Nicolette stapt eindelijk in huwelijksbootje Het 'Paloma Blanca' van George Baker klinkt zacht als de kist binnenkomt 26 CULTUUR SHOW De kleurrijke artiestenmanager Jaap Buijs kreeg gisteren een groots afscheid. „Mijn vriend, ik zal hem missen." rfr Hoom kreeg hij te horen dat hij maagkan ker had. Aanvankelijk leek het erop dat hij de ziekte had overwonnen. Maar de kanker keerde onlangs weer terug, dit keer in de vorm van een onbehandelbare slokdarmkan ker. Een longontsteking werd hem vorige week zaterdag fataal. Zijn bedrijf Volendam Music had Buijs al overgedragen aan zijn zoon Aloys en dochter Alice. In één van zijn laatste interviews zei hij nog steeds te genieten van zijn bestaan. „Ik leef in geleende tijd. Maar ik ben niet bang voor de dood. Ik heb een verschrikkelijk mooi leven ge had. Dat kan niemand me meer af nemen. De zaak is in vertrouwde handen van mijn kinderen. Als ik er niet meer ben gaat alles gewoon door. Dat geeft een rustig gevoel." Buijs laat zijn vrouw Gré, zoon Aloys, dochter Alice en zes kleinkin deren achter. VOLENDAM. Ondanks de warmte nam Volendam gisteren massaal afscheid van Jaap Buijs (69). De immens popu laire artiestenmanager van onder ande ren Jan Smit, Nick Simon en de 3JS, stond 's ochtends opgebaard in het his torische hotel Spaander. Daarna werd in de Vincentiuskerk definitief af scheid genomen van 'Don Jaap'. Jan en Liza Smit stonden naast Jaaps broer, vrouw en kinderen in de condoleancerij bij hotel De Spaander. Met rode ogen vertelde Jan Smit het af scheid hem loodzwaar viel. „Kijk hem daar eens liggen in zijn kist", zei hij bedroefd. „Mijn vriend. Ik zal hem missen. Hij was een goeie, maar had net als ieder ander mens ook wel eens zijn grillen." De artiestenmanager was als een tweede vader voor de zanger. De na men van Smit, zijn vrouw en kinde ren stonden om die reden dan ook op de rouwkaart. Bij de bijna twee uur durende af- scheidsdienst in de Vincentiuskerk waren veel bekenden uit de Volendam- se en Nederlandse artiestenwereld aan wezig. Onder hen de hoogzwangere Monique Smit, Gerard Joling, René Froger, Frans Duijts, Jan Slagter, Caro lina Dijkhuizen, Wolter Kroes, Marga Bult, George Baker en BZN. Jan Smit hield een speech in de kerk, maar werd daarbij menig keer door tranen overmand. Nick en Simon zongen een aan Buijs opgedragen lied. Bij binnenkomst van de kist klonk zacht de hit Paloma blanca van George Baker, die veel samenwerkte met Buijs. Na afloop van de bijeenkomst werd Buijs naar zijn laatste rustplaats op de katholieke begraafplaats ge bracht. Jaap Buijs gold als de grondlegger van de palingsound. In augustus 2013 'Kijk hem daar eens liggen in zijn kist' Het moet vandaag een ul tiem romantische en overweldigende dag worden voor RTL 4- presentatrice Nicolette van Dam, haar grote liefde Bas Smit en hun twee dochtertjes. Omringd door vrienden en familie beloven ze el kaar eeuwige trouw onder de Spaanse zon. Less is more mag dan het motto zijn van weddingplanner Lotte van den Hout, nu Van Dam haar in de arm heeft genomen trekt ze alles uit de kast. „Deze stijl is heel anders dan wat ik normaal doe. Het wordt een bijzondere dag, heel romantisch", zegt de Amster damse die de bruiloft tot in de puntjes regelt. Meer wil Van den Hout er niet over kwijt: ze is al da gen loeidruk om alles in kannen en kruiken te hebben voor het grootse ja-woord. Bovendien: Van Dam en Smit zijn gehecht aan hun privacy, al wil het bruidspaar vanavond na de plechtigheid best even poseren voor de pers. Dat doen ze naar verluidt op het indrukwekkende landgoed bij het Spaanse kasteel Castell d'Emporda, dik 130 kilometer bo ven Barcelona. Daar, ingeklemd tussen de Pyreneeën en de Middel landse zee, ligt een Catalaanse ruï ne die is omgetoverd tot luxe boe tiekhotel. De wijnranken geven de sfeer van Toscane of de Pro vence. Buiten trouwen is een op tie, maar het jawoord kan ook ge geven worden in een intiem kapel letje. Om verder te feesten op een hoger gelegen terras, terwijl de zon achter de horizon verdwijnt. Het moet een spetterende avond worden en dat is precies de reden waarom Van Dam nu gaat Omringd door vrienden en familie beloven Nicolette en Bas elkaar vandaag eeuwige trouw onder de Spaanse zon trouwen, terwijl ze vier jaar gele den, als zwangere vrouw, al ten huwelijk werd gevraagd. „Ik wil op mijn eigen trouwfeest ook een wijntje kunnen drinken en niet om acht uur 's avonds doodop zijn", zei ze destijds. „Die trouwe rij komt echt wel en dan is er ook een mooie rol voor ons kindje." Haast met trouwen maakten ze niet, ze gingen liever voor een tweede kindje. Voor dochters Lola-Lily (3) en Kiki-Kate (bijna 1) is nu dan ook een belangrijke rol weggelegd. Wat ze precies gaan doen tijdens de plechtigheid, is niet bekend. Van Dam verklapte eerder al dat ze trouwt in een maagdelijk witte, traditionele japon die ze in de exclusieve bruidsmodezaak Bloomfeld in Amsterdam heeft uit gekozen. Bloomfeld verkoopt al leen jurken van internationaal ge renommeerde bruidsontwerpers als Vera Wang, Monique Lhuillier en Jenny Packham. De rouwstoet van de overleden artiestenmanager Jaap Buijs trok gistermiddag door Volendam. Velen brachten hem een laatste groet, foto ANP Jaap Laatste vaarwel voor door Tom Tates Jan Smit zanger te Nicolette van Dam in haar trouwja pon. foto PR door Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26