Everaert: 'Dit overtrof onze stoutste dromen' Amerikaanse vrouwen laten zien wie de baas is SPORT 21 Pirlo kiest voor New York City Go Ahead niet meer in Emmen Nani definitief naar Fenerbah^e, over Van Persie nog geen woord Zege voor Brand in de Giro Rosa De wereldgoal van Carli Lloyd, een schot vanaf de middellijn, stond in zekere zin symbool voor de overmacht waarmee de Amerikaanse voetbalsters de fina le van het wereldkampioenschap maandagnacht wonnen van Ja pan. Het werd in het Canadese Vancouver liefst 5-2 in het voor deel van de Verenigde Staten. Na zestien minuten stond het al 4-0, met drie doelpunten van Lloyd, de 32-jarige aanvoerster van de VS en de beste speelster van het toernooi. Dat Lloyd de beste is, liet ze tij dens de eindstrijd maar weer eens zien. Zoals ze dat ook al deed in de olympische finales van 2008 en 2012. Want ja, ook die wonnen de Amerikaanse vrouwen. Nu de wereldtitel terug is, is de heerschappij in het vrou wenvoetbal weer in Amerikaanse handen. De winst in Canada was er ook eentje van revanche, want vier jaar terug verloor de VS nog van Japan na strafschoppen. Nu is Amerika dus weer de baas. Ga maar na: regerend we reld- en olympisch kampioen. En opvallend: op alle zeven WK's bij de beste drie geëindigd. Drie keer winst (een record), één keer ver liezend finalist en drie overwin ningen in troostfinales. De uitgave van maandagnacht was alleen door het scoreverloop al spectaculair. En natuurlijk door dat doelpunt van Lloyd, maar óók vanwege het aanvals- spel en de emoties. Zowel bij de dolenthousiaste Amerikanen als de treurende Japanners. De Azia ten die overigens in de achtste fi nale van dit toernooi nog vrij simpel wonnen van Oranje (2-1). Hoe populair vrouwenvoetbal in de VS is, bleek maar weer in Vancouver. De hoeveelheid Ame rikanen was indrukwekkend. Ook voor gastland Canada liep men warm. Maar los van die twee landen bekroop het gevoel dat dit WK een te grote jas aan had. Er waren te veel lege plek ken in te grote stadions. Blatter Grote afwezige bij de finale was de gevallen FIFA-baas Sepp Blat ter. Hij bleef gezien alle corruptie schandalen maar even in de luw te. Maar ook zonder de Zwitser uitten met name de Amerikaanse fans hun ongenoegen over de we reldvoetbalbond. Vicepresident Is- sa Hayatou, ook besmeurd door corruptiebeschuldigingen, werd uitgefloten tijdens de huldiging. Blatter, een zelfbenoemde voorvechter van vrouwenvoetbal, zal gezien hebben dat het vrou wenvoetbal nog veel nodig heeft om de scepsis - zeker in Neder land - weg te nemen. Finalisten VS en Japan lieten vaak aantrek kelijk voetbal zien. En dat gold ook absoluut voor Frankrijk, dat in de kwartfinale strandde. Maar in de breedte zal het beter moe ten. Ook in Nederland. „Ik heb tien geweldige dagen ge had", blikt Everaert terug. „Het WK was één lang kippenvelmo ment. Wat er is gebeurd, overtrof onze stoutste dromen. Ik ben on gelooflijk trots. Werkelijk alles liep goed, behalve de laatste twee punten van de mannenfinale (het Nederlandse duo Christiaan Va renhorst en Reinder Nummerdor greep naast het goud, red.)." Everaert: „Stik- en stik zenuwach tig. Het was bijna moeilijk om van de wedstrijd te genieten. Ik had zo met die jongens te doen. Ze heb ben het geweldig gedaan en wat ik daarbij mooi vind, is dat ze heel gewoon bleven doen. Reinder en Christiaan kwamen met de fiets naar het stadion." „We waren hier al lang op voorbe reid, zijn al bij heel veel clubs langs geweest en hebben groepen kinderen clinics gegeven. Ik hoop dat velen de smaak te pakken heb ben en serieus gaan beachvolley- ballen. We hebben al gehoord dat mensen bezig zijn om locaties op te zetten waar het hele jaar kan worden gespeeld. Dat is een dure aangelegenheid, maar ik denk dat het na dit WK makkelijker is om met gemeenten in gesprek te ko men." „Ik denk een stuk of tien. Wat wij als bond het liefst zouden zien, is dat er meer eigen locaties komen waar mensen kunnen beach- én zaalvolleyballen. Noem het volley baltempels. De meeste clubs zijn nu nog te gast in sporthallen en moeten ruimte huren." „Het is een logische gedachte: dit moeten we nog een keer doen. Maar dat is niet zo eenvoudig en je moet ook het unieke van het evenement koesteren. We kijken nu uit naar het volgende toernooi, het EK in de zaal voor vrouwen. Daar gaan we ook iets moois van maken." 