rechtten vT' allebei onze rug. Dat Idegoed' Ze kreeg top-dj Tiësto zo ver dat hij muziek maakte voor haar 'echte co meback' komende donderdag, de show die het couture-blok van de Fas hion Week in Amsterdam opent. Ver der is haar schema strak gevuld met skypen met Shanghai, modellen rege len, naaisters dirigeren en zelf de laat ste hand leggen aan een galajurk ge maakt van vijftig meter stof. Hoewel de stress vanwege twee op tredens (ze doet ook nog pret-a-por- ter) van teen tot kruin door haar lijf moet gieren, oogt de Amsterdamse topfit en energieker dan ooit. Een di rect gevolg van het omgooien van haar levensstijl na de zakelijke melt down van haar imperium in 2013, zegt zij. Collignon buffelde de laatste tijd als een commando met personal trai ner Carlos Lens om fysiek weer in vorm te komen. Maanden van goed kope bezuinigingsboodschappen en het eten van troostvoer zorgden er voor dat ze uit haar eigen designbroe ken barstte. Vorig jaar mei kwam het besef: „Wil ik de kar weer gaan trekken, en die ambitie vlamde opnieuw op, dan moet ik in conditie zijn. Ik ben gaan werken om de kilo's eraf te krijgen, bezocht een voedingsdeskundige die me leerde suikervrij te eten. pinnen een paar dagen merkte ik vooruit gang. Die lifestyle probeer ik vol te houden; ik voel mij er lekker bij." Tegelijkertijd zocht ze mentale steun bij Helma Lieberwerth, een coach in quaning. „Dat is een metho de om blokkades in je onderbewust zijn te overwinnen en je zelfvertrou wen op te vijzelen met het vieren van zelfs het kleinste succesje. In het begin dacht ik: welk succes dan? Maar zij liet me zien dat er ook tij dens een rotperiode genoeg dingen waren om dankbaar voor te zijn. Dat ik mijn bed uitkroop. Dat ik op tijd bij de curator kwam. Dat heeft mij ge holpen." Die wederopstanding zorgde voor nieuw elan. Ze resideert momen teel in een sfeervol pand in Amsterdam Zuid-Oost waar haar creaties trots staan uitgestald tussen flakkerende kaarsen, spie gels en grote tafels. Collignon, die Carice van Houten, Hind, Pia Douwes en andere BN'ers tot haar vaste clientèle mag rekenen: „Eerst zei ik: wat moet ik nou op een industrieterrein in Zuid-Oost tussen de pijpfitters en McDonald's? Maar het is een prachtige ruimte waar ik straks shows kan geven. Hier kan ik groeien. Ik heb de loterij nog niet ge wonnen, dus Jan Henny (haar part ner met wie ze al 27 jaar samen is, red.) staat zelf nog boven te breken. Maar het is een mooi begin." Ze stond te stuiteren nadat spon sor Mercedes Benz haar vroeg voor twee collecties. Haute couture met een knipoog naar de theatrale jaren 80 met Jerry Hall: groots, meesle pend met barokkige kunststukken vol borduursels en Swarovski-applica- ties. Een hoog 'save-the-planet-gevoel' ook: veel stoffen zijn gemaakt van ge recyclede plastic flessen omdat we 'niet zo verspillend door kunnen blij ven gaan op deze aardbol'. En de con- fectielijn: veel jurkjes, jumpsuits, sluitloze jassen die zowel met hak ken als sneakers gedragen kunnen worden. Collignon is trots dat ze weer durft. „Eigenlijk heb ik geen keus. Ik ben en blijf creatief, moet me uiten." Omdat ze zich er, samen met Jan Henny, doorheen geslagen heeft. „Als we samen naar de Jumbo liepen, kneep ik in zijn hand en rechtten we allebei onze rug. Dat voelde goed, hoewel mijn ogen onder de zonne bril rood waren." Ze is trots omdat ze niet verbit terd is. „Ik was na dat faillissement uitgewoond. Kapot, verdrietig en boos. Maar ik houd niet van de slacht offerrol, wil geen boze vrouw zijn. Dus ben ik verder gegaan. Ik heb er wel van geleerd, ben harder en zakelij ker geworden. Ik houd van mensen en wil niet inleveren op mijn sponta niteit. Ik heb wel opgeruimd. Tegen mensen die hun vingertje opsteken of azijnpissers zeg ik nu: joh, tot ziens." DINSDAG 7 JULI 2015 Cultuur foto Pim Ras 'Ik wil geen boze vrouw zij n door Annemart van Rhee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25