Zeven Zeeuwse coureurs over de Touretappe naar Neeltje Jans Arantxa Rus redt vrouwentoernooi SPORT 11 Stageperiode van Pattinama wordt verlengd De Tour de France doet Zeeland morgen aan, maar dat gebeurt zonder Zeeuwse renners. De vier Zeeuwse profs en de drie Zeeuwse coureurs op continentaal niveau hebben elk wel een idee over het verloop van de etappe. En wat doen zij zelf op deze dag? Wat doe je zondag? Wat verwacht je van de Touretappe? Wie gaat er winnen? Wanneer ga jij een Touretappe winnen? Matthijs Eversdijk (Wilhelminadori Join-S De Rijke) Brian van Goethem (Sluiskil, Team Roompot) „Met de ploeg geven we vlak voor de Tourpassage door Rotterdam een soort van demonstratie in de vorm van een ploegentijdrit. Dat gebeurt op de Coolsingel. Daarna ga ik kijken als ze langskomen." „Ik ben voor de sponsors aanwezig in het VIP-dorp op Neeltje Jans. Daar leg ik aan gasten en genodigden uit wat het fietsen allemaal inhoudt." „Door Zeeland rijden is prach tig. Het is jammer dat er geen Zeeuw meedoet. Het liefst zou ik zondag zelf aan de andere kant van de hekken zijn." „Ik denk dat de renners goed ontvangen worden in Zeeland. Als het wat koeler wordt, gaat het denk ik een drukte van jewelste worden met 'dagjes mensen' langs de kant." „We kunnen ons allemaal nog de Touretappe van Rotterdam naar Brussel in 2010 herinneren, toen stond het rijen dik langs de kant. Dat verwacht ik nu weer." „Langs de kant zal het ongetwij feld erg druk zijn. Nu de Tour door Zeeland rijdt, kriebelt het ook wel weer van toen ikzelf aan de Tour deelnam." „Mark Cavendish. Hoe de rit verloopt is natuurlijk afhankelijk van de wind, maar ongeacht of die er wel of niet is, denk ik dat hij de meeste kans maakt." „De laatste keren dat er een profkoers in Zeeland was, bleef de wind meestal weg. Dus ik verwacht ook nu een sprin tetappe. Ik gok op André Greipel." „Ik zet in op een sprintzege van André Greipel. Het is een peloton met stuk voor stuk toppers. Dat rijd je niet heel makkelijk uit elkaar met de wind, ook al kan het hier heel hard waaien." „Ik denk dat het een massa sprint wordt, het ziet er niet naar uit dat er waaiers komen. Ik ga voor Mark Cavendish." „Op zijn vroegst word ik over één of twee jaar prof. Dan duurt het meestal ook nog één of twee jaar voordat je de Tour voor het eerst rijdt. Dus ja, winnen op zijn vroegst in vijf jaartijd." „Als ik mijn progressie doorzet, zit deelname er over een aantal jaar misschien in. En dan zien we het wel. Nu ben ik er nog niet klaar voor." „Laten we eerst maar eens een profkoers winnen. Over een paarjaarhoopikhet WorldTour-niveau te hebben bereikt en wellicht is deelne men dan mogelijk." „Daar kan ik niets op zeggen. Daarvoor moet je eerst mee doen en ik heb geen idee wanneer dat weer het geval is." Nick van der Lijke (Middelburg, Team LottoNL- Jumbo) Marco Minnaarj (Wemeldingi Wanty- Groupe Gobert) „Ik ben momenteel op vakantie aan het Gardameer, maar ik ga zeker kijken op televisie. Ik vind het niet erg dat ik er niet ter plaatse bij kan zijn." „Zondag rijd ik de tweede rit in de Ronde van Oostenrijk. Ik vind het wel jammer dat ik het niet kan zien, maar voor mezelf is een Ronde van Oostenrijk rijden veel mooier nu." Antwan Tolhoek (Yerseke, Rabobank I* Development Team) „Dan ben ik op hoogtestage met Tinkoff-Saxo. Ik ga de etappe waarschijnlijk op televi sie volgen met de andere jongens van de ploeg. Ik ben wel benieuwd hoe zij dat ervaren." „Het zal erg druk worden en dat is natuurlijk goed. Ik denk dat er veel positieve reacties gaan komen op de mooie beelden van Zeeland." „Het gaat er mooi uitzien. Ik zag laatst een filmpje met lucht beelden van de plekken die ze tijdens de etappe gaan laten zien op televisie. Dat maakt mij toch wel trots op de provincie." „Dat gaat mooie beelden opleveren. Laatst reed ik over het parkoers en toen zag je mensen al foto's maken van de plekjes waar het Tourpeloton straks rijdt. Dat is wel geinig." „Mark Cavendish. Zowel bij een mogelijk waaierscenario als een massasprint heeft hij, ook vanwege de