'Ik hoop dat velen de smaak te pakken hebben en serieus gaan beachvolleyballen' Michel Everaert, directeur Nevobo De Italiaanse voetballer Andrea Pir lo heeft voor een avontuur in het buitenland gekozen. De 36-jarige middenvelder van Juventus verhuist naar de Verenigde Staten, waar hij voor New York City FC gaat spelen. Hij wordt bij zijn nieuwe club ploeg genoot van onder anderen de En gelsman Frank Lampard en de Span jaard David Villa. Pirlo kwam de af gelopen vier seizoenen uit voor Ju ventus, in die periode speelde hij 164 wedstrijden. Hij won met de Oude Dame zeven hoofdprijzen, waaronder vier landstitels. Pirlo, die eerder ook voor Brescia, Internazio- nale, Reggina en AC Milan speelde, heeft tevens meer dan honderd in terlands op zijn naam staan. Mocht Go Ahead Eagles erin slagen de tweede voorronde van de Europa League te bereiken, dan moet de club op zoek naar een nieuw sta dion om het thuisduel in te spelen. De Deventenaren meldden gisteren dat ze definitief niet welkom zijn in Emmen om daar te voetballen nu de eigen Adelaarshorst wordt ver bouwd. Go Ahead werkte donder dag het eerste duel met Ferencvaros afin Emmen, waarbij fans van bei de clubs de confrontatie met elkaar zochten in de stad. Cees Bijl, burge meester van Emmen, liet daarop we ten dat Go Ahead niet meer welkom is. „Vanzelfsprekend respecteert de club dit besluit", reageerde Go Ahead daarop. Vleugelaanvaller Nani (foto) gaat de finitief naar Fenerbah^e. De 28-jari- ge Portugees brak door bij Sporting Lissabon, de club waar hij werd op geleid. Nani stapte in 2007 over naar Manchester United, maar Louis Van Gaal had hem daar afgelopen sei zoen niet nodig. De 86-voudig inter national werd daarom verhuurd aan zijn oude liefde Sporting. Fener- bahce versterkte zich zondag ook al met de Braziliaanse doelman Fabia- no Ribeiro (27) en Senegalese verde diger Abdoulaye Ba (24). Het duo wordt voor een jaar gehuurd van FC Porto. Over Robin van Persie wordt nog altijd met geen woord gerept bij de Turkse topclub. Als beursgeno teerde club moet Fenerbahce mel ding maken van onderhandelingen met nieuwe spelers. Volgens Engel se media zou Van Persie al een prin cipeakkoord hebben met de Turkse club, maar de negentienvoudig landskampioen heeft daar nog niets over gemeld. Met Dirk Kuijt speelde de afgelopen drie jaar al een Neder landse aanvaller bij de Turkse top club. Lucinda Brand heeft gisteren de der de etappe in de Giro Rosa gewon nen. De 26-jarige wielrenster van Rabo-Liv was de beste in de sprint van een kopgroep van negen. Ze was in het Italiaanse Mantova net iets sneller dan de Italiaanse vrou wen Valentina Scandolara (tweede) en Elena Cecchini (derde). Brand raakte zondag de leiding in het alge meen klassement kwijt aan de Ame rikaanse Megan Guarnier. De tijds winst die Brand gisteren boekte, was niet genoeg om de roze trui te heroveren. Brand staat nu vierde, op twaalf seconden van Guarnier. An na van der Breggen is tweede op twee seconden achterstand. De Giro Rosa duurt nog tot en met zondag. DINSDAG 7 JULI 2015 De keepster van Japan, Kaihori Ayumi, wordt op pijnlijke wijze verrast door Carli Lloyd. De Amerikaanse ster speelster scoorde haar derde goal (de 4-0) met een schot vanaf de middellijn, foto Carmen Jaspersen/EPA door Daniël Dwarswaard l6 Na slechts zestien minuten was de WK-finale tussen de Verenigde Staten en Japan al gespeeld. De stand op dat moment? 4-0, met drie goals van Carli Lloyd. door Hans Klippus DEN HAAG. Hij zat zondagavond bij de finale van het wereldkampioen schap beachvolleybal naast de ko ning en koningin op de tribune. Mi chel Everaert, de directeur van de Nederlandse Volleybal Bond die in 1996 deelnam aan het eerste olym pische beachvolleybaltoernooi, zegt een dag na het zo geslaagde WK in Nederland een 'melancho lisch gevoel' te hebben. Hoe heb je de finale beleefd? Wat gaan jullie met dit succes doen? Op hoeveel locaties kun je in Neder land nu al overdekt beachvolleybal- len? Moet je niet gewoon snel weer pro beren het WK binnen te halen? Nevobo-directeur Michel Everaert is zeer tevreden over het door Neder land georganiseerde WK beachvolleybal. foto Rick Nederstigt/ANP VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21