En Speeltuin de Miertjes kan er weer even tegen Vragen bij huisvesting voor Omroep Hulst 6 ZEEUWS-VLAANDEREN School Terhole wordt woning •f.4 'Als je kind zich hier vermaakt, heb je zelf ook een goede dag' In de regio Verhalen over de sterren in vertelbos Nieuwe Bierkaai dag in de ban van dans Alzheimercafé in dienstentrum Veste Kiku voor kinderen in de supermarkt Mijn dorp, mijn stad Kamphuis opvolger raadslid De Croock Concert muzikanten van acht korpsen Stem uitbrengen op logo Citymarketing Marijke Couqué kijkt even of de kinderen al snappen hoe ze het nieuwe glij- en klauterspeelrek moeten gebruiken, foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst De trampoline blijft het leukst, vinden Meivin (6), Jayton (7) en Sam (8). De nieuwe water bak is toch ook wel erg mooi, laat Timo (8) weten. De vier jochies hebben recht van spreken, want ze zijn trouwe bezoekers van Speeltuin de Mier tjes in Sluiskil, stelt beheerster Ma rijke Couqué. „Meivin is onze al lerbeste klant. Die is er bijna elke dag." Voordat ze de informatie kan aanvullen, zegt Meivin zelf: „Alleen maandag niet, want dan moet ik naar zwemles." Nadia de Maesschalck (36), vrijwilligster die zelf ook nog in De Miertjes speelde Met de Terneuzense speeltuin Oranjekwartier hoort De Miertjes bij de laatste particuliere speeltui nen. Maar ook ruim een halve eeuw na oprichting heeft De Mier tjes nog een functie. „Tot een jaar of twaalf komen veel kinderen uit het dorp naar de speeltuin. Hun moeders komen ook nogal eens mee. Het kan hier dus heel gezel lig zijn", betoogt Couqué. Marijke is al bijna tien jaar be heerster. Haar man Herman is de klusjesman van de stichting. Pen ningmeester Klaus de Brauwer is een ijverig bestuurder en zo'n do zijn dames steekt ook regelmatig een handje toe. De vrijwilligers- ploeg groeide een kleine tien jaar terug na de vorige opknapbeurt van de speeltuin. Destijds zorgde woningbouwvereniging Clavis, die toen net wat nieuwe wonin gen in de buurt bouwde, ervoor dat de wat verpauperde speeltuin enigszins werd gerestaureerd. Het materiaalhok, annex snoep- en ijsverkooppunt werd bijvoorbeeld in 2006 een beetje op gekalefaterd. Een goed geoutil leerd onderkomen was ook toen al een droom van de vrijwilligers. Dik negen jaar later is het er dan toch van gekomen. De Miertjes heeft een prachtig huisje bij de in gang van de speeltuin. Met een luikje voor een drankje en een hapje. En een zaal voor partijtjes als het wat minder weer is. Marij ke: „We hebben nogal wat kinder feestjes. En dan is het toch prettig om binnen te kunnen zitten als het weer wat tegenvalt." Ze voegt er direct aan toe dat niet alleen jeugdigen hun verjaardag in De Miertjes vieren. „Er is een vrouw van in de negentig die hier al ja ren haar verjaardag viert met fami lie en kennissen." Het huisje kostte ongeveer een ton. De gemeenteraad van Terneu- zen stelde vorig jaar - na enige dis cussie, dat wel - dertig mille be schikbaar. „Voor de rest hebben we het zelfbij elkaar gespaard. We hanteren hele democratische prijzen: een euro toegang of 17,50 euro voor een gezinskaart voor het hele jaar. Dat bewijst al dat de speeltuin goed wordt bezocht", zegt Marijke Couqué. Wethouder Cees Liefting hero pent Speeltuin de Mertjes vanmid dag om 13.00 uur. HULST. Omroep Hulst komt wel heel makkelijk aan