gehaat in Athene 'Er is geen nieuw voorstel' 'Laat KPN niet zonder garanties overnemen' ECONOMIE 21 Protest tegen plastic tassen Schauble met diens uitspraken juist olie op het vuur. De Duit ser, die uitblinkt in cynische grappen, wordt door de Grieken aangewezen als de man die hoofdverantwoordelijk is, samen met Merkel, voor het lijden van de Griekse bevolking. Keer op keer immers zijn het de machti ge Duitsers - samen met onder anderen de Nederlanders - die benadrukken dat de Griekse rege ring meer moet bezuinigen en dat de bevolking de broekriem verder moet aanhalen. Schauble, die is opgeleid als ju rist en econoom, wordt daarom in Griekse cartoons, zittend in zijn rolstoel, afgebeeld als een of ficier van de Wehrmacht aan de poort van een concentratiekamp. In Griekse straten hangen cam pagnebillboards met daarop een foto van een kwaad kijkende Schauble en de tekst: 'Vijfjaar lang dronk hij uw bloed. Zeg nu: 'Nee!'. Zijn Griekse critici wijzen er op dat Schauble zich nu wel kan voordoen als een toonbeeld van Duitse keurigheid, maar dat hij in het verleden zelf betrokken was bij het beruchte CDU-schan- daal rond illegale partijgiften. Die critici zijn ervan over tuigd dat Wolfgang Schauble en andere haviken vanaf het begin vastbesloten waren om de be sprekingen met Griekenland te laten mislukken. Waren de euro landen Athene tegemoet geko men, dan had die uitkomst popu listische partijen in andere lan den ongetwijfeld aangemoedigd om voor eenzelfde aanpak als de Grieken te kiezen, is de gedach te. Uit een reconstructie in de New York Times van de gebeur tenissen van afgelopen week blijkt dat Schauble en Dijssel- bloem inderdaad geen centime ter wilden wijken, ook al waren de Grieken tot concessies bereid. Wolfgang Schauble stak de af gelopen maanden zijn ergernis over het 'amateuristische' optre den van Yanis Varoufakis, niet onder stoelen of banken. Het nee-kamp houdt volgens Eu- rogroepvoorzitter Jeroen Dijssel- bloem het volk voor de gek en zuigt dingen uit de duim. Het verschil in de peilingen is zo klein dat de Griekse premier Alexis Tsipras gisteren een laatste poging deed voor een nee-stem. De Syriza-leider zei dat Grieken land daarmee sterker staat bij een vervolg van de onderhandelingen over de Griekse schuldenproble matiek. Dijsselbloem blijft er echter op hameren dat Tsipras een rookgor dijn optrekt. Volgens hem is een Grexit bij een nee-stem wel dege lijk nabij. Dijsselbloem zegt geen stemadvies te geven. „Wel heb ik er bezwaar tegen dat de Grieken niet het eerlijke verhaal geboden wordt. De regering houdt de be volking voor de gek", zei hij giste ren na afloop van de ministerraad. Intussen liet ook de Griekse mi nister van Financiën Yanis Varou fakis van zich horen. Hij zei in een interview met de Ierse televi sie dat Griekse kiezers 'nee moe ten stemmen tegen ultimatums, verdeling en angst'. Ook zei Varoufakis dat er deze week ondanks het geruzie wel de gelijk verder is gepraat in Euro pees verband. De partijen zouden elkaar dicht zijn genaderd over de uitvoering van een bezuinigings plan maar over de door de Grie ken geëiste verlichting van de schuldenlast blijft men het on eens. Dijsselbloem verwees die bewe ring naar het rijk der fabelen. „Dit verhaal is volstrekt uit de duim ge zogen. We praten niet meer met de regering. Er zijn geen nieuwe voorstellen." Nieuw ultimatum grafische sector De vakbonden hebben de werk gevers in de grafische sector een nieuw ultimatum gesteld voor een betere cao. Als werkgeversor ganisatie KVGO voor woensdag 06.00 uur niet ingaat op de eisen volgen er opnieuw acties, aldus CNV Media en FNV Kiem. Aan de eerder gestelde eisen, waaron der het respecteren van een cen trale loonafspraak, hebben de bonden nu een eindbod toege voegd waarin onder meer een loonsverhoging wordt voorge steld. Begin mei zijn de onder handelingen stukgelopen. Meer zaaiuien en pootaardappelen Pootaardappelen, zaaiuien, win tertarwe en gerst winnen terrein op de Nederlandse akkers. Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Er wor den minder suikerbieten, con sumptieaardappelen, zetmeel- aardappelen, zomertarwe en kor- relmaïs verbouwd. De oppervlak te waarop suikerbieten groeien, is dit jaar met 22 procent ge daald. Het areaal van aardappe len is gelijk gebleven, waarbij pootaardappelen meer ruimte kregen en de consumptie- en zet- meelaardappelen minder. CHOOSE BAN PLASTIC BAGS Pon koopt Amerikaans fietsenmerk AMSTERDAM. KPN is te belangrijk voor de Nederlandse economie om in handen te laten vallen van een buitenlandse partij, zonder ga ranties over bijvoorbeeld toekom stige investeringen. Dat zegt Jos Streppel, die tot april presi dent-commissaris was van het te- lecombedrijf, vrijdag in Het Finan- cieele Dagblad (FD). KPN investeerde de laatste ja ren fors in zijn netwerk, en dat zal een eventuele koper volgens Strep pel moeten blijven doen. „Je zou de garantie moeten hebben, als be drijf én als overheid, dat de ont wikkeling van die infrastructuur op volle kracht doorgaat. Dat is van essentieel belang voor de Ne derlandse economie." Analisten gaan er vanuit dat een overname golf in de versplinterde Europese telecommarkt op komst is. KPN wordt daarin vaak genoemd als mogelijke prooi. Vorige week nog hintte de topman van het interna tionale kabelconcern Altice op mo gelijke belangstelling voor het Ne derlandse telecombedrijf. Streppel is net als KPN-topman Eelco Blok niet gecharmeerd van het aan de beurs in Amsterdam ge noteerde Altice, dat zeer actief op het overnamepad is en daarbij ho ge schulden maakt. „Dat is een bu sinessmodel dat mij helemaal niet aanstaat", aldus de voormalige pre sident-commissaris. www.dejongintra.nl/busreizen ZATERDAG 4 JULI 2015 'lachos/EPA door Laurens Kok DEN HAAG. Morgen is het erop of eronder voor de Griekse regering. In de aanloop naar het referendum gaan voor- en tegenstanders van meer hervormingen gelijk op. HOOFDDORP DEN HAAG MANILLA. Milieu-activisten van de EcoWaste Coalition poseren tij dens een forum 'The Truth Behind Degradable Plastic Bags' in de Fi lippijnse hoofdstad Manilla. Het forum probeert de bevolking be wust te maken van het plastic soepprobleem en roept op tot een plastictasvrije dag. foto Jay Directo/AFP ROB ROSKOPP Santa Cruz Bicycles naar Nederland Pon Holdings, eige naar van fietsfabrikan- ten als Gazelle, Union en Cervélo, heeft de Amerikaan se fabrikant van luxe mountainbikes Santa Cruz Bicycles overge nomen. Santa Cruz heeft zes tien verschillende mountainbikes in het assortiment, waar voor rustig een paar duizend dollar moet worden neergeteld. De damesmodellen worden verkocht on der de merknaam Juliana. De belangrijk ste markten voor het bedrijf zijn de Vere nigde Staten, Canada en het Verenigd Ko ninkrijk. Het in Cali- fornië gevestigde San ta Cruz Bicycles werd in 1993 opgericht door voormalig pro fessioneel skateboar der Rob Roskopp, die het bedrijf zelf zal blijven leiden. Over de omzet van de Amerikaanse aan winst kon een woord voerder van Pon geen mededelingen doen. Het is de be doeling dat Santa Cruz met zijn op maat gemaakte ter- reinfietsen name in Europa en Azië meer aan de weg gaat tim meren. Ook in Neder land zullen de fietsen als het goed is vaker in de fietsenspeciaal- zaak te vinden zijn, al dus de zegsman. De productie blijft uit sluitend plaatsvinden in de VS. Autoreizen Vliegreizen Steden reizen Busreizen Verre reizen Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau Reissom excl. 17,50 reserverings- kosten en 2,50 Calamiteitenfonds. 4-daagse busreis I nel. tickets Military Tattoo Stadstour in Edinburgh Comfort Class touringcar Reiscode: efediO! 6-daagse busreis Alle data gegarandeerd vertrek Verblijf in Hastings Comfort Class touringcar Reiscode: ebhat02

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21