Nieuwe eigenaar Huize Zélandia f§ 6 SCHOUWEN-DUIVELAND an Tour de France is hier gestart' >v II II t M it 'De familie Schuurman gaat niet permanent wonen op landgoed Zélandia' makelaar» Succes in huis In de regio Gids vertelt over zeevondsten Eerste Noordzand Straatfeest Gratis exposities Noordhavenpoort Mijn dorp, mijn stad v 1# Barbara en Jonathan van Andel voor Huize Zélandia in Noordwelle. Het landgoed is verkocht aan een echtpaar uit Delft, archieffoto Dirk-Jan Cjeltema door Ton van den Nouweland Tussen 'Bloemendaal', 'Vinke- veen' en de Amsterdamse Heren gracht, staat zomaar opeens de Lokkershofweg 1 te Noordwelle in een persbericht van Christie's In ternational Real Estate. „Ja, klopt", bevestigt Leslie de Ruiter van Residence3ö5, één van de makelaars die voor Christie's werken. „Het landgoed Zélandia is deze week verkocht." Volgens het kadaster is Susan- ne van der Hout uit Delft de nieu we eigenaar. Zij is getrouwd met Steven Schuurman. Hij is internet ondernemer en maakte fortuin met de verkoop van softwarebe drijven Orangerr en Springsource. Schuurman verdiende hiermee een vermelding in de Quote 500 Junior met een geschat vermogen van zeventien miljoen. De historische buitenplaats Zé landia stond al vele jaren te koop. De vraagprijs was bijna 2,5 mil joen. Volgens de website Funda.nl heeft het uiteindelijk 2.080.000 eu ro opgebracht. In het persbericht van Chris tie's staat Huize Zélandia in een rijtje van kapitale panden die re- Leslie de Ruiter, makelaar centelijk zijn verkocht aan men sen uit Hong Kong en Shanghai. „Tweeëntwintig procent van onze verkopen is aan buitenlandse in vesteerders", vertelt De Ruiter. „Maar deze dus niet. Ik vind het wel leuk om tussendoor weer eens een Nederlandse klant te heb ben." Sinds twee jaar wordt veel Ne derlands vastgoed verkocht aan Russen en Chinezen. Zij hebben wat te besteden en de prijzen zijn hier aanmerkelijk lager dan in hun vaderland. In 20t3 verkocht Residence3ó5 het landgoed De Eendragt in Burgh-Haamstede aan een Chine se ondernemer. De Ruiter meldde toen dat er voor meer Schouws vastgoed buitenlandse belangstel ling bestond. Wethouder Ad Verseput zei gis teren hier geen problemen mee te hebben. „Het is een beetje een trend. Maar het maakt het college niet uit of er aan een Nederlander, een Belg of een Chinees wordt ver kocht." Voor leegstand is de wet houder evenmin bevreesd. „De nieuwe eigenaar moet zich aan de bestemming houden. Moet die an ders, dan zijn daar procedures voor." Volgens De Ruiter gaat de fami lie Schuurman het landgoed als buitenhuis gebruiken. „Ze gaan daar niet permanent wonen, nee. Maar dat is inmiddels afgestemd met de gemeente." De overdracht van Zélandia vond afgelopen donderdag plaats. Het werd verkocht door Barbara en Jonathan van Andel, die er pre cies twintig jaar hebben gewoond. Hofstede Zélandia werd vanaf 1690 bewoond door de familie Hoogenboom. Marinus Hoogen- boom, burgemeester van Noor dwelle, verkocht het landgoed in 1919. Hij verhuisde naar Heemstede waar hij een nieuwe villa liet bou wen, die eveneens de naam Zélan dia kreeg. M2makelaars.nl Wagnerlaan 20 Vlissingen fel KIJKDAG 8 JULI I6.30T/M 17.30 UUR Ligging aan plantsoen Vier ruime slaapkamers Luxe, moderne keuken Garage Dakkapel op zolder Ideaals gezinshuis miiTJhk Vraagprijs 224.500,- k.k. OOSTKAPELLE Terra Maris in Oostkapelle houdt zondag van 10.30 tot 12.00 uur de activiteit Korren en Zeeschuimen. Zeeschuimen is afgeleid van het Zeeuwse woord schuumen en be tekent 'naar binnen gluren'. Er wordt met behulp van een kor een kijkje in het zeeleven genomen. Deelname kost 3,50 euro per per soon. Het is praktisch om een handdoek en waterschoenen mee te nemen. Over de dieren en ande re vondsten wordt door een gids verteld en ze worden van dichtbij bekeken. Aanmelden is noodzakelijk. Bij voorkeur via het reserveringsfor mulier op www.terramaris.nl of telefonisch via 0118-582620. YERSEKE 'Beleven en ontspannen', die twee woorden staan centraal tijdens het eerste Noordzand Straatfeest in Yerseke. Van 13.00 tot 17.00 uur is er vanmiddag een doorlopende modeshow op een 180 meter lan ge roze loper, er is muziek en er zijn kinderactiviteiten. Daarnaast zijn er speciale thematerrassen, waar luxe hapjes zullen worden geserveerd. Het evenement is vol ledig in beachstijl en wordt geor ganiseerd door verschillende on dernemers uit Yerseke. ZIERIKZEE Stichting Vrienden van het Stad huismuseum opent de Noordha venpoort drie dagen per week. Er is een fotopresentatie van de film Michiel de