nieuwe huis vesting, vindt een aantal leden van de commissie Middelen. De omroep nam deze week zijn in trek in de voormalige basisschool van Hengstdijk. De omroep moest uit het voor malige gemeentekantoor in Kloos- terzande, omdat de gemeente dat pand heeft verkocht. „Dan kun je de omroep, die we een warm hart toedragen, niet zomaar op straat zetten", stelde wethouder Adri Totté. De wethouder bevestigde dat ook de oude school te koop staat. Als een geïnteresseerde toe hapt, moet de omroep opnieuw op zoek naar studioruimte. Clen de Kraker (WD) benadrukte dat Omroep Hulst zelf verantwoorde lijk is voor een 'structurele oplos sing' en moet blijven zoeken naar een permanent onderkomen. OOSTBURC Verhalenverteller en natuurgids Marjolein van Viegen vertelt don derdagavond in vertelbos Catheli- nehof over de sterren. Van Viegen legt uit waar het sterrenbeeld de Grote Beer te vinden is, wie de Cassiopeia uit het sterrenbeeld was en hoe het mannetje op de maan komt. Aanvang 22.00 uur. Prijs 6 euro, kinderen tot 12 jaar 4 euro. Aanmelden via 06-11286633 of Cathelinehof@gmail.com HULST Op de Nieuwe Bierkaai in Hulst wordt vandaag de tweede editie van Hulst Danst gehouden. De or ganisatie is in handen van dans school Anneke Hamelink in sa menwerking met de ondernemers van de Bierkaai en omgeving. Van af 14.30 uur zijn er allerlei work shops voor de jeugd, waarbij aller lei dansstijlen worden behandeld. Tussendoor zijn er demonstraties. Ook om 19.30 zijn er workshops. Hulst Danst wordt om 21.00 uur af gesloten met een Latin-party. TERNEUZEN Menno Bult is maandag gastspre ker in het Alzheimercafé in dien stencentrum De Veste aan het oos telijk Bolwerk in Terneuzen. Bult geeft uitleg over de verschil lende hulpverleningsmogelijkhe den in de regio. Hij heeft een lan ge ervaring als praktijkondersteu ner huisartsen. Het café is open van 19.00 uur. Het programma be gint om 19.30 uur. Toegang gratis. HULST In de Jumbo-vestiging aan het Sta tionsplein in Hulst staat alles van daag in het teken van Kiku ofwel Kinderen In Kunst Uiting. Het is een initiatief van een groepje kunstminnende vrouwen uit Hulst. Kiku laat peuters en kleu ters kennismaken met kunst. Die groep valt immers meestal tussen wal en schip. Kiku begint vanoch tend om 10.00 uur. SLUIS Oud-wethouder Leen Kamphuis neemt zitting in de Sluise ge meenteraad voor het CDA. De in Sluis woonachtige Kamphuis volgt Eedenaar Ronald de Croock op. De Croock trad deze week on verwachts terug om 'persoonlijke redenen'. Bestuur en fractie van het CDA vergaderden donderdag avond over de opvolging en kozen unaniem voor Kamphuis. De oud wethouder was volgens de kies lijst, waar hij de zesde plek in nam, ook aan de beurt. Kamphuis heeft 'erg veel zin' om weer als ge meentebestuurder aan de slag te gaan. Hij vindt het een uitdaging om zaken als de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning, 'waar we binnenkort over brainstormen', goed op de rails te krijgen. CROEDE Honderd muzikanten van acht ver schillende muziekkorpsen uit West-Zeeuws-Vlaanderen verzor gen vandaag op het marktplein in Groede een gezamenlijk concert. Het is een jaarlijks terugkerend muzikaal hoogtepunt voor de mu sici, steeds op een andere locatie. Ditmaal tekent muziekvereniging Breskens-Groede voor de organisa tie. Het korps levert ook dirigent Eric Provoost. Aanvang: 19.30 uur. TERNEUZEN Het Bureau Citymarketing Terneu zen heeft een groot aantal ontwer pen ontvangen van grafische stu denten uit Terneuzen, Vlissingen, Breda en Gent. Die reageerden op de oproep een nieuw stadslogo te bedenken, dat het bureau op rui me schaal zal gebruiken bij de pro motie van de Stad van de Vliegen de Hollander. Een vakjury heeft inmiddels drie ontwerpen uitver koren. Het publiek kan meestem men via de site www.ontwerp- wedstrijdterneuzen.nl TERHOLE. Er heeft zich een koper gemeld voor de voormalige school van Terhole. De kandidaat-koper wil de school, die twee jaar geleden dicht ging, ombouwen tot woonhuis. Hij heeft met de gemeente overeenstemming bereikt over een aankoop prijs van 250.000 euro, een bedrag dat de taxatie- en boekwaarde te bo ven gaat. De leden van de commissie Middelen waren donderdagavond heel tevreden over de bereikte overeenstemming. Temeer daar de toe komstige bewoner van de school genegen is het aanpalende weitje, waar hij paarden wil laten grazen, in voorkomende gevallen als dorpsfeestter rein te laten gebruiken. De dorpsraad moet dan wel 'eventueel door paar den gedropte ontlasting verwijderen voor de feesttent wordt neergezet', meldde wethouder Adri Totté droogjes, archieffoto Camile Schelstraete ZATERDAG AXEL. Terrein Zeeuws - Vlaamse Kynologenclub, 9.30 uur: Demonstra ties, workshops en spelletjes tgv 35 ja rig bestaan; Café Cambrinus, 8.00 uur: Grens- tocht fietstochten over 60, 65 en 125 kilometer; CLINGE. Zestigvoet- kreek, 13.00 uur: Vis wedstrijd; Hondenterrein aan de Bisschoppendreef 9.00 uur: Jublieum- wedstrijd Konink lijke Nederlandse Politiehonden Vere niging; Terrein nabij bistro de Happerij, 16.00 uur: Cling -O- Clock dj festijn; GRAAUW. Galerie Terra Groda, 14.30 - 17.30 uur: Expositie W.O.i en 2 uit ver zameling oud mili tair Ad Knicknie (ook zondag); HEIKANT. Café Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; Vanaf 10.00 uur rondje Heikant langs 9 deelnemen de kunstenaars; HULST. Overdam- straat Bierkaai, 14.00 uur: Hulst danst; Galgenbolwerk, 10.00 uur: Wandel- dialoog; De Putten Groot Ei land, 9.00 uur: Vis wedstrijd; KLOOSTERZANDE. Cloosterstraat11.00 uur: Molenstraat feesten met brade rie, muziek en voor jong en oud; Hof ter Zandeplein, Kermis tot en met maandag 6 juli; SAS VAN GENT. Zwembad, 13.00 uur: Watervolley bal; SCHOONDIJKE Ko renmolen, 11.00 uur: Rondleiding; TERNEUZEN. Por taal van Vlaande ren, 13.30 uur: Rond leiding; De Veste ,9.00 uur: Koersbal; De Pit, 22.00 uur: Optreden dj's tij dens Volt; Tuinderscomplex Tuinerslust bij Drie wegen, 10.00 -16.00 uur: Open dag; Grote kerk, 19.30 uur: Orgelconcert; WESTDORPE. Cen trum, Kermis tot en met dinsdag 7 juli; ZONDAG HEIKANT. Vanaf 10.00 uur rondje Heikant langs 9 deelnemende kun stenaars; HULST. DeBlaauwe Hoeve, 15.00 uur: Optreden kinder koor de Walnoten; KLOOSTERZANDE. Cloosterstraat, 11.00 uur: Molenstraat feesten met brade rie, muziek en ani matie voor jong en oud; OSSENISSE. 'tSchal- lemaaj, 15.00 uur: Cultuurpodium; TERNEUZEN. De Veste, 14.00 uur: In loop zondag; WESTDORPE. Café 't Oude Raedhuys, 14.00 uur: Kermis gaaibollen; IJZENDIJKE. Brasse rie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten. Leen Kamphuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 129