Mumford Sons in het park CULTUUR SHOW 27 'Beauty' in Circustheater 'Hart van...' flink korter Museum langer open Uw droomvilla ot appartement pal achter de duinen in Cadzand-Bad! De nieuwe Nederlandse mu sicalversie van Beauty and the Beast gaat dit najaar niet toeren langs de Nederlandse theaters. In plaats daarvan is de voorstelling in 2016 te zien in het Circustheater in Scheveningen. 'De produc tie is in de huidige ontwik kelingsfase te groot gewor den om ermee door het land te reizen', meldt produ cent Stage Entertainment. Het vaste SBS 6-blok Hart van Nederland, het weerbe richt (met Piet Paulusma) en Shownieuws moet wijken voor het voetbal. De zender brengt vanaf 18 augustus de Champions League. Op voet balavonden begint SBS 6 om 20.00 uur met sport. Het blok met Hart van Nederland wordt verplaatst naar 23.40 uur en duurt 20 minuten in plaats van een uur. Ik werk hard voor dit lichaam Het Londense Victoria Al- bertmuseum blijft in twee weekenden in augustus ook 's nachts open om mensen de gelegenheid te geven de expositie over ontwerper Alexander McQueen te be zoeken. Sinds de opening in maart trok die expositie al 345.000 liefhebbers. McQueen was een belangrij ke Britse modeontwerper. met- Dankzij hits als Little lion man, The cave en I will wait transformeerde Mumford Sons in sprinttempo van caféband tot sta dionformatie. Vanavond treedt de folkrockgroep op voor 50.000 fans in Nijmegen. Pinkpop 2012. Als nerveuze kleuters in de nabijheid van Sin terklaas schuifelden de leden van Mumford Sons richting Bruce Springsteen. The Boss had de vier twintigers uit de coulissen geroepen voor een spontane sa menzang op Hungry heart. Verras send genoeg kende zanger Mar cus Mumford de tekst amper, maar de verlegenheid van het jon ge rockidool naast zijn held was aandoenlijk. Vanavond speelt Mumford Sons op de plek waar Springsteen twee jaar geleden zijn laatste con cert in ons land gaf: het Nijmeeg se Goffertpark. Mumford Sons is in een razend tempo een band van stadionformaat geworden. Het publiek viel massaal voor het vrolijke folkgeluid op de eerste twee albums van de groep Sigh no more (2009) en Babel (2012). Daar op in de verrassende hoofdrol: de banjo. In de jaarlijkse Top 2000 le verde het de band afgelopen jaar vijf noteringen op, waarvan festi- valhits The cave en Little lion man de grootste zijn. Gebaseerd op die reputatie leek Mumford Sons een ideale afsluiter voor de Pinkpop-edi- tie van dit jaar. De band koos echter voor een eigen concert. 50.000 fans wor- den er vandaag in Nijmegen V?verwacht. Extra span- nend, gezien de rigoureuze mu- zikale koerswij- z'8'n§ die het in mei verschenen al- bum Wilder mind bracht. Winston Mar shall, omschreven als de eerste rockster ooit met een banjo in zijn hand, hanteert nu de elektri sche gitaar. En in plaats van puur akoestische instrumenten zijn er nu zelfs synthesizers. Het verdeelt de fanschare van Mumford Sons bijna net zo als toen Bob Dylan in 1965 zijn akoestische gitaar inruil- k jp-, de voor een elektri- W' sche. 'Verraad', rie- j pen de hartstochte- M lijke liefhebbers van H| het organische BR' j groepsgeluid net als M I toen nu ook een. Maar net zoals bij Dylan bleek ook bij Mumford Sons: controverse breekt zelden car rières. Wilder mind haalde in de Verenigde Staten, Groot-Brittan- nië én Nederland de eerste plaats. De bandleden begrepen het ru moer toch al niet. „Voor ons ge voel is deze plaat helemaal geen drastische verandering", zei toet senist Lovett (28) tegen de Los An geles Times. „Het is misschien an ders dan wat het publiek gewend was, maar het voelt voor ons eer der als een voortzetting van onze koers dan als een andere route." Gitarist Marshall (27) was nog stelliger: „De kwaliteit van de lied jes is niet veranderd. Alleen de manier waarop we ze spelen." Hij wees erop dat de band zich juist voor de eerste twee albums moest aanpassen. „De banjo's en de akoestische gitaren zijn niet onze eerste instrumenten. Ik ben een gitarist die hard moest oefe nen om de banjo onder de knie te krijgen. En Marcus is zelfs van oorsprong drummer." Vanwege de verwachte hitte heeft concertorganisator extra wa- terpunten op het terrein geïnstal leerd. Ook zijn er meer schaduw plekken op het veld gecreëerd. ZATERDAG 4 JULI 2015 SCHEVENINCEN TELEVISIE Demi Lovato zangeres LONDEN door Stefan Raatgever Marcus Mumford heeft het naar zijn zin op het podium. Vandaag speelt hij met zijn band in Nijmegen, foto ANP Concert Mumford Sons. Te horen: vanavond, Goffertpark, Nijmegen. Aanvang: 20.45 uur. contact@denijs.info DeDobbeIaere -r. duinhof@dedobbelaere.nl KSHB T.+31(0)117 39 16 13w™ T.+31(0)117 39 65 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27