Ruyter te zien. Het is een verzameling van foto's die vrij willigers tijdens de opnames maakten. Verspreid door het histo rische pand staan tevens kunst werken van Rijnhard Schregardus. De exposities zijn op dinsdag, don derdag en zaterdag gratis te bezoe ken tussen 13.00 en 16.00 uur. BURCH-HAAMSTEDE Franse markt Liefhebbers van Frank rijk komen zondag aan hun trekken op de Franse markt die rond de kerk van Burgh gehouden wordt. Op deze markt staan diverse kramen met typisch Franse producten, wat brade rie-artikelen en een aantal eet- en drink gelegenheden. De markt begint om 15.00 uur en eindigt om 23.00 uur. OUDE TONCE Literair café De Reizende Dichters houden voor de der de keer dit jaar een Li- terair Café in de Gale rie van Kunstplus in Oude Tonge. Gast schrijvers zijn dit keer onder meer Nel Saar- loos uit Oude Tonge en Els van Wagenin- gen uit Dirksland. De Troubabrours zor gen voor muziek en poëzie. Het program ma duurt van 14.00 tot ongeveer 16.00 uur. De Galerie van Kunst- plus is aan de Dabbe- straat 40 in Oude Ton ge- BURCH-HAAMSTEDE Rijbewijskeuringen Senioren, chauffeurs met rijbewijs C/D/E en overige automobi listen die voor verlen ging van hun rijbewijs moeten worden ge keurd, kunnen hier voor donderdag te recht op het afspraak spreekuur in Dorps huis De Schutse in Burgh-Haamstede. Senioren betalen daar voor 36 euro, chauf feurs tot 75 jaar met rijbewijs C/D/E beta len 55 euro. -r-rt U -v '■■Wm ZIERIKZEE. Volgens Frank van Asten, voorzitter van stichting Centree, is de Tour gisteravond voor de Nieuwe Kerk in Zierikzee van start ge gaan. Qua sfeer had hij gelijk. Met de melodietjes van dj Natashka (Oh-la-la), met wijn en gekonfijte eendenpootjes, waande de bezoeker zich op een Frans dorpsplein. Vanaf de start van het evenement 'Plaine de Vélo' was het druk. Oud-renner Kees Bal had daar in zijn spreek beurt last van. Dat hij - in tegenstelling tot de aankondiging - niet over zijn carrière sprak, maar over het naar Zeeland halen van de Tour, viel weinigen op. Naast de kerk ging kunstproject Pleingoed ook van start met projecties van het onderwaterleven. De laatste primeur gistera vond betrof de krachtstroominstallatie, die Centree na een hoop ge doe mocht aanschaffen. Van Asten toonde zich vanonder zijn alpino pet zeer tevreden. „Zo hebben we het bedoeld." foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl ZATERDAG BURCH-HAAMSTEDE Strand Westen- schouwen, 9.45- 11.15 uur: Yoga op het strand; Trampolinecen trum Westerschou- wen, tussen 11.00 en 18.00 uur: Op zoek naar viervoe ters met de skelter; Weststraat 18, 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Partituur van zoet en zout; NIEUWERKERK Centrum, 11.00 uur: Nieuwerkerk Bruist Dikke Ban den Race en Roof vogelshow; OUDDORP Galerie De Over kant, 11.00-17.30 uur: Expositie Hei een Mos; RENESSE Centrum, 19.00-00.00: Avond- markt; ZIERIKZEE Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Ven- toux; Nieuwe Haven, Oosterschelde, hele dag: Deltaweek Ver- onicarace op zee en Zeelandbrugrace, 14.00-17.00 uur: Zeiltocht meezei len met een tradi tionele zeilklipper; Oude Haven, 13.00-16.00 uur: Tentoonstelling Noordhavenpoort; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Expositie Silhouetten tegen het licht en beklim ming van de toren, Pleingoed pop-up architectuurproject 15.00 uur: Opening expositie Vloedla- gen in de zeereep; Stadhuismuseum, 14.30 uur: Zomer- concerten; ZONNEMAIRE Café Bommenede, 20.30 uur: Blues rockband Superfly. ZONDAG BROUWERSHAVEN Den Osse, 13.30 uur en 15.30 uur: Rond vaart over de Greve- lingen rederij Zee land; BURCH-HAAMSTEDE Neeltje Jans, hele dag: Finish Tweede etappe Tour de France; Ring Burgh, 15.00-23.00 uur: Franse markt; Loods gebr. Boot Steurswekken, 9.00-15.00 uur: Snuffelfair; West straat 18,14.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Partituur van zoet en zout; BURCHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart; NOORDCOUWE Dorpshuis, 10.00 uur: Kerkdienst Christengemeente Zierikzee; SCHARENDIJKE Port Zélande, Ieder uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boemel treintje; SIRJANSLAND 11.30-12.30 uur: Zon dagschool; ZIERIKZEE Cameramuseum, 14.00 uur: Fototour door Zierikzee met begeleiding van fo tograaf Leen Ko per; Havenkwar tier, 13.00-17.00 uur: Kunstroute Nieuwe Haven, Oosterschelde, hele dag: Slotwedstrij den vanuit Colijns- plaat, 14.00-17.00 uur: Zeiltocht mee zeilen met een tra ditionele zeilklip per;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 116