Zonnepanelen gewild onder huurders van RWS Overlast vliegen Jachtclub ziet toekomst stadshaven Veere zonnig in BEVELANDEN en THOLEN 7 De jachtclub Veere is blij dat er nu duidelijkheid is over de toekomst van de pittoreske stadshaven. Havenhond Tess loopt rustig mee met haar baasje, havenmeester René van der Leer. Als hij te lang treuzelt naar haar zin, neemt ze een verkoelende duik in de haven. En nee, ze gaat de boten niet op. Maar de vaste gast met hondenkoekjes weet ze feilloos te vinden. De stadshaven van Veere ligt er rustig bij, in afwachting van het seizoen. De jachtclub staat aan de vooravond van een nieuw hoofd stuk. Na moeizame onderhande lingen met de gemeente ligt er nu een erfpachtconstructie met de ge meente ter tafel die de huurover eenkomst vervangt. Het water, met alles erin dat de haven tot jachthaven maakt, komt qua ex ploitatie, onderhoud en vervan ging voor rekening van de club. De gemeente blijft verantwoorde lijk voor de 'omhulling'; de gemet selde wanden, damwand, talud en de ophaalbrug. De gemeente zorgt ervoor dat achterstallig on derhoud, met name aan de stei gers aan de Veerse Meerkant, wordt aangepakt. Daar trekt de ge meente no.ooo euro voor uit. De jachtclub koopt op zijn beurt de steigers en haveninstallaties van de gemeente voor 100.000 euro. Het oliekotje neemt de club over voor 27.500 euro. Dat is in gebruik als havenwerkplaats en opslag. De Veerse gemeenteraad ging donderdagavond akkoord met de nieuwe constructie. Harry Buiter van de havencommissie is tevre den over het onderhandelingsre sultaat. „Het was moeizaam en las tig, maar we kunnen ons uiteinde lijk hierin vinden. Grote voordeel straks is dat we het onderhoud van de haven in eigen hand heb ben. We kunnen dat op reguliere basis doen, zodat we in de toe komst niet geconfronteerd wor den met achterstallig onderhoud. Tja, het is een risico dat we ne men. Niemand weet hoe de water- De stadshaven heeft 120 ligplaatsen voor leden en rond de 55 voor passanten. De club telt zo'n 350 leden sport er over pakweg twintig jaar voorstaat. Onze financiële positie is nu redelijk, maar we blijven na tuurlijk kwetsbaar." Tess komt druipend uit het wa ter en bekijkt haar haven op 't ge makje. Van der Leer wijst op de bossen groen die uit de kademu ren groeien. „Dat moet echt weg. Het beschadigt de muur. En kijk hier, je ziet hier hoe rot sommige balken onder de steiger zijn. Ik moest laatst een meeroog vast schroeven. Daar had ik een enorm lange schroef voor nodig voor ik houvast kreeg in het hout." Buiter: „De gemeente verwacht dat die 110.000 euro toereikend is. Ik vraag het me af... Ze wil het werk in september aanbesteden en in oktober beginnen." GOES. Woningcorporatie RWS in Goes heeft dit jaar bijna twee keer zoveel aanmeldingen voor zonne panelen gekregen als vorig jaar. 509 tegenover 273. In mei ontvingen ruim 1500 huurders van RWS een brief met de vraag of ze interesse hadden om zonnepanelen op hun woning te la ten plaatsen. Door de gunstige lig ging van het dak van deze wonin gen, namelijk zuidwest en zuid oost, brengen de zonnepanelen het meeste op. „Vorig jaar hebben we met een aantal Zeeuwse woning corporaties gezamenlijk zonnepa nelen ingekocht. We zijn toen uit gegaan van 300 sets per jaar. De 502 aanmeldingen die we nu ont vangen hebben, hadden we niet verwacht", zegt directeur-bestuur der Maarten Sas. „Vanwege de gro te belangstelling hebben we dit jaar door middel van loting de sets zonnepanelen verdeeld. 235 sets in totaal, want 65 sets hebben we vooraf gereserveerd voor nieuw bouw en renovatieprojecten. Huur ders die interesse hebben getoond in zonnepanelen zijn inmiddels geïnformeerd of ze wel of niet inge loot zijn. Huurders die zijn uitge loot krijgen volgend jaar voorrang op zonnepanelen." Voor 10 euro per maand krijgen huurders zes zonnepanelen, dat is vijf euro minder dan vorig jaar „We willen namelijk blijven stimu leren dat onze huurders kiezen voor duurzame oplossingen." makelaar in li is NIEUWDORP. In Nieuwdorp en omgeving worden van daag tien zogeheten vliegen- zakken opgehangen om de overlast door vliegen te be perken. Inwoners van het dorp er varen de laatste week veel overlast van de diertjes. De Regionale Uitvoerings dienst (RUD) concludeerde na onderzoek dat ze van de nabijgelegen vuilnisbelt van Indaver komen. Volgens de gemeente en de RUD heeft het bedrijf inmiddels effec tieve maatregelen genomen. Beide overheidsinstan ties adviseren inwoners om een hordeur te gebruiken en voedselbronnen voor vlie gen in en om het huis afge sloten te houden. ZATERDAG 4 JULI 2015 Nieuw hoofdstuk haven Harry Buiter van de havencommissie (links) en havenmeester René van der Leer met zijn hond Tess bij de Veerse stadshaven in Veere. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen Wagnerlaan 20 Vlissingen KIJKDAG 8 JULI I6.30T/M 17.30 UUR M2makelaars.nl Ligging aan plantsoen Vier ruime slaapkamers Luxe, moderne keuken Garage Dakkapel op zolder Ideaals gezinshuis Vraagprijs 224.500,- k.k. Middelburgsestraat 20 4461 EH Goes T. (0113) 227 283 F. (0113) 233 977 E. p.melse@hetnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 126