sterkte van zijn ploeg, een goede kans." „Ik geef Mark Cavendish een goede kans. Zijn ploeg heeft al meerdere keren bewezen de koers hard te kunnen maken op dit soort terrein." „Daarvoor moeten we eerst beginnen met het rijden van de Tour, dat hoop ik binnen vijfjaar te doen. En als ik eenmaal mee doe, ga ik natuurlijk mijn ritje er proberen uit te pikken." „Eerst maar eens meedoen. Het gaat met mij elk jaar iets beter. Als ik nog wat stappen kan zetten, zit deelnemen er misschien over een paar jaar in." „Dat zal waarschijnlijk een sprinter worden. Ik denk Mark Cavendish of André Greipel. Ik heb Greipel in de Ster ZLM Toer gezien en daar was hij gewel dig." „Laat ik de Tour nou eerst maar eens mogen rijden. Dan komt een Touretappe misschien vanzelf wel een keer, haha." Infographic Leo Minnaard, tekst Arwin Willemsen Rus (24) zou aanvankelijk niet in Zeeland tennissen, maar prees zich vorige week gelukkig met een wildcard. En nu redt ze het vrouwentoernooi. Na de uitschake ling van Lesley Kerkhove staat er immers toch een bekende speel ster in de finale. In haar halve eindstrijd klopte ze de Amerikaan se Bernarda Pera met 6-2 6-4. Lemoine (23) is minder bekend en minder aansprekend. Het zegt veel dat de toernooileiding de nummer vier van de plaatsings lijst tot nu toe alleen op één van de bijbanen - zelfs in Oost-Sou burg - liet spelen. Gisteren stond ze op court 4 en versloeg ze de Oekraïense Alyona Sotnikova met 6-12-6 6-3. Bij de mannen drong Jesse Hu- ta Galung - eveneens iemand van naam - door tot de finale. Hij troef de de Australiër Maverick Banes af: 7-6 6-3. Niet eerder in 2015 haal de hij slotwedstrijd bij een toer nooi. Zijn tegenstander is de verras sende Zwitser Yann Marti, die gis teren de Braziliaan Fabricio Neis met 6-3 6-2 versloeg. Voor Marti, die zich in de hitte nog nauwe lijks heeft hoeven inspannen, is het zijn tweede finale in vier we ken. Op 6 juni won hij een future in het Italiaanse Lodi. Dubbelspel Lesley Kerkhove had gisteren, een dag na haar uitschakeling in De vrouwenfinale gaat om 12.00 uur tussen Rus en Lemoine. Huta Galung en Marti spelen om 14.00 uur het enkelspel, toch wat te vieren. Met Quirine Lemoine won de Zie- rikzeese het vrouwendubbel. In de eindstrijd werden de Zwitserse Conny Perrin en de Oekraïense Alyona Sotnikova met 6-2 3-6 ro-3 (supertiebreak) verslagen. Voor Kerkhove was het haar vierde toernooizege in het dubbel spel op de ITF-tour. Op de wereld ranglijst voor dubbelaars staat de 23-jarige Schouwse ook hoger dan op die voor de singles: 174e om 206e. Bij de mannen ging de eindze ge naar de Braziliaan Fabricio Neis en de Australiër Maverick Ba- nes. De finale tegen het Neder landse koppel Niels Lootsma en Boy Westerhof eindigde in 6-4 6-4. ROTTERDAM. Het avontuur van voetballer Josimar Pattinama bij Sparta is nog niet voorbij. De sta geperiode van de aanvaller van Vlissingen is voor onbepaalde tijd verlengd door de eerstedivisio- nist uit Rotterdam. Zaterdag speelt Sparta een oefen wedstrijd tegen de amateurs van PPSC uit Schiedam. Voor Pattina ma komt die wedstrijd nog te vroeg vanwege een ontsteking in zijn hiel die hij donderdag tijdens de training opliep. In plaats van het oefenduel spelen gaat hij trai nen met de fysiotherapeut van Sparta. Volgende week hoopt hij meer duidelijkheid te krijgen over zijn toekomst bij Sparta. Racing] amens Davy Gunst (Yerseke, SEG „Dan mag ik de tribune bij de finish in de gaten houden op Jans. Dat is mijn rol de provincie Zeeland, rik stage loop." (Langewee; Johnny Hoogerland Team Roompot) „Zondag rijd ik de Ronde van Oostenrijk. Omdat het zo dichtbij komt had ik hier graag willen zijn, dus ik ben ook wel dat ik daar zit." ZATERDAG 4 JULI 2015 door Roeland van Vliet MIDDELBURG. De Driekleur Challen ger Zeeland krijgt vandaag voor het eerst sinds 2011 weer een Ne derlandse winnares. Arantxa Rus en Quirine Lemoine wonnen giste ren namelijk in Middelburg hun hal ve finales en staan daardoor van daag in de eindstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 123