Voormalig werkeiland loopt niet helemaal vol SPORT 7 Zeeuwse knuffels voor Dumoulin 'Het zou leuk zijn als we de tv nog halen' Bart Balleur, Goes „We kregen een uitno diging via de mail van SportZeeland. Die heb ben wel meer bands be naderd, maar ik heb ge lijk gereageerd en nu staan we hier met blaaskapel De Koenkel- pot op de pijlerdam te spelen. Aanvankelijk zouden we heen en weer lopen over de ke ring, maar de Fransen hebben de boel weer omgegooid. Nu moe ten we tussen twee au to's blijven. Het zou leuk zijn als we de tv nog halen. Dan ga je de hele wereld over." 'Had liever voor de televisie gezeten' Hans van Elzelingen Nieuwerkerk „Ik ben geen verkeers- begeleider, want ik heb niet de bevoegd heid om boetes uit te delen", verduidelijkt Hans van Elzelingen, vrijwilliger namens de gemeente Schou wen- Duiveland. „Ik moet als één van de 25 vrijwilligers de mensenstroom in de gaten houden, maar ik zat liever thuis. Dan zie je veel meer. Nu snellen ze voorbij en zie je een paar au to's... Maar ach, alles voor het goede doel." Man van de dag Stef Clement Tweet van de dag Nick Nieuwdorp @Nick Nieuwdorp @MarkCavendish bullshit. I'm a big fan of you Mark, but today @tonymartin85 has no yellow Jersey because of you De Zeeuwse renner Nick Nieuw dorp reageert op een verklaring van Mark Cavendish, waarin hij zichzelf schoon spreekt van het laten lopen van de derde plaats waardoor zijn ploegmaat Tony Martin de gele trui misloopt. Twitpic van de dag mensen afgeschrikt. De officiële opening wordt voorafgegaan door stevige beats en dansende meiden, daarna is het woord aan Han Polman en gedeputeerde Ben de Reu. Bussen vol promi nenten zijn naar Neeltje Jans afge zakt. Herman Wijffels is er, Hen- nie Kuiper ook, Jo de Roo viert hier vandaag zijn 78e verjaardag, Jan Janssen is van de partij, net als Joop Zoetemelk. Watersnoodramp En Peter Bakker, een tachtigja rige maar nog energieke inwoner van Bilthoven. In de bus heeft hij de borden gezien die de weg wij zen naar Sint Philipsland. „Daar heb ik in 1953 nog geholpen na de Watersnoodramp. Dat vergeet je nooit meer." Bakker is lid van fietsclub DOF (Door Oefening Flink) waarbij ook prominenten als Dries van Agt, Tonny Eyk, Fred Oster en Koos Schouwenaar hun rondjes fietsen. „Ze gaan nu te hard voor me, ik fiets niet meer mee", vertelt Bakker. „Het zou zonde zijn als ik nu mijn heup breek terwijl het niet nodig is." Straks wil hij graag op de tri bune plaatsnemen. „Als ik het haal, want het is een pokkeneind lopen." gelijk te krijgen, want zij hoeven niet als verzopen katjes langs de weg te staan. Veel toeschouwers zijn de nat tigheid snel weer vergeten, als het tegen half vijf is gestopt met regenen en de renners steeds dichter bij Zeeland komen. Het weer is in positieve zin omgesla gen, net als de sfeer. Op de grote schermen bij de finish schieten prachtige beelden van Zeeland voorbij. Op Neeltje Jans worden de wielerfans vervolgens getrak teerd op een mooie sprint. Favo riet Mark Cavendish wordt ge klopt door André Greipel, Tom Dumoulin pakt de witte trui, het geel gaat naar Fabian Cancellara. Omdat iedereen Neeltje Jans daarna het liefst zo snel mogelijk wil verlaten, is het kort na afloop even chaotisch. Bussen, motors, fietsende toeristen, auto's; ieder een zoekt de uitgang. De vip's blijven nog even en genieten van een optreden. De symboliek is treffend, als Celebration van Kool The Gang door de boxen schalt. Want de regen mag dan even spelbreker zijn geweest, aan het eind van een enerverende dag met een Tourfinish in Zee land, mag er best wat gevierd worden. Dat lopen gaat Ben de Reu be ter af. Hij maakt een rondje langs het parkoers en zegt: „Er kunnen nog honderden toeschouwers bij. Op een kilometer van de finish is nog heel veel plek." Het lijkt wel, zegt De Reu, alsof mensen een beetje schrik hebben om naar Neeltje Jans te komen. „Dat komt denk ik door de verhalen over een maximumaantal toeschou wers en het afsluiten van we gen." En niet te vergeten: door het weer. De thuisblijvers lijken 'Ik fiets niet meer mee. Het zou zonde zijn als ik nu mijn heup breek terwijl het niet nodig is' 'Met onze banden gingen het prima, maar er rijden ook veel jongens op andere banden rond. Daardoor gingen ze onderuit op plekken waar je normaal nooit zou vallen. Links en rechts zag ik ze liggen.' MAANDAG 6 JULI 2015 Rart Rallpiir finpc ctuon wg» Vn'pr mpf- hphhpn Hp Knpl Lotto Soudal opende gisteren de rij met ritwinnaar André Greipel, maar de Belgische ploeg slóót ook de rij met Adam Hansen. De Australiër kwam op dik elf minuten als 198e en laatste binnen op Neeltje Jans. Cadeautjes uit de reclamekaravaan werden creatief en praktisch ge bruikt door de toeschouwers. Stef Clement gaat de boeken in als eerste vluchter van de Tour 2015. Na één kilometer ging de Nederlander al op avontuur. Hij kreeg drie man met zich mee: Barta (Tsj), Fonseca (Fra) en Quémeneur (Fra). Clement had wellicht gehoopt het vol te hou den tot Burgh-Haamstede, waar zijn ouders stonden, maar zo ver reikte hij niet. Getooid met gele petjes wachten de toeschouwers op Neeltje Jans op de aankomst van het Tourpeloton. foto Johan van der Heijden slaan NEELTJE JANS. Tom Dumoulin werd gisteren na de finish op Neeltje Jans opgevangen door twee Zeeuwse meisjes. De drager van de witte trui, nu ook officieel, werd achtste in de etappe en richt zich de komen de dagen stiekem op de gele trui. foto Barry van der Hooft Peter Bakker (80) Robert Gesink op Tourblog van de Volkskrant Bm/ette Off

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39