Dopingstorm is geluwd, de Tour is weer magisch auping De Auping Vivo matras wederom de beste! NIEUWS 5 plaza Kijk rond in Utrecht, stad die mo menteel uit zijn voegen barst van wielerdevotie en het is bijna on mogelijk voor te stellen dat juist deze sport er ruim twee jaar gele den rampzalig voorstond in de Ne derlandse publieke opinie. Dagelijks sijpelden nieuwe ont hullingen door over het geavan ceerde dopinggebruik van Lance Armstrong en zijn gevolg, werd de druk op Michael Boogerd om te biecht te gaan hoger en hoger en lazerde naast die twee hoofd personen nog een stuk of wat min dere goden van hun voetstuk. Dat gebeurde door heel Europa en Noord-Amerika, maar nergens was het donderend geraas zo over weldigend als bij ons. De Rabobank, trouwe groot geldschieter binnen het cyclisme, trok zich terug uit de wielersport én de organisatie van het Grand Départ in Utrecht. Wielrennen in Nederland was een sport in last. Ploegen verdwenen, coureurs wer den uitgescholden. De politiek was bezorgd, er kwam een doping- conferentie en sportminister Schippers verhoogde het budget van de Dopingautoriteit. Ook deze tornado trok verder. De voetstukken werden schoonge veegd, er is nu plaats voor groten deels nieuwe namen. Koning Wil- lem-Alexander komt vanmiddag op het spektakel in Utrecht af. Voor hem is het geen probleem met wielrennen geassocieerd te worden. Dit Grand Départ heeft alles in zich om een nog groter succes te worden dan het startschot van de Tour in Rotterdam, vijf jaar gele den. Niet alleen omdat het toen naargeestig weer was op de dag van de proloog, maar ook omdat heel Nederland destijds in de ban was van het Oranje-succes op het WK voetbal in Zuid-Afrika. Krijgen al die toeschouwers en televisiekijkers de komende we ken wel een 'schoon' peloton te zien? Het enige eerlijke antwoord is dat alleen de renners het zeker weten - en dan louter over zich zelf. De optimist stelt dat de con troles strenger en talrijker zijn dan ooit. De cynicus werpt tegen dat dopinggebruik in de topsport altijd een wapenwedloop is tus sen sporters en controleurs. De ro manticus zegt meesmuilend dat doping er gewoon bij hoort in het wielrennen - bij uitstek de sport van list en bedrog. Ze hebben alle drie gelijk. Het punt is dit: het publiek in Utrecht, Groene Hart, Rijnmond en Zeeland boeit het niet of nau welijks, maar zal dit weekeinde massaal naar de magie van 's we relds grootste wielerwedstrijd ge trokken worden. In Utrecht werd de afgelopen Ruim twee jaar terug was wielrennen in Nederland een sport in last, nu heerst de wielerdevotie in Utrecht dagen veel Duits gesproken, de laatste jaren een zeldzaam ver schijnsel in een Tourstad. Na de reeks dopingschandalen in 2007 staakte de Duitse publieke om roep de live-uitzendingen van de Tour. ARD en ZDF zijn er vanaf vandaag weer bij. Vooral dankzij de vele successen van Duitse ren ners in de afgelopen Tours. Tal van Duitse steden hebben bij Tourdirecteur Christian Prudhom- me aangegeven dolgraag een Grofte Abfahrt te willen organise ren. Aan de magnetische kracht van zijn ronde kan niemand ont komen. De eerste finishstreep wordt vanmiddag, o ironie, voor het Ra- bobank-hoofdkantoor getrokken. De Tour is Hotel California van The Eagles: Je kunt uitchecken waneer je maar wilt, maar je kunt nooit vertrekken. De beste duurzaamheid Goede ondersteuning Goede ventilatie Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) juni 2015 ZATERDAG 4 JULI 2015 Daar waar straks een peloton fietsers voorbijraast, worden in Utrecht nu alle fietsen verwijderd, foto ANP door Jeroen Schmale UTRECHT. Het gaat over de hitte. Over de kansen van Tom Dumoulin op de zege in de tijdrit door Utrecht waarmee de Tour de Fran ce vandaag begint. Over wegafslui- tingen, waterpunten, Bauke, Dione, politiestakingen, Mart, treinstorin- gen. Over Contador, klikpedalen, Nibali, bidonnen, Froome. Over geel, groen, wit en bollen. Maar het gaat niet over doping. Nederlands vakmanschap, dat is waar Auping al meer dan 125 jaar voor staat. Dé garantie voor goede kwaliteit. En dat blijkt want de Auping Vivo matras, met speciale heup- en schouderzone, is door de Consumentenbond wederom bekroond met het predikaat "Beste uit de test". Wat voor de één de beste matras is, is dat echter niet per definitie voor de ander. Mensen zijn nu eenmaal uniek. Laatje daarom adviseren bij Auping Plaza welke matras de beste is voor jou! Kijk voor meer informatie op auping.nl Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5