Tourdeelname Boom onder druk na medische test 1 Cavendish wil etappes winnen en niets anders 10 SPORT 3 Weening twijfelde serieus over Tour-deelname Pieter Weening (Orica- GreenEdge) heeft se rieus getwijfeld of hij wel zou starten in de Tour de France. Zijn va der Edze overleed exact een maand geleden, een paar dagen nadat Weening terugkeerde uit de Giro d'Italia. Wee ning: „Ik sta er wel bij stil, maar word er niet beter van als ik de hele dag op de bank zit. Je moet door. Ik probeer me hier te focussen. Mijn moeder en de rest van de familie komen vandaag wel kijken, mijn vader gaat er he laas niet meer bij zijn." Cofidis nog vier jaar in peloton Cofidis is ook de komen de vier jaar van de par tij in het wielerpeloton. De Franse bank heeft het sponsorcontract met de gelijknamige equipe verlengd tot en met 2019. De Cofidis- ploeg is al sinds 1997 een vertrouwd gezicht in het peloton. In de ko mende Tour gokt Cofi dis vooral op sprinter Nacer Bouhanni. niet het geval en dat zal ook niet snel zo zijn. We worden juist steeds meer een complete ploeg." „Het had gemogen, maar schande? Nee... De twee die ze destijds over heb ben laten gaan van beloften naar de profs waren er toen meer klaar voor dan ik. Jetse Bol was bovendien een jaar ouder en Wilco Kelderman was toen gewoon beter. Ik heb er geen sla peloze nachten van gehad, hoor. Mis schien had ik daar ook meteen m'n kansen kunnen pakken. Maar feit is wel dat ik bij Giant in een minder ge vestigde ploeg terechtkwam, waar ik m'n vrijheid kreeg." Grijnzend: „Misschien, met een nei ging naar nee. Weet je, ik vind dat nu écht totaal niet interessant. Misschien over vijfjaar wel, maar ik vind m'n car rière nu veel belangrijker. Als ik dat re cord aan zou vallen, wil ik dat record ook gewoon hebben. En dat kost je een deel van je carrière. Zeker een halfjaar. Maar ik zou het zeker kunnen." Astana is aangesloten bij deze be weging, maar het is nog maar de vraag of de ploeg na de te lage cor- tisolmeting van Boom zomaar ge hoor geeft aan wat ze afgesproken hebben bij de MPCC. Volgens L'Equipe is teambaas Alexandre Vinokoerov pisnijdig omdat hij gisteren nul op zijn rekest kreeg toen hij aan wereldwielerbond UCI toestemming vroeg of hij Boom nog mocht vervangen voor de Italiaan Alessandro Vanotti. Dit bleek, zoals de regels voorschrij ven, niet meer mogelijk omdat de ploegleidervergadering al achter de rug was. Vervolgens zou Vino volgens L'Equipe hebben gezegd: „Jammer dan voor de MPCC Mocht Boom vandaag gewoon starten in de 13,8 kilometer lange tijdrit dan leggen Astana en 'Vino' een behoorlijke bom onder de MPCC, een instantie die sowieso onder vuur ligt. Drie weken gele den besloot LottoNL-Jumbo er nog uit protest uit te stappen om dat de ploeg in 2013 eerst Theo Bos vlak voor de start van de Vuel- ta moest terugtrekken vanwege te lage cortisolwaarden en afgelopen Giro moest George Bennett van wege dezelfde reden op het aller laatste moment afhaken. Uit eigen onderzoek bleken de ze waardes veroorzaakt door le gaal medicijngebruik. Dat maakt de cortisolregel volgens LottoNL- Jumbo absoluut niet waterdicht. Een te lage cortisolwaarde kan dui den op dopinggebruik, maar kan evengoed andere oorzaken heb ben. Zo kan de cortisolwaarde ook instorten door het gebruik van le gale middelen tegen (inspan- nings)astma's, jetlags, overver moeidheid en overtraindheid. Lars Boom was gisteravond niet bereikbaar voor commentaar. Een woordvoerder van Astana wil de de berichtgeving bevestigen noch ontkennen. „Wij zeggen even helemaal niets", zei pers woordvoerder Chris Baldwin. Saillant detail: bij de teampre sentatie eerder op de dag vond Boom het nog nodig om Tony Martin een verbale reprimande te geven vanwege uitspraken over do- pingperikelen rondom Astana. „Ik denk dat Tony een beetje op zijn woorden moet passen", zei Boom UTRECHT. Voor het tweede jaar op rij komt het in de Tour de France niet tot een sprintgevecht tussen Marcel Kittel en Mark Cavendish. Nu de Duitse sprintbom ont breekt, is 'Cav' de blikvanger on der de spurters. De jacht op zijn 26e ritzege in de Tour begint morgen op weg naar Neeltje Jans. Voor Cavendish is de twee strijd met Kittel van onderge schikt belang. „Ik heb vorig jaar, nadat ik uitviel in de eerste etap pe, de wedstrijd meer gemist dan het gevecht met Kittel. Ik was ge weldig in vorm en niet rijden was moeilijk voor me. Ik heb gepro beerd naar de Tour te komen in dezelfde vorm als afgelopen jaar en hopelijk om nu wel te win nen." Cavendish won al 25 ritten in de Tour - alleen Eddy Merckx (34) en Bernard Hinault (28) de den het beter. „Ik zou er deze Tour graag meer dan één aan toe voegen. Maar er zijn dit jaar niet veel sprintmogelijkheden." Prioriteit heeft het record hoe dan ook niet, zoals de Brit zich evenmin wil blindstaren op de strijd met Kittel, revanche na zijn vroege aftocht van vorig jaar, of de groene of gele trui. „De nieu we puntentelling voor de groene trui doet me niets. Het gaat erom om als eerste over de streep te ko men." ZATERDAG 4 JULI 2015 9 Het is een schande dat Rabobank mij in 2012 als product uit de eigen oplei ding geen contract heeft aangeboden. Ooit val ik het werelduurrecord aan. De tijdrit waarmee de Tour de France van daag van start gaat in Utrecht kent geen ge heimen voor Tom Du- moulin. Al in mei ver kende hij het par cours. „Met een poli tiemotor voor m'n neus. Of het een mooi rondje is? Joh, dat inte resseert me helemaal niet. Ik ga er toch niks van meekrijgen." foto Cor Vos door Arjan Schouten UTRECHT. Bij Lars Boom zijn tijdens de medische controles gisteren te lage cortisolwaarden gemeten. Zo als afgesproken met de beweging voor een geloofwaardige wieler sport MPCC moet de Nederlander daarom acht dagen lang preventief uit competitie worden gehaald van wege gezondheidsrisico's. Dit zou betekenen dat Boom niet mag star ten in de Tour de France. Lars Boom foto Bas Czerwinski/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54