41B JE KUNT ELK FOMENT UITRUKKEN DAT IS SPANNEND Zaterdag 4 juli 2015 Naam: Jerre van Oers Leeftijd: 12 Woonplaats: Sint-Annaland School: De Casembroot Beroep: Beroepsbrandweerman „Ik houd erg van spanning, maar wil ook graag werk doen waarbij je mensen helpt. Als je bij de brandweer zit, gebeurt er elke dag wel iets. Het idee dat je elk mo ment kunt uitrukken en iemand moet redden, vind ik erg span nend." „Als je bij de beroepsbrandweer zit, ben je 24 uur achter elkaar op de kazerne. De 24 uur daarna ben je vrij. Er gebeurt elke dag wel iets, het is heel gevarieerd. Soms moet je mee met een ambulance, soms blus je een grote brand. Als beroeps moet je elke ochtend spor ten, anders wordt je niet ingezet. Je moet heel fit zijn." „Mijn vader woont in Bergen, vlak bij een grote brandweerkazerne. Toen ik tien jaar was, nam hij mij er een keer mee naartoe, ik vond dat heel interessant. Ik heb mij toen ingeschreven bij de jeugd brandweer en volg een opleiding." „Mijn oom zit bij de brandweer en mijn opa werkte voor de lucht macht." „Ik weet het niet precies, maar vol gens mij best veel. Een paar dui zend euro per maand wel. Als je een gevaarlijke brand hebt ge blust, krijg je wat extra's." foto Mechteld Jansen Waarom wil je beroepsbrandweer man worden? Wat denk je dat een beroepsbrand weerman de hele dag doet? Wanneer wist je dat je beroepsbrand weerman wilde worden? Ken je iemand die ook beroepsbrand weerman is? Hoeveel geld denk je dat je verdient als je beroepsbrandweerman bent?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 104