Asielzoeker krijgt weer bed in sporthal irritatie' NIEUWS 7 Ik vind dat alles wat macht of invloed heeft, gerelativeerd moet worden' 89,95 sen die macht gebruiken om hun me ning op te dringen aan anderen. Daar erger ik me aan. Het maakt mij bijvoor beeld niet uit of homoseksuelen trou wen of niet, maar ik kan me er wel gru welijk over opwinden als politici zeg gen dat het niet mag. Ik vind dat alles wat macht of invloed heeft, gerelati veerd moet worden. En ik heb niets met ideologieën, want dan hoefje niet meer zelf na te denken." „Nee, ik ben laatst op Cuba geweest, maar dat is geen opwekkende samenle ving geworden. Ik had posters van PSV, van Luc Nilis. Eentje van The X-jïles, voor wat gezonde paranoia. En bandjes: Radiohead en Live. The Offspring ook, voordat ze rare hitjes gingen maken." Hij komt uit een 'warm' gezin, zoon van een legerofficier en een verpleeg ster, de oudste van drie jongens. Zijn jeugd speelde zich af op de Duitse ka zernes waar zijn vader gestationeerd was. Het was beeldbepalend voor z'n blik op vrijheid. „Op een gegeven mo ment ga je je afvragen waarom bijna ie ders vader militair is in het dorp. Dan krijg je verhalen mee van het bewaken van vrijheid." „Ja, wij leefden daar om de boel veilig te houden vanwege de Koude Oorlog. Elk jaar gingen we naar Bergen-Belsen op 4 mei. Mijn opa heeft in een Duits werkkamp gezeten, mijn oma reisde hem uit liefde achterna." Met een glimlach: „Mijn vader zat er wel dubbel in. Hij vocht voor vrijheid, maar ging ook het leger in omdat hij zich bekneld voelde thuis. Het heft in eigen handen nemen: dat zit er diep in, ook bij mij." „Ja, dat realiseer ik me nu pas. Ik word meer geleefd. Het is fascinerend werk, maar als je privé over wilt houden moet je grenzen stellen. Als je je ver liest in het werk, ben je weg." „Dat was al ruim voordat ik de politiek in ging. Mijn huidige vriendin had ik al als Kamerlid, dus zij weet wat het werk inhoudt. Ze is een enorme steun. Je moet af en toe ook even een week end normaal doen. Alles van je aflaten glijden en gewoon mens zijn." „Je kunt nog zoveel plannen, maar on dertussen gebeurt het leven. Je hebt het meeste niet in de hand, dat moet je accepteren." Lachend: „Wat een Dr. Phil-vraag. Meer loslaten, denk ik, relativeren. Die wetenschap is in deze baan ook han dig. Dingen lopen zoals ze gaan, zon der dat je er invloed op hebt." Intimi zeggen: hij is niet bij te benen. Altijd drie stappen voor op anderen. Ook gehoord van een vriend: Klaas moet beter leren luisteren. „We kregen een fax over hoe we iets moesten doen en ik vond dat niet lo gisch. Je kunt wel doen wat je wordt opgedragen, maar ik werk liever aan verbetering. En ik heb bijgeleerd, pro beer draagvlak te vinden." Het scheelde weinig of Dijkhoff was 24 dagen na z'n aanstelling de baan al weer kwijt. De bed-bad-brood-discus- sie rond de opvang van illegalen ver scheurde de coalitie. Dijkhoff zat er middenin. „Ik heb gewoon mijn werk gedaan. Het gaf me wel een kick dat we eruit kwa men." „Het voordeel van meteen een crisis over je heen krijgen is dat je je niet meer hoeft af te vragen hoe zoiets gaat, want het is al gebeurd. We leven nog. En dan ga je weer verder." DEN HAAG. Asielzoekers moeten deze zomer tijdelijk worden op gevangen in evenementenhal len, sportzalen of noodgebou wen. De asielzoekerscentra kun nen de toestroom van duizen den vluchtelingen niet aan. Het aantal asielzoekers loopt flink op: afgelopen mei vroegen 3.375 mensen asiel aan, bijna een verdubbeling ten opzichte van april. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Justitie. Bin nen vier tot zes weken wordt de noodopvang noodzakelijk. Het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers overlegt met gemeenten die plek kunnen bieden. De stij ging wordt vooral veroorzaakt door Syriërs en Eritreeërs. Staatssecretaris Dijkhoff pro beert met andere Europese lan den te zorgen dat vluchtelingen zoveel mogelijk in hun regio wor den opgevangen en na redding op zee worden teruggebracht naar Afrika. Alleen 'echte vluch telingen' krijgen opvang, aldus Dijkhoff. Vorig jaar kwamen 7.700 asiel zoekers naar Nederland. In het voorjaar van 2014 was de aanwas ook zo groot dat sporthallen en evenementenhallen als noodop vang dienden. AANBIEDING ALLEEN DIT WEEKEND GELDIG 207-delige Gereedschapstrolley van Wolfgang Germany Slechts ZATERDAG 4 JULI 2015 fotaJaCqueline de Haas Dus vroeger geen Che Guevara aan de muur? Dat maakte indruk? Als staatssecretaris moet je veel vrijheid inleveren. U bent jong getrouwd en ook weer ge scheiden. Had u zich verloren in uw werk? Volgens een goede vriend van u was de scheiding vormend voor uw leven. In wel ke zin? Wat hebt zelf geleerd? Naar verluidt zat het er vroeg in. Bij uw eerste bijbaantje vertelde u de chef al na de eerste dag wat er beter kon. U bedacht het compromis voor de crisis. Volgens WD-fractieleider Halbe Zijlstra was er geen kabinet meer zonder u. U werkt nog aan de opvang van illegalen op vijf lokaties. Bent u dankbaar dat u kon blijven zitten? door Tobias den Hartog en Deborah Jongejan 1 •y Groot ingekocht, dus profiteer hiervan! v Zeer goed gevuld; in één keer al het gereedschap datje nodig hebt •y In 4 lagen overzichtelijk gerangschikt in een stevige aluminium koffer •y Garantie: 3 jaar Adviesprijs 599,95 Korting 85% U bespaart 510,- BESTELLEN S. J DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen li DPDfjgl NIET TEVREOEN? GELO TERUGl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7