81% 19% TO0S M* Maarten Ducrot: Het maakt niet uit hoe hard het waait Kering staat op speciale Tourzegel Reclame 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Zeeland moet nu gaan voor een Grand Départ Uw Mening paul kusters zaterdag Maikel Harte Als Antwerpen bij de Fransen Anvers is, als 's-Hertogenbosch Bois-le-Duc is, dan is Neeltje Jans morgen als de Tour daar finisht Nelly Jea- nette. Ik verheug me erop. Natuur lijk zijn er allerlei mensen die vin den dat je in een tijd van bezuini gingen niet zoveel geld aan zo'n circus moet besteden, maar zoiets moet toch kunnen? Mag iemand die het financieel moeilijk heeft zijn verjaardag niet meer vieren? Mag een gezin dat de eindjes aan 'Hai I am Han Poolman, representative of the King in Sealand, Congratulations!' elkaar moet knopen niet toch een dagje naar een pretpark? Zo pro beer ik het maar een beetje te zien: ook in moeilijke tijden moet je af en toe jezelf een pleziertje gunnen. Niet te gek doen, het moet in verhouding staan. Wat mij betreft vallen de kosten van ongeveer een miljoen euro nog mee én het levert wat op. Je komt een paar uur lang prachtig in beeld (dat kan je aan de Franse te levisie wel overlaten), dat lijkt me beter dan dat je een keer of dertig voor 30.000,- een reclamespotje laat zien op de landelijke zenders, waarbij je verzuipt tussen de re clames van Dreft en Mr. Proper. Op de radio hoorde ik dat het toe risme jaarlijks 3 miljard euro voor de economie oplevert en dat Zee land tot de top drie van bestem mingen behoort, waarbij onze pro vincie ook nog eens sterk in op mars is bij de Belgen en de Fran sen. En laten dat nu de grootste Tourliefhebbers zijn, die kijken morgen met miljoenen naar prachtige Zeeuwse vergezichten onder een blakerende zon. Ze gaan Mark Cavendish de felicita ties van onze Commissaris van de Koning Han Polman in ontvangst zien nemen. Ook dat wordt mooi: „Hai I am Poolman, representati ve of the King in Sealand, Congra tulations!" Ik weet zeker dat de renner met een zijn vrouw belt: „Honey, beau tiful place for a holiday over here, really relaxing, the representanti- ve of the King is also the Pool Man." De Tour is een en al recla me. Cool dat Zeeland zo koel is! 162 reacties MOGELIJK VANbAAS HISTORISCHE 40 SRAbENI #Twitter Daniel Godinho Veiga @Godinho_Veiga Vips mogen in korte broek naar de finish. 'Gezien de activitei ten en het weer wil len we de nadruk meer op casual leg gen.' #tdfzeeland Het weer De bijnaam De Vlinder van Maastricht VLISSINGEN. NOS-televisiecom- mentator Maarten Ducrot laat zich morgen tijdens de etappe van Utrecht naar Neeltje Jans graag verrassen. „Het is niet mo gelijk een zinnige uitspraak te doen over het verloop", zegt de in Vlissingen geboren ex-renner aan de vooravond van de Tour in Zeeland. „Het is maar wat de ren ners in hun kop hebben. Willen ze aanvallen of rijden ze in een gesloten peloton?" „Nee, totaal niet. Ik bereid me minutieus voor op de Tour. Maar als die eenmaal begint, laat ik al- 'Het hangt puur af van wat de renners in hun hoofd hebben. Dan kan het dus saai worden' les los. Dan begin ik blanco aan de etappes en zie ik wel wat er in me opkomt. Dat is het lot van creatief zijn." „Niet in de zin dat ik het net gefietst heb. Maar ik kan je wel vertellen dat ik over al die wegen zelf ook gereden heb." „Zeker, in Nederland is eigen lijk alles gevaarlijk. Overal liggen boobytraps voor wielrenners: lan taarnpalen, stoepranden, op staande randen tussen twee weg helften... In Nederland is het on voorstelbaar hoe men alles heeft willen reguleren." „Nou en of Die vinden het rij den in Nederland vaak niet zo leuk." „Ja, maar dat heeft met geld te maken. Nederland betaalt." „Dat kan. Het hangt puur af van wat de renners in hun hoofd hebben. De laatste jaren rijden ze vaak heel gecontroleerd en ge sloten. Als ze dat nu ook doen, maakt het niet uit hoe hard het waait. En dan wordt het dus saai. Maar misschien krijgen aanval lers wel een kans." Vanwege de Tour de Fran ce in Nederland heeft PostNL een speciale set postzegels uitgebracht. Deze be staat uit drie postzegels met bij passende ansichtkaarten. Op een van de zegels is de Oosterschel- dekering te zien vanuit de lucht, hoewel niet het deel waar de ren ners finishen. Op de andere ze gels staan de Domtoren in Utrecht en de Erasmusbrug in Rotterdam. De postset is in een beperkte oplage van 2000 exemplaren te koop op www.postnl.nl/tour. NEDERLAND:NEDERLAND* NEDERLAND l 1 l 1 i l 1 versluis willeboer DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 5 JULI GEOPEND Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere ÖE ©RIEK.SE WEER0OR 2EUS HEEFT DE ONDER - HANDEUNSEN MET EUROPA OVER0ENOMEN-. Ook morgen is het warm, dus ook de vips moeten opletten... Het weer op Neeltje Jans morgen: 25° Celsius Neerslag: 4 mm Wind: 4 (west-zuid-west) (Bron: weerplaza.nl) Tom Dumoulin gaat deze zo mer verhuizen. De wielrenner van Ciant-Alpecin verruilt Maas tricht voor Kanne, een plaats net over de grens met België. Zou zijn bijnaam dan ook veran deren? De Vlinder van Maas tricht wordt dan de Vlinder van Kanne? Waarschijnlijk niet, want in het geval van Dumoulin wordt zijn bijnaam niet zo vaak gebruikt. Misschien verandert dat vandaag, wanneer de Ronde van Frankrijk in Utrecht van start gaat. Laat Dumoulin 13,8 kilometer lang ongedwongen fladderen, zonder enige druk of tegenslag. In de stijl van de pijl staartvlinder, die een snelheid van zo'n 100 kilometer per uur kan bereiken. Dumoulin zal dik tevreden zijn met een gemiddel de snelheid van 55 kilometer per uur. Dan laat hij Tony Mar tin achter zich en is het geel in Utrecht voor De Vlinder van Maastricht. door Roeland van Vliet De laatste 17 kilometer gaan over Zeeuws grondgebied. Weet je al wat je de kijkers gaat vertellen over Zeeland? Maarten Ducrot, tv-commentator Ken je het parkoers? Is het een moeilijke etappe? Een ge vaarlijke misschien? Voor de renners is het dus opletten geblazen. Toch komt de Tour hierheen. Het lijkt morgen niet hard te gaan waaien. Wordt het dan een saaie etappe